Wisła od Skawy do Stopnia Wodnego Kościuszko.

/ 73 odpowiedzi / 33 zdjęć
yakuza KRA


Wisła (W2) woda spora,rybki gdzie są tego nie wiedzą najstarsi wędkarze W2 :D
(bez kontaktu) (2015/03/01 13:34)

yakuza KRA


Wisła W2 -klenie już w miarę aktywne (widoczne spławy)rozmiarowo bez szału największy 38cm (2015/03/08 18:51)

Robert 0311


Fajne rybki,gdzie kolego łowisz? (2020/01/19 16:10)

yakuza KRA


Dziś ryby czuły wyraźnie nadciągające przebiegunowanie ziemi,pływały brzuchami do góry:D (2021/12/09 12:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA


Zaliczone dwa "rajdy" po W2 .
Woda wysoka, masa trawska płynie .
Efekt 0 (2022/01/08 14:47)

yakuza KRA


Po zejściu dużej wody, ryba przyklejona do dna, brania delikatne słabo powtarzalne. (2022/01/16 17:02)

yakuza KRA


Hipoteza pozornie martwej Wisły.
Początek sezonu mocno zaskoczył odwilż i przybór wody w Wiśle. Co za tym idzie wszystko co było na drogach sól „ kwasy” z katalizatorów, oleje weszło w wodę(oraz innych dziadostw których z lenistwa nie będę wymieniał) .Ryba po takiej dawce i nagłej zmiany warunków musiała zareagować po swojemu. W skutek czego aktywność ryb spadła do zera w pierwszej fazie zmiany środowiska wodnego. Ryby zjechały do samego dna Wisły i zatrzymały się przy samym dnie pijąc przefiltrowaną wodę gruntową wypływającą z koryta rzeki . Po nastaniu ponownych przymrozków proces został zatrzymany, aczkolwiek ryba dalej siedzi przy dnie i nie zamierza się wychylać(typowy objaw jak w akwarystyce po przesoleniu i dłuższym trzymaniu ryb w roztworze solnym).Brania delikatne wskazują na poparzenie przewodu pokarmowego ryb,ryby mocno pokaleczone.
(2022/01/20 09:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA


Ostatnie 10 dni stycznia to siedzenie podczas wiatru, śnieu,śniegu z deszczem na telefonie konger
i wyczekiwanie czy ryba zadzwoni, niestety nie wysłała nawet esemesa :D (2022/01/30 13:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA


Dziś namierzanie klenia na W2 .Taki zimowy dobbing bez wędki.
(2022/02/06 17:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA


8 brań pewnych,2 spady, reszta brań nie do określenia wszystko sprawa wiatru. Ryby które spadły nie były duże . (2022/02/08 15:25)

yakuza KRA


Dziś powtórka z rozrywki, wszystkie cięcia puste ,ryby nie łykają przynęty tylko wyskubują ja delikatnie.
Przechodzenie na lekkie łowienie powoduje że mniejsze przynęty są omijane przez ryby w zasadzie nie ma brań , Jakaś dziwna sytuacja. (2022/02/09 18:43)

yakuza KRA


Cześ to ja dziś rekonesans po W2 I takie skromne rozmyślanie .Daj mi tę noc z rybą wielką noc.
Daj mi tę noc z rybą wielką noc.

Zamrażarki pełna moc,daj mi z rybą wielką noc.
Ze mnie wendrarski ułan chyba zjadłbym nawet wieloryba.

Daj mi tę noc z rybą wielką noc.
Daj mi tę noc z rybą wielką noc.

Ja uwielbiam ryby brać jak nasza wędkarska brać.
Wędzić smażyć i gotować poczym wszystkie je peklować.

Daj mi tę noc z rybą wielką noc.
Daj mi tę noc zamrażarki pełna moc.

A paliwo w ciąż drożeje chyba wkońcu oszaleję.
Składki również podnosicie chyba nas nienawidzicie.

Daj mi tę noc z rybą wielką noc.
Daj mi tę noc zamrażarki pełna moc.

Prąd i gaz też w górę poszedł chyba chrustu se nanoszę.
Będę będę dymił ryby chyba że straż miejska mnie przydyba.

Daj mi tę noc z rybą wielką noc
Daj mi tę noc zamrażarki pełna moc.

Mam wędzarnie normy 2 a dym leci że haha.
Kupię filter i założę będę suszył nawet zboże.

Daj mi tę noc z rybą wielką noc.
Daj mi tę noc zamrażarki pełna moc.

Zboża sobie na suszyłem i nawet go przemieliłem.
Na miejscówce stoi znak nie syp zboża będzie krach.

Daj mi tę noc z rybą wielką noc.
Daj mi tę noc ZAMRAŻARKA STRACIŁA MOC.
(2022/11/24 11:36)

jurasek15


Idą ciężkie czasy, ryba w cenie, a składki poszły w górę. :)


(2022/11/24 17:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA


Składki potaniały;) Ja za kartę w zeszłym roku płaciłem trochę mniej jak 500kg węgla a w tym roku zapłacę ponad 200kg- czyli jest taniej o 50% a nie drożej .Taki sarkazm;) Pozdrawiam jurasek. (2022/11/25 09:06)

yakuza KRA


Dziś rajd na W2 z samozaparciem na drobnicę której potrzebowałem.
Niestety brania były słabe prawie niewidoczne .Do tego znajomy wędkarz z koła który spinningował spowodował swoim efektownym łowieniem rozpierduchę mojego samozaparcia na drobnicę w niecałe 30min.Jutro jadę łowić grubo. (2022/11/26 20:22)

yakuza KRA


Coraz zimniej, duża ryba słabo aktywna .W najbliższym czasie jadę spróbować łowić na salceson z golonki własnej roboty. Może to coś zmieni;)) (2022/11/28 19:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA


Stracona większość czasu wędkowania na szukanie ryby w toni totalny błąd, ryba mało aktywna, drobne podskubywania. Później zmiana na federek i takie wymodlone 40cm:) na sam koniec.
Pozdro. dla kolegi z miejscówki znalazcy moich "noktowizorów". Dzięki. (2022/12/03 17:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA


Katastrofa. Zapora Łączany na szybkim przymykaniu wody zabija masy narybku który zostaje między kamieniami gdyż nie potrafi spłynąć do głównego koryta rzeki.
Myślę że jednorazowy taki manewr zapory powoduje tonę śniętych ryb .Na wyschniętych już częściach koryta znalazłem kilka sztuk małych rybek a jak poodgarniałem kamienie była ich masa pod nimi. Wniosek ryba ta która zostaje na powierzchni zostaje szybko wyjedzona przez dzikie ptactwo dlatego nie rzuca się w oczy. (2022/12/04 13:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

yakuza KRA


Wisła W2 ciąg tarłowy płoci - okiem niezrzeszonego wędkarza. Wiślany brzeg miejscówka ściśle jawna. Po prawej chłopaki na przypale ,nad głową rybitwy i kormorany po lewej Ukraina a w głowie pytanie kto tu kogo i jak dyma. Po godzinie nad Wisłą przelatuje dron i następuje atak strażników z trzech stron :D (2024/03/15 21:44)