Wiosenna zanęta leszczowa

/ 11 odpowiedzi

Wybieramy się jutro z kolegą nad Wisłę w okolicach Wyszogrodu.Zamierzamy łowić na grunt(drgająca szczytówka). Nastawiamy się raczej na leszcze.Będziemy łowić na jakiejś odnodze/meandrze więc koszyczki max 40gr, jeśli się uda to lżejsze.Przynęta pinka/czerwony.Nie bardzo mamy pomysł na zanętę "wiosenną" dlatego zwracam się z zapytaniem jak sensowne to wszystko sklecić.

 

Do dyspozycji mamy:

1)1 kg zanęty rzecznej

2) 2kg zanęty traper leszcz sekret żółty

3)4kg ziemi bełchatowskiej

4)400 g mączki piernikowej traper serii gold

5)klej

6)robactwo: pinka i czerwony nr 4

7)ewentualnie zanęta dragon magnum leszcz 2,5kg

misiu86


sensownie to mało zanęty dużo ziemi i trochę robactwa najlepiej ochotki. ale ponoć do zanęty koszykowej nie dodaje się ziemi... (2015/03/27 18:48)

paweldd


No właśnie ziemia do koszyka to nie najlepszy pomysł  i to w takiej ilości. I teraz sobie pomyśl jak ty te 7kg podasz podczas łowienia na koszyk. No chyba że procą będziesz donęcał. Ale jak dla mnie to nawet na dwie osoby za dużo tego. No i te robaczki czerwone to trzeba koniecznie pokroić ponieważ one mają przytrzymać rybę a nie ją szybko nasycić. To tak ode mnie. (2015/03/27 21:00)

zduneq


Koledzy, tyle to wiem że zanęty do koszyczka z ziemią się nie wkłada.Rzecz jasna do  koszyczków będziemy mieli oddzielną zanętę.
Chodziło mi bardziej o proporcje ziemi w stosunku do zanęty.2:1?3:1?Ile wsypać mączki piernikowej na 1kg zanęty?
Całości oczywiście nie wrzucimy, to jasne.Ale wiadomo jak to z tymi zanętami jest, nadmiar się nie zmarnuje, będzie na następne wypady.A lepiej żeby w połowie wędkowania nie zabrakło towaru. (2015/03/27 21:45)

u?ytkownik102837


Jeśli chodzi o łowienie na spławik to ja stosuje proporcje 1:1 i 1:2. A na kilogram zanęty o tej porze roku to ja bym dał max jedną czwartą tego opakowanie. (2015/03/27 21:53)

zduneq


Jeśli chodzi o łowienie na spławik to ja stosuje proporcje 1:1 i 1:2. A na kilogram zanęty o tej porze roku to ja bym dał max jedną czwartą tego opakowanie.

Rozumiem, że przy stosunku 1:2 masz na myśli "miarkę" zanęty i dwie "miarki" ziemi?
Nie wspomniałem jeszcze o melasie.Domoczyć zanętę melasą czy wystarczy już tych "słodkości" w postaci  mączki piernikowej? (2015/03/27 22:08)

u?ytkownik175735


Kamil jak już wrócisz z tego Wyszogrodu to napisz jak było na wypadzie bo za tydzień tez się wybieram w tamte okolice. Jeśli mółgłbyś podać konkretnie gdzie wędkujesz to było by fajnie. Bo ja to zazwyczaj jeżdżę na Chmielewo na te główki, jednak wiosną rzadko tam bywam.Pozdrawiam Rafał (2015/03/27 22:21)

zduneq


Kamil jak już wrócisz z tego Wyszogrodu to napisz jak było na wypadzie bo za tydzień tez się wybieram w tamte okolice. Jeśli mółgłbyś podać konkretnie gdzie wędkujesz to było by fajnie. Bo ja to zazwyczaj jeżdżę na Chmielewo na te główki, jednak wiosną rzadko tam bywam.Pozdrawiam Rafał

Rafale, byliśmy w zeszłym tygodniu na Chmielewie.6h siedzenia, kombinowania z zanętą, z przynętą a i tak skończyło się na 1 krąpiu  wielkości dłoni i kilku puknięciach.A wziął jak szalony i to zaraz bo zarzuceniu wędek, miał być dobry prognostyk a tu pupa zbita :( (2015/03/27 22:31)

u?ytkownik175735


Dzięki kolego za info, ja wybieram się na Chmielewo w czwartek z feederkami, ale wezmę też spina bo na tych główkach ładne bolki grasują. Jeśli na feedera przez 1-2h nic się nie będzie działo to odpalamy z bratem spiny i idziemy:) W zeszłym roku właśnie tak zrobiliśmy i się opłacało, w drugim rzucie boleń 60cm. Pozdrawiam Rafał (2015/03/28 10:23)

Glapka


Dzięki kolego za info, ja wybieram się na Chmielewo w czwartek z feederkami, ale wezmę też spina bo na tych główkach ładne bolki grasują. Jeśli na feedera przez 1-2h nic się nie będzie działo to odpalamy z bratem spiny i idziemy:) W zeszłym roku właśnie tak zrobiliśmy i się opłacało, w drugim rzucie boleń 60cm. Pozdrawiam Rafał
Rafale nie zapominaj, że boleń ma okres ochronny od 1.01  do 30. 04  czyli jeszcze miesiąc czasu !
(2015/03/29 01:20)

u?ytkownik65213


Kamil jak już wrócisz z tego Wyszogrodu to napisz jak było na wypadzie bo za tydzień tez się wybieram w tamte okolice. Jeśli mółgłbyś podać konkretnie gdzie wędkujesz to było by fajnie. Bo ja to zazwyczaj jeżdżę na Chmielewo na te główki, jednak wiosną rzadko tam bywam.Pozdrawiam Rafał

Rafale, byliśmy w zeszłym tygodniu na Chmielewie.6h siedzenia, kombinowania z zanętą, z przynętą a i tak skończyło się na 1 krąpiu  wielkości dłoni i kilku puknięciach.A wziął jak szalony i to zaraz bo zarzuceniu wędek, miał być dobry prognostyk a tu pupa zbita :(

Kolego zduneq jak wyniki w Wyszogrodzie? Połowiłeś coś? (2015/03/29 09:08)

zduneq




Kolego zduneq jak wyniki w Wyszogrodzie? Połowiłeś coś?


Ponownie skończyło się na Chmielewie.Wyniki:1 leszczyk z gruntu1 płoteczka z gruntu1 płoteczka na spławiki 1 babka z gruntu(lol)
Troszkę jakby się ruszyło. Następnym razem będziemy bankowo jechać gdzie indziej, tylko najpierw rekonesans jakoś w tygodniu.Myślimy nad Narwią,Skrwą albo Wisłą w okolicach Góry Kalwarii. (2015/03/29 23:21)


Sklep wedkuje.pl

Carp Spirit Magnum XLR