Widawa - Leśny Młyn

/ 5 odpowiedzi
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał przyjemność obławiać właśnie ten teren. Nigdy wcześniej o tym łowisku nie słyszałem, a ostatnio wybraliśmy się na małą wyprawę, tyle że bez wędek. Widok był zdumiewający. Zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Rzeka pięknie powykręcana, tereny leśne tworzą taką a nie inną leśną aurę panującą tam. Podczas moich obchodów woda była bardzo wysoka, przez co nie miałem prawa zobaczyć "życia wodnego", ale miejsca , gdzie drzewa leżą w wodzie, a miejsc takich jest mnóstwo muszą być zamieszkiwane przez jakieś drapieżniki. Czekam na ocieplenie i ruszam na zwiady. Po wyprawie zdam relację. Pozdrawiam i połamania kija ;)
Sniper64


Cześć..byłem w ostatnią niedzielę nad tą rzeką..od młyna w górę są piękne miejsca do samego Bierutowa..na razie woda wysoka,ale ryba jest w tej rzece ..zawsze była ! Klenie,Jazie,Płoć ,Sum ,Okoń,Szczupaki,Pstrągi się trafiają ..kiedyś był właśnie ten odcinek pstrągowy...a tak w ogóle to warto tą rzekę odwiedzać jak się woda unormuję pięknie porasta roślinnością wodną i jak się jest cicho można podziwiać jej rybostan..Pozdrawiam (2013/04/03 14:02)

aktor1725


Dzięki wielkie. Zapowiada się bardzo ciekawie. Jeszcze tylko kilka stopni więcej, wizyta w sklepie wędkarskim i nad rzekę! (2013/04/03 15:33)

u?ytkownik108412


chciałbym odświeżyć temat. Planuję spinningowanie na tym odcinku, czy może ktoś napisać czy można tu trafić na przyzwoitego szczupaka, bo na niego się nastawiam. czeka mnie dojazd 130 km, więc byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, które pomogłyby mi w rozpoznaniu owiska (2014/11/05 20:41)

ergie1


Witam
Fakt, rzeka jest ładna, ale ...jakoś bezrybna. Byłem tam kilka razy, niestety bez efektu.
Kiedyś rzeczka ta była w wykazie wód pstrągowych. Niestety jak większość wód w Polsce została według mnie zniszczona przez potężny zbiornik zaporowy w Michalicach k/Namysłowa.
Zbiornik ma ponad 100 ha, odkryty, bez drzew, więc Wiesz jako ma wpływ na tak małą rzeczkę, działa jak grzałka, więc na pstrąga w Widawie już bym nie liczył.
W okolicach Chrząstawy również wyrównano brzegi wyrywając znad brzegu wszystko co zielone i zrobiono kanał.
Mimo tego może zdarzyć się jakiś salmonid, ponieważ tymi rybami poniżej Wroclawia, PZW zarybia Odrę, w okolicach ujścia Widawy i Bystrzycy.
Szkoda, bo mam do tej rzeczki 20 km i kilkanaście lat temu moja małżonka na spining wycięła tam swojego pierwszego potoczaka.
Rzeka ma swój urok i połowić można.
Pozdrawiam
Ryszard  (2015/04/17 14:38)

u?ytkownik108412


Czy występuje brzana w tej rzece? Są jakieś zaporówki? Jeśli tak, to pewnie brzany nie będzie powyżej (2015/04/17 18:05)