Wiązanie własnego leadcora- problem

/ 8 odpowiedzi / 4 zdjęć
WITAM KOLEGÓW KARPIARZY!!!! Mam problem, kupiłem sobie linkę leadcorowa do tego wszystkie potrzebne oprzyrządowanie (bezpieczny klips i krętliki). Kiedy przyjechałem do domu i chciałem zacząć wiązać mój pierwszy leadcor miałem z tym duży problem mianowicie, postępowałem zgodnie z wszystkimi instrukcjami
Odciełem z rolki ok 1 m Linki wyciągnełem z niej jakieś 10 cm drucika, zacząłem nadziewać linkę bez drucika na igłę do kulek proteinowych ( tu zaczęły się problemy, nie było to łatę), gdy w końcu przyszło do zrobienia oczka i zaciągnięcia do środka końcówki tego oczka stało się to nie możliwe. Męczę się i męczę i nie ma szans !!!! Myślałem ze może mam za gruby trzonek od igły i to dlatego???? nie wiem nie mam pojęcia.  Może jest ktoś w stanie mi doradzić i pomóc??? pozdrawiam Łukasz


adler


Krok 1: Z plecionki usuwamy około 10cm ołowianego rdzenia odcinając go nożyczkami.

http://www.bigcarp.pl/images/articles/leadcore/2.jpg

Krok 2: W miejscu gdzie kończy się ołowiany rdzeń wbijamy igłę i przeciągamy ją mniej więcej do połowy odcinka bez rdzenia i wyciągamy ją na zewnątrz

http://www.bigcarp.pl/images/articles/leadcore/3.jpg

Krok 3: Zaczepiamy igłę o koniec plecionki i przeciągamy ją z powrotem wciągając wolny koniec do środka

http://www.bigcarp.pl/images/articles/leadcore/4.jpg

Krok 4: Po wyciągnięciu igły i zaciągnięciu węzła końcówka plecionki może wystawać tak jak na zdjęciu, wtedy można ja odciąć. Nie należy się przejmować jeżeli nie będzie wystawać to absolutnie w niczym nie przeszkadza. Ten sposób wiązania leadcora jest świetny ponieważ zapewnia 100% wytrzymałość. Jeśli komuś polepszy samopoczucie zabezpieczenie tego węzła klejem to oczywiście może to zrobić jednak w praktyce węzeł ten jest nie do rozwiązania gdyż budowa plecionki powoduje jego zaciskanie się pod wpływem naprężenia. Czyli prostym językiem mówiąc im mocniej ciągniemy tym mocniej się on zaciska. Bardzo ważną rzeczą przy wiązaniu leadcora jest cienka igła. Większość standardowych igieł do kulek nie zda tu egzaminu. Najlepiej wyposażyć się w specjalną do tego typu materiałów lub kupić Heavy Lead Core firmy Sufix do którego w zestawie dodawany jest cienki metalowy przeszywacz. Jego cena to około 25 złotych. Życzę udanego wiązania!  

(2012/07/26 13:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adler


Krok 2: W miejscu gdzie kończy się ołowiany rdzeń wbijamy igłę i przeciągamy ją mniej więcej do połowy odcinka bez rdzenia i wyciągamy ją na zewnątrz (2012/07/26 13:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adler



Krok 3: Zaczepiamy igłę o koniec plecionki i przeciągamy ją z powrotem wciągając wolny koniec do środka (2012/07/26 13:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adler



Krok 4: Po wyciągnięciu igły i zaciągnięciu węzła końcówka plecionki może wystawać tak jak na zdjęciu, wtedy można ja odciąć. Nie należy się przejmować jeżeli nie będzie wystawać to absolutnie w niczym nie przeszkadza. Ten sposób wiązania leadcora jest świetny ponieważ zapewnia 100% wytrzymałość. Jeśli komuś polepszy samopoczucie zabezpieczenie tego węzła klejem to oczywiście może to zrobić jednak w praktyce węzeł ten jest nie do rozwiązania gdyż budowa plecionki powoduje jego zaciskanie się pod wpływem naprężenia. Czyli prostym językiem mówiąc im mocniej ciągniemy tym mocniej się on zaciska. Bardzo ważną rzeczą przy wiązaniu leadcora jest cienka igła. Większość standardowych igieł do kulek nie zda tu egzaminu. Najlepiej wyposażyć się w specjalną do tego typu materiałów lub kupić Heavy Lead Core firmy Sufix do którego w zestawie dodawany jest cienki metalowy przeszywacz. Jego cena to około 25 złotych. Życzę udanego wiązania! (2012/07/26 13:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

LuceKK


Są specjalne igły do leadcora. Igła do kulek może być za gruba. Można też użyć igły do szycia skóry. Sam próbowałem i udało się.  (2012/08/12 17:30)

tomasz-urbanek


Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na leadcor stosuje sie taki węzeł a nie inny.  (2012/08/16 20:59)

JKarp



Krok 4: Po wyciągnięciu igły i zaciągnięciu węzła końcówka plecionki może wystawać tak jak na zdjęciu, wtedy można ja odciąć. Nie należy się przejmować jeżeli nie będzie wystawać to absolutnie w niczym nie przeszkadza. Ten sposób wiązania leadcora jest świetny ponieważ zapewnia 100% wytrzymałość. Jeśli komuś polepszy samopoczucie zabezpieczenie tego węzła klejem to oczywiście może to zrobić jednak w praktyce węzeł ten jest nie do rozwiązania gdyż budowa plecionki powoduje jego zaciskanie się pod wpływem naprężenia. Czyli prostym językiem mówiąc im mocniej ciągniemy tym mocniej się on zaciska. Bardzo ważną rzeczą przy wiązaniu leadcora jest cienka igła. Większość standardowych igieł do kulek nie zda tu egzaminu. Najlepiej wyposażyć się w specjalną do tego typu materiałów lub kupić Heavy Lead Core firmy Sufix do którego w zestawie dodawany jest cienki metalowy przeszywacz. Jego cena to około 25 złotych. Życzę udanego wiązania!


CześćMasz zaznaczoną odpowiedź na Twoje pytanie:...węzeł ten jest nie do rozwiązania gdyż budowa plecionki powoduje jego zaciskanie się pod wpływem naprężenia.  Czyli prostym językiem mówiąc im mocniej ciągniemy tym mocniej się on zaciska.
JK (2012/08/16 21:28)

marcin-zimny


No powiem wam szczerze ze dziś nad wodą się zdziwiłem miale gotowe poszyte leadcory foxa i jedna z pętelek po pociągnięciu zwyczajnie się rozwiązała wiec nie wiem czy to takie niemożliwe do rozwiązania (2015/08/07 00:12)