» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Wi您anie ma造ch haczyk闚

Wi捫帷 du瞠 haczyk (10 i wi瘯sze) nie mia貫m problemy z tym aby 篡趾a wychodzi豉 od wewn皻rznej strony 這patki , natomiast wi捫帷 haczyki 18 i mniejsze mam spory z tym problem.W tym celu kupi貫m wi您ark do haczyk闚 lecz zawsze 篡趾a wychodzi po zewn皻rznej stronie.Spyta貫m si sprzedawcy w w璠karskim tak musi by.Powiedzia 瞠 z kt鏎ej strony 篡趾a wychodzi znaczenia nie ma.Lecz w lekturach w璠karskich i na forum pisz by 篡趾a wychodzi豉 po wewn皻rznej stronie. Jak to jest ?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 11:33
Ma by po wewn皻rznej stronie - zobacz jak si zachowuje haczyk przy symulowanym zaci璚iu. υpatka haka przy zaci璚iu ma si oprze o 篡趾.
Co do wi您ania ma造ch haczyk闚 - ja wi您ark sobie odpu軼i貫m bo za du穎 marnowa這 mi si drogiej markowej 篡趾i. Jak masz taki problem z ustawieniem 這patki to po prostu nie zaciskaj w瞛豉 do ko鎍a tylko na tyle 瞠by si nie rozwija豉 篡趾a i palcami dosu oplot do 這patki jednocze郾ie ustawiaj帷 篡趾 tam gdzie ma by, a potem po zmoczeniu doci郾ij w瞛e do ko鎍a.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 11:41
ja mam tak wi您ark za 5 z這ty z allegro i wtedy wi捫 : )

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 12:50

Czy 篡趾a wychodzi z wewn皻rznej czy zewn皻rznej strony to ma znaczenie, nie du瞠 ale ma. Kiedy wychodzi z zewn皻rznej strony 這patki haczyka, jest nara穎na na tarcie, szczeg鏊nie na 這wiskach z twardym, kamienistym dnem. Co do wi您ania haczyk闚 bardzo ma造ch, uwi您a potrafi ale bardzo rzadko takich malutkich haczyk闚 u篡wam (nie raz tylko kiedy musz sobie na這wi 篡wca) wi璚 wole kupi je z ju gotowym przyponem.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 14:06
Ja te mam wi您ark i nie narzekam. Bardzo dobrze wi捫e. Popatrz czy haczyk jest dobrze mocowany w wi您arce. Wa積e jest aby 篡趾a nie przesuwa豉 si na drug stron 這patki podczas nak豉dania zwoj闚 bo wtedy b璠ziesz mia 篡趾 od zewn徠rz a to bardzo cz瘰to sie robi jak nie uwa瘸sz.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 15:07
ja mam haczyki z oczkiem latwiej sie wiaze byle jaki rozmiar

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2013/05/21 15:39
Bardzo wa積e jest aby 篡趾a wychodzi豉 po wewn皻rznej stronie- u這瞠nie odwrotne 篡趾i, nie tylko powoduje powa積e problemy z zacinaniem (haczyk dzia豉 wtedy jakby grot by odgi皻y w drug stron), ale r闚nie niesie ryzyko przeci璚ia 篡趾i o ostry kant 這patki. Ponadto warto zauwa篡, 瞠 nawet haczyki z oczkiem (uszkiem) najlepiej jest wi您a  standardowym w瞛貫m (tj. tak jak haki 這patkowe). Wi您anie ma造ch haczyk闚 mo瞠 nastr璚za pewnych trudno軼i, bez wzgl璠u jednak na wszelkie niedogodno軼i zwi您ane z wi您aniem tak ma造ch "precjoz闚" - zawsze nale篡 zadba o to prawid這we tj. wewn皻rzne u這瞠nie si 篡趾i wychodz帷ej z w瞛豉.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 15:52
"Bardzo wa積e jest aby 篡趾a wychodzi豉 po wewn皻rznej stronie- u這瞠nie odwrotne 篡趾i, nie tylko powoduje powa積e problemy z zacinaniem (haczyk dzia豉 wtedy jakby grot by odgi皻y w drug stron), ale r闚nie niesie ryzyko przeci璚ia 篡趾i o ostry kant 這patki. Ponadto warto zauwa篡, e nawet haczyki z oczkiem (uszkiem) najlepiej jest wi您a  standardowym w瞛貫m (tj. tak jak haki 這patkowe). Wi您anie ma造ch haczyk闚 mo瞠 nastr璚za pewnych trudno軼i, bez wzgl璠u jednak na wszelkie niedogodno軼i zwi您ane z wi您aniem tak ma造ch "precjoz闚" - zawsze nale篡 zadba o to prawid這we tj. wewn皻rzne u這瞠nie si 篡趾i wychodz帷ej z w瞛豉."

Cze嗆
Nie wmawiaj niedorzeczno軼i.
Najlepszym, najprostszym w瞛貫m stosowanym do haczyk闚 z oczkiem jest w瞛e bez w瞛豉.
Wydaje si na pocz徠ku, 瞠 to bardzo skomplikowana sprawa ale w rzeczywisto軼i po kilku pr鏏ach w nocy o p馧nocy zwi捫esz ten w瞛e i zrobisz to szybciej i 豉twiej ni w瞛貫m do hak闚 z 這patk.
JK

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 15:58
Ca趾owicie si zgadam z koleg JK.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 16:33
Wi捫帷 du瞠 haczyk (10 i wi瘯sze) nie mia貫m problemy z tym aby 篡趾a wychodzi豉 od wewn皻rznej strony 這patki , natomiast wi捫帷 haczyki 18 i mniejsze mam spory z tym problem.W tym celu kupi貫m wi您ark do haczyk闚 lecz zawsze 篡趾a wychodzi po zewn皻rznej stronie.Spyta貫m si sprzedawcy w w璠karskim tak musi by.Powiedzia 瞠 z kt鏎ej strony 篡趾a wychodzi znaczenia nie ma.Lecz w lekturach w璠karskich i na forum pisz by 篡趾a wychodzi豉 po wewn皻rznej stronie. Jak to jest ?

Witam

Kuba bardzo dobrze spostrzeg貫, 瞠 wyj軼ie 篡趾i musi by po wewn皻rznej stronie 這patki a sprzedaj帷y w sklepie prawdopodobnie nie jest w璠karzem i ci wciska kit.

Je郵i masz problemy z wi您aniem prawid這 ma造ch haczyk闚 nawet wi您ark to nie jest 瘸den problem. Aby 篡趾a wychodzi豉 od 鈔odka haczyka ( wewn皻rzna strona) po 這patce i masz z tym problem to wystarczy tylko odwrotnie zamocowa haczyk w wi您arce ni montowa貫 do tej pory a w闚czas wi您anie wyjdzie ci poprawnie. A je郵i b璠ziesz mia nadal problemy pomimo mojej podpowiedzi to zapraszam ci do mego artyku逝 na temat mi璠zy innymi wi您ania w豉郾ie wi您arkami r闚nych przypon闚 pod wyczyn do portfeli.

Zamieszczam link do w/w artyku逝: http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,statyw-do-budowy-rownych-przyponow,61309

Pozdrawiam

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2013/05/21 16:44
Dzi瘯uj wszystkim za odpowiedzi :)
No to teraz musz 獞iczy , pr鏏owa a do skutku.Jak to m闚i trening czyni mistrzem :)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 17:31
"Bardzo wa積e jest aby 篡趾a wychodzi豉 po wewn皻rznej stronie- u這瞠nie odwrotne 篡趾i, nie tylko powoduje powa積e problemy z zacinaniem (haczyk dzia豉 wtedy jakby grot by odgi皻y w drug stron), ale r闚nie niesie ryzyko przeci璚ia 篡趾i o ostry kant 這patki. Ponadto warto zauwa篡, e nawet haczyki z oczkiem (uszkiem) najlepiej jest wi您a  standardowym w瞛貫m (tj. tak jak haki 這patkowe). Wi您anie ma造ch haczyk闚 mo瞠 nastr璚za pewnych trudno軼i, bez wzgl璠u jednak na wszelkie niedogodno軼i zwi您ane z wi您aniem tak ma造ch "precjoz闚" - zawsze nale篡 zadba o to prawid這we tj. wewn皻rzne u這瞠nie si 篡趾i wychodz帷ej z w瞛豉."

Cze嗆
Wydaje si na pocz徠ku, 瞠 to bardzo skomplikowana sprawa ale w rzeczywisto軼i po kilku pr鏏ach w nocy o p馧nocy zwi捫esz ten w瞛e i zrobisz to szybciej i 豉twiej ni w瞛貫m do hak闚 z 這patk.
JK

Najlepiej jest wi您a haczyki z oczkiem tak jak si wi捫e haczyki z 這patk - powie to ka盥y do鈍iadczony w璠karz, powtarzam w璠karz (zdarzaj si bowiem w鈔鏚 nas gad瞠ciarze).Jak si wi捫e haczyki z 這patk to ka盥y wie, mo瞠 karpiarze mog mie z tym problem , gdy stosuj oni "haczyki karpiowe" , ("kr鏊ewskie" na "kr鏊ewsk ryb"). Poza tym mo積a je wi您a (haczyki z uszkiem )   w瞛貫m typu "Palomar" a tak瞠 tak jak si wi捫e b造stki ( w瞛e przedstawiony na ilustracji). Zapraszam do polemiki.

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

za堯 konto lub zaloguj si

Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 17:34:49
Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 17:35:19
Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 17:36:02
zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 18:04

Cze嗆
JK

Najlepiej jest wi您a haczyki z oczkiem tak jak si wi捫e haczyki z 這patk - powie to ka盥y do鈍iadczony w璠karz, powtarzam w璠karz (zdarzaj si bowiem w鈔鏚 nas gad瞠ciarze).Jak si wi捫e haczyki z 這patk to ka盥y wie, mo瞠 karpiarze mog mie z tym problem , gdy stosuj oni "haczyki karpiowe" , ("kr鏊ewskie" na "kr鏊ewsk ryb"). Poza tym mo積a je wi您a (haczyki z uszkiem )   w瞛貫m typu "Palomar" a tak瞠 tak jak si wi捫e b造stki ( w瞛e przedstawiony na ilustracji). Zapraszam do polemiki.

Przecie metoda bezwzrokowa to r闚nie spos鏏 wi您ania haczyk闚 z 這patk!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 18:48
Czy Ty czytasz co piszesz czy tak klepiesz dla klepania?
Kto tu m闚i o karpiarzach i nie wyje盥瘸j mi tu z tym tematem !

Mo積a wi您a jak pokazuje rysunek, mo積a te u篡 Palomar.
Polemika z Tob - po co ?
JK

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 19:07

A ja w豉郾ie jem rabarbar z cukrem i mi si przypomnia造 m這de lata  :)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 19:14

Ca趾owicie si zgadam z koleg JK.

No ja chyba te :) , palomar to bardzo mocny w瞛e ale weze bez wez豉 to najprostszy i najmocniejszy w瞛e  jaki istnieje.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 21:10
Czy Ty czytasz co piszesz czy tak klepiesz dla klepania?
Kto tu m闚i o karpiarzach i nie wyje盥瘸j mi tu z tym tematem !

Mo積a wi您a jak pokazuje rysunek, mo積a te u篡 Palomar.
Polemika z Tob - po co ?
JK

Moja wypowied jest jasna i klarowna, s這wem: czytelna i chyba nikt nie powinien mie zastrze瞠... Natomiast Ty, wystosowa貫 termin z ,kt鏎ym by mo瞠 niekt鏎ym w璠karzom nie dane by這 jeszcze si zetkn望 - skutek to niezrozumienie i nie軼is這軼i, gdy pocz徠kuj帷ym nale篡 t逝maczy wszystko drobiazgowo a jednocze郾ie prosto , zamiast rzuca has豉 w stylu "w瞛e bez w瞛豉 " itp. Takie porady, zrozumie zar闚no  do鈍iadczony w璠karz jak i laik.
Napisa貫m jasno i bez kunsztownych dygresji.
Malkontentom dzi瘯ujemy.,

zg這 naruszenie

wys豉no: 2013/05/21 21:17
A ja w豉郾ie jem rabarbar z cukrem i mi si przypomnia造 m這de lata :)

rozje**貫 mnie tym tekstem normalnie :))) 鄉ia mi si chce, 瞠 niewiem :)))

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 21:38
"Moja wypowied jest jasna i klarowna, s這wem: czytelna i chyba nikt nie powinien mie zastrze瞠... Natomiast Ty, wystosowa貫 termin z ,kt鏎ym by mo瞠 niekt鏎ym w璠karzom nie dane by這 jeszcze si zetkn望 - skutek to niezrozumienie i nie軼is這軼i, gdy pocz徠kuj帷ym nale篡 t逝maczy wszystko drobiazgowo a jednocze郾ie prosto , zamiast rzuca has豉 w stylu "w瞛e bez w瞛豉 " itp. Takie porady, zrozumie zar闚no  do鈍iadczony w璠karz jak i laik. 
Napisa貫m jasno i bez kunsztownych dygresji. 
Malkontentom dzi瘯ujemy.,"

Chyba 瘸rtujesz - powiedz, 瞠 瘸rtujesz ;-)
A od czego s Google?
A od czego jest PW ?
Zgadza si - malkontentom dzi瘯ujemy ;-)
" malkontent cz這wiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukuj帷y si wad, niedostatk闚, ujemnych stron."
JK

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/21 21:55

:)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/22 06:34

:)

Rabarbar jest w m.in. w  Netto - po  2 z za kilogram.Rabarbar+ cukierniczka = tania s這dycz na morgi.

Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 06:35:41
zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/22 07:49
Przepraszam ale mo瞠 mi kto wyja郾i co to "w瞛e bez w瞛豉"? :/

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/22 15:16

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/22 15:29

Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 15:31:59
zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/22 23:14

Cze嗆
JK

No tak ale czy s haczyki 14, 16 z oczkiem?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/05/23 21:52

Cze嗆
JK

No tak ale czy s haczyki 14, 16 z oczkiem?

Owszem, mam nawet takie na wyposa瞠niu ( nr 12, czerwone, z oczkiem) oraz srebrne 10 i 12 z uszkiem  - typowo na 郵edzia( do po這wu "na choink"). S r闚nie haczyki muchowe a na muszk 這wi si jak wiadomo nie tylko salmonidy ale i r闚nie  m.in. jelce, klenie, brzany, wzdr璕i ... i o tym nale篡 pami皻a.

Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 21:53:45
zg這 naruszenie

12&helip; ostatnia

strona g堯wna forum

Google