Wyjazd rodzinny na Mazury.

/ 24 odpowiedzi
Witam.

Mówią, że kto pyta ten nie błądzi. Moje pytanie dotyczy wyjazdu jaki planujemy  w okolicach kwietnia-maja na Mazury. Wraz z cała rodzina (3 pokolenia) chcemy wybrać się na wypoczynek 3 dniowy. Mieszkamy w opolskim więc kawałek drogi jest. Jak wiadomo płeć męska zabiera wędki i 80% czasu chce poświęcić na łowienie (spławik, grunt, spinning). Kobiety i dzieci chcą się relaksować nad wodą, bądź zwiedzając. Pierwsze pytanie dotyczy - gdzie? Jakie miejsca polecacie na taki wyjazd, by owca była cała i wilk syty. Drugie pytanie - jak wygląda sprawa zezwoleń, gdzie załatwić ile kosztują.?

pozdrawiam Patryk


dlugii


Podpinam się pod temat, też chce pojechać nie wiem gdzie jakie jezioro gdzie są ryby oczywiście słyszałem, że na kilku jeziorach kłusole wyłapali wszystko ????????? (2012/02/11 16:29)

Piotr 100574


polecił bym okolice Giżycka ,jest co pozwiedzać i ryby w jeziorkach też są (2012/02/11 16:52)

lobowk


Witam.

Mówią, że kto pyta ten nie błądzi. Moje pytanie dotyczy wyjazdu jaki planujemy  w okolicach kwietnia-maja na Mazury. Wraz z cała rodzina (3 pokolenia) chcemy wybrać się na wypoczynek 3 dniowy. Mieszkamy w opolskim więc kawałek drogi jest. Jak wiadomo płeć męska zabiera wędki i 80% czasu chce poświęcić na łowienie (spławik, grunt, spinning). Kobiety i dzieci chcą się relaksować nad wodą, bądź zwiedzając. Pierwsze pytanie dotyczy - gdzie? Jakie miejsca polecacie na taki wyjazd, by owca była cała i wilk syty. Drugie pytanie - jak wygląda sprawa zezwoleń, gdzie załatwić ile kosztują.?

pozdrawiam Patryk

Miałem podobny dylemat z tym że czas mam 50% na ryby ale jadę na dłużej bo 7 dni.
Wybrałem Podlasie okolice doliny Rospudy. Bazę mam nad jeziorem Sumowo Bakałarzewo obok jest sporo Jezior. Jeżeli chodzi o zwiedzanie to też jest sporo do oglądania. Życzę powodzenia.
(2012/02/11 16:56)

MaN90


Polecam Ryn 3 jeziora albo i 4 nawet nie pamiętam już, tylko nie samą miejscowość tylko ogródki działkowe gdzie ludzie wynajmują domki, piękne płocie, liny, okonie i szczupaki:) (2012/02/11 18:11)

u?ytkownik102141


Witaj Patryku! Mazury to wielki obszar i mnostwo wody  ..ale.. Polecilbym Ci jez Mokre i miejscowosc Zgon .(ciekawe zestawianie co?) Bylem tam w ub roku w sierpniu i polowilem !!! Duzy leszcz ploc i wzdrega a i tygryski byly .Gorzej ze szczuplym .Oplaty jak na wiekszosci jezior uiscisz na miejcu w ub roku ceny wahaly sie od 70 do 100 zl za tydzien .Zakwaterowanie -jest sporo miejsc prywatnych od  25  35 zl za dobe od osoby.Co do wody .Jezioro b ciekawe dosc glebokie z licznymi wyspami i podwodnymi wzgorkami .Mokre laczy sie z jez  Uplik .I to jest to co lubie najbardziej .Calkowicie dzikie,otoczone lasami .Dluuuga wąska rynna  .Jeszcze istotna uwaga na tych wodach (jak i na wiekszosci Mazur ) wrecz konieczna jest łodka .Bez niej szanse maleją.Jesli pogoda dopisze to zaczynam sezon w tamtych okolicach .Tęgich brań. (2012/02/11 18:43)

Zander51


W J. Mokre żyją kapitalne okonie. Czytałem relację z wyprawy pewnej pani. Ona złowiła trzy medalowe okonie siedząc praktycznie w jednym miejscu a jej mąż jednego ganiając po jeziorze. Oczywiście spod lodu (2012/02/25 19:43)

zbynio5o


Witam . Podepne sie pod ten temat i nieskromnie zapytam, czy ktoś mógłby mi polecić na lipiec, któreś z jezior w okolicach Olsztynka. Bede tam na wczasach. Interesuje mnie każda metoda połowu.  Jeżeli są jakieś tajemnice, to może na priv. ?   :)) (2012/04/04 14:30)

abra1990


Tak sięskłada że ja mieszkam nie daleko mazurek i  mogę wam coś polecić. A więc najlepsze jeśli chodzi o wędkowanie i wypoczynek będą jeziora Nidzkie, Wiartel, Sasek Wielki, oraz niedocenione jezioro Świętajno.  już opisuję co i jak.

Jezioro Nidzkie - ciekawe miejscowości Karwica,Krzyże,Jaśkowo, Binduga(dzielnica) dojazd od warszawy w kierunku Pisza (przejeżdżacie przez Warszawę , Legionowo,Pułtusk, różan, Ostrołękę, kierujecie sie na Myszyniec, w miejscowości Kadzidło skręcacie na Łyse, a z łysych kierujecie się na Pisz, potem odbijacie w lewo i jesteście) Piękne okolice, niezaśmiecone, jest co pozwiedzać i gdzie pospacerować, mało Śmieci, piękne lasy tyle dla kobiet i dzieci, Dla wędkarzy istny raj jezioro i do spinnu i do gruntu, zróżnicowane batymetrycznie, ciekawe są połowy z łódek można ustrzelić pięknego leszcza, szczupca, sandacza, suma, okonia. brzegi są łatwo dostępne, mało zarośnięte. Pozwolenia można wykupić na miejscu, lub w Piszu który jest o rzut beretem (15km), sprzęt można także wypożyczyć na miejscu, i to w przystępnej cenie łódż wiosłowa ok 5zł za godzinę za cały dzień 25 zł.

J. Wiartel- Miejscowośc wiartel, piękna miejscowość otoczona lasami , dużo pół namiotowych i pensjonatów, jest gdzie się zatrzymać, zadziwi was czystość wody w tym akwenie na 2 metrowej głębokości widać dno, piękne miejsce na sandacza , okonia, szczupca, niezłe miejsce do spinningu, dosyć regularne dno, praktyczne zero zaczepów. Niezłe także na grunt, leszczyk, lin, węgorz. Jest tam także specjalne łowisko, z pomostami, i kładkami (super łowisko czy coś takiego) pozwolenie oraz sprzęt można opłacić na miejscu. przystępne ceny

J.Sasek Wielki- (6km za Szczytnem, z W-wy kierujemy się na Szczytno, potem na Olsztyn) naprawdę piękne okolice , malowniczo położone. Same jezioro jest zasobnę w rybę głównie z gruntu możemy tu liczyć na ciekawe okazy leszcza, lina, krąpia, płoci, wzdręgi. nieźle łowi się tu także na spławik, naprawdę efektywne łowienie. jeśli chodzi o połów z łódki to sprzęt można opłacić na miejscu polecam miejscowość Elganowo, oraz Jęcznik, lub Kobyłocha w ta ostatnia to miejscowość typowo turystyczna, praktycznie zamiera poza sezonem, dużo pól namiotowych, domków itp. pozwolenia na jeziorko wykupujemy w sklepie wędkarskim w Szczytnie

J. Świętajno (kierunek na Szczytno, jakieś 20 km od Myszyńca odbijamy w prawo i cały czas prosto aż do skutku, będzie odpowiedni znak) ładne plaże, czyste lasy, przystępne ceny. Jeśli chodzi o rybę jest jej dużo wbrew temu co gadają mięsiarze, dużo tu leszcza ,płoci, wzdręgi, krąpia, piękny jest tu węgorz, lin, szczupak i okoń, można fajnie pospinować. spokojna okolica można nieźle odetchnąć, pozwolenia wykupujemy w Szczytnie w sklepie wedkarskim. polecam wygooglowanie.

polecam ,i pozdrawiam (2012/04/04 15:55)

Mija


Sasek Wielkie - ale okręg mazowiecki ma porozumienia więc chyba nic dopłacać nie muszę????
:/ (2012/04/27 19:59)

zbynio5o


Cześć, mnie interesuje jez. Łańskie koło Olsztynka. Może ktoś coś wie i skusi sie coś skrobnąć, będe  wery, wery happy :)) (2012/04/27 20:55)

borsuk 6x9


ja mogę polecić jez. dadaj kolo biskupca. 100 ha wody 12 wysp i ośrodek na wyspie, jeziorko o głebokości do 35 m. wpisać w google "wyspa dadaj" (2012/04/27 22:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

abra1990


na sasku można łowić bez dopłaty, jeśli jesteś w PZW mazowsze (2012/04/27 22:05)

kamilkolarz


Google: Ruciane-Nida, tyle w temacie miejscowosci, a co do rybek to beldan maly i duzy na spining, sandacz i pistoleciki, w centrum Rucianego maly sklepik wedkarski, tam otrzymasz wszystkie informacje od wlasciciela;) (2012/04/27 23:27)

przemonnn


Nad łańskie jeżdze od 20 lat. Jezioro jest przepiekne, moim zdaniem najładniejsze na warmi. Z ryba średnio, ale w porównaniu z innymi jeziorami jest nieźle. Duzo płci, lina, okonia ,sporo szczupaka. Jeśli dopłyniesz łódka w okolice osrodka łańsk to obłowisz się dowoli tam każdej ryby jest opór a pół kilogramowe płocie trafiaja sie co chwile.(do niedawna od półwyspu lalka była strefa zamknieta dla wędkarzy spoza ośrodka łańsk, a do tej pory nie wolno rybaka tam łapac na siatke dlatego rybostan jest inny niż na pozostałej wodzie jeziora). Dużą płoć najlepiej lowic na kukurydze jesli chodzi o lina łapie na rosówki. Pozdrawiam (2012/04/28 07:55)

zbynio5o


Dzięki Przemek za Info :) Będe tam pod koniec lipca na domkach UM. Olsztynek, ale nie wiem wjakim rejonie jeziora on sie znajduje. (2012/04/28 22:57)

kuba2996


Stanowczo odradzam jeziora z powiatu mrągowskiego prawie wszystkie ryb zostały wyłowione przez kłusoli a nasi nic nie robią by się zmieniło (2012/04/29 11:48)

u?ytkownik102141


Witajcie ! Właśnie rozpakowaliśmy graty po powrocie i zajrzałem co tu słychać .Byliśmy z synem na Mazurach od wtorku do dziś . Bylo pięknie .Pierwszy dzien sondowanie jeziorka . Drugi wypływamy o 5.30 i zajmujemy stanowisko na zboczu podwodnej górki głeb 2.5  do 3 m .Troszkę zanety i po paru min pierwsze brania . Zakladam na żywca sporą płotkę i do wody . W międzyczasie podchodza coraz większe płocie i krasnopióry ale po ok 20 min synek zauważa brak ,,bomby ,, .Wybieram luz zaciecie i ,,,siedzi,,  Czuje że spory ale problem zaczyna się kiedy po ok10 min zębacz pojawia sie pod łodzią .Patrzymy i szok .Stoi sobie ok 1m od burty na oko tak ok 90 cm .Cholera nie bardzo wiem co robić .Piotek trzyma podbierak ale z niego to można zrobić ,,szczupaczkowi ,,co najwyżej kapelusz .No i widocznie zębaty miał takie samo zdanie bo jak zrobił odjazd to strzeliła żyłka i tyle go widzieliśmy  .Kiedy ochłoneliśmy synek zaczął machać spinerkiem i ,,wykręcił,,coś takiego . W sumie wypad udany na koncie 4 szczupłe parę pięknych okoni plus  oczywiście płocie i wzdęgi .A jak ktoś chce wiedzieć gdzie to było to proszę na privka. .Jezioro piękne i czyste b mało ludzi za to żurawi że pospać rano nie można . (2012/05/04 15:25)

Mija


Witam Panów,

 

wróciłam z Saska i nie mam dobrych wrażeń... zdaje się, że duża rybka to tam jest tylko w podaniach właścicieli domków. Właściciel naszego wyznał, że często widuje bareczkę z siatą od brzegu do brzegu i chyba ma rację bo złowić bez problemu można tam płotki i uklejki wielkości dłoni (góóóóóra), można też trafić leszczyka czy okonka ale tej samej wielkości. Wygląda na to, że w jeziorze jest to co przepłynęło przez oczka siatki.

Może jestem niesprawiedliwa, może nie jestem WEDKARZEM a tylko wędkarzykiem ale to nie jest tylko moja opinia. Pytałam wszystkich schodzących z wody. U wszystkich to samo...

Zmarnowana kasa.

(2012/05/05 18:18)

pawel40


a w jakim miejscu  (2012/05/05 19:48)

Mija


w Dąbrówce (2012/05/05 20:09)

andre1970


Witam a czy możesz polecić jakieś kwatery w tym rejonie blisko jeziora.

Dzięki Pozdrawiam

(2013/03/24 13:18)

u?ytkownik16322


Kolego Patryku mieszkasz w opolskim a więc na Mazury to przez całą Polskę. A masz przecież bliżej Pomorze. Polecam Ci okolice Szczecinka i sam Szczecinek. Jezior jest w bród no z rybą to tak na prawdę różnie. Ale panie będą miały co zwiedzać ( Szczecinek urocze miasto ).
Julian (2013/03/24 18:14)

fanek15


hmm polecam jezioro bujaki są dwa jeziora koło siebie na pierwszym można lapac na wszystko a na drugim bez pontona nie da rady niestety jezioro nie ma dojścia trzeba łódeczką lub pontonikiem dużo czasu spedzam nad jeziorem bez dojścia i powiem że ładne okazy szczupłego są i sumika :) pozdrawiam i polecam (2013/05/10 12:34)

PESCADORES


ja mogę polecić jez. dadaj kolo biskupca. 100 ha wody 12 wysp i ośrodek na wyspie, jeziorko o głebokości do 35 m. wpisać w google "wyspa dadaj"



piękne miejsce podziw  (2013/05/10 13:03)