Wędkowanie z żaglówki

/ 65 odpowiedzi / 7 zdjęć
zbynio5o


Kol.Romuald, chodzi mi o samo nazewnictwo "kłusol", która to "zaszczytna" nazwa jest przypisana, wiadomo komu.

Wędkujący z niezajestrowanej łodzi z pełymi opłatami i ważnymi dokumentami popełnia wykroczenie, nie zawsze świadomie. Nie rzucałbym sie na niego i wyzywał kłusolem. Tylko o to mi chodzi .

(2013/03/17 22:45)

Romuald55


Ja Cię Kolego doskonale rozumiem.Jestem przeciwnikiem różnych głupich zakazów i nakazów.Ale swoja drogą określenie "kłusownik"jest jednoznaczne,czy nam się ono podoba czy nie.Nie będę przytaczał definicji bo można ją znależć wszędzie. (2013/03/17 23:20)

u?ytkownik96474


Panowie nie wiem jak byście starali się usprawiedliwiać i wybielać swoje postępowanie ,to z pełną świadomością i premedytacją łamiecie prawo i jak by na to nie patrzył jesteście kłusownikami. Pruba tłumaczenia to wykroczeniem to tylko kpina z waszej strony. To tak jak byście zżarli baton w hiper markecie nie płacąc za niego. Powiecie mała szkodliwość i wykroczenie. A to zwykła kradzierz. Wy za przykładem naszych dysdentów najlepiej usprawiedliwiali byście swe postępowanie pomrocznością jasną. Na mazurach woda nie jest własnością PZW a PGRu. Opłaty za wędkowanie pobierają te gospodarstwa rybackie. Jest ich kilka to i u każdego trzeba płacić. One mogą tolerować łowienie z niezarejestrowanego sprzętu pływającego, ale PSR nie będzie już taka pobłażliwa. A pisanie że jak widzę PSR to chowam wędki - to już kłusownictwo. Może kiedyś wprowadzą tu jedną opłatę jeśli PGRy się dogadają. Na razie to mażenia. Na wszystkich wodach PZW obowiązuje regulamin i do niego nalerzy się stosować. I jeśli prawo nakazuje rejestracje sprzętu pływającego używanego do wędkowania , to nic was nie zwalnia z tego. Nie stosując sie po prostu kłusujecie z pełną świadomością .A najgorsze jest to że dobrze o tm wiecie. Nic was nie może usprawiedliwiać.A jeśli obraża was słowo kłusownik ,to dobrze, może spojrzcie na swoje postępowanie z innej perspektywy. (2013/03/18 05:14)

halski021


A co stoi na przeszkodzie,że wypożyczalnie sprzętu pływajacego nie rejestrują go do celów wędkarskich?Wg mnie ilość wypozyczeń by się zwiększyła,szczególnie kajaków i rowerów wodnych.A w wypożyczalniach nawet łodzie nie są rejestrowane.Na pięć wypożyczalni tylko w jednej widziałem numery na łodziach.Wielu wędkarzy po przyjeździe na wczasy wskoczyło by na kajak lub rower ze spinem aby zorientować się na nieznanym łowisku.Koszta rejestracji na pewno zwróciły by się z nawiązką,bo wypożyczeń było by więcej.Żaglówki też mogły by być zarejestrowane do celów wędkarskich,to nie było by niedomówień.Swoją drogą , uważam ,że ktoś pisząc przepisy o wędkowaniu ze sprzętu pływającego przegiął pałę,bo mógłby być zapis,że ze sprzętu oznakowanego w innych celach też można wędkować mając zezwolenie na wędkowanie ze środków pływających.Więc koledzy żeglarze,którzy wędkują , składajcie wnioski na waszych walnych zebraniach,może to da jakiś efekt. (2013/03/18 09:20)

Jimmy


W takim razie wszystko już mamy wyjaśnione.
A czy jest ktoś w stanie uzasadnić taki stan rzeczy? Po co mi 2 numery? Jakoś auto mam z jedną rejestracją i nikt mi nie karze go podwójnie rejestrować bo jeżdżę nim do roboty, a później np. do znajomych lub na zakupy. (2013/03/18 11:08)

osa12


 Na wszystkich wodach PZW obowiązuje regulamin i do niego nalerzy się stosować. I jeśli prawo nakazuje rejestracje sprzętu pływającego używanego do wędkowania , to nic was nie zwalnia z tego. 



To nie wina PZW, to Ustawa o rybactwie śródlądowym. Dotyczy wszystkich wód państwowych a nie tylko wód należacych do PZW!

(2013/03/18 13:48)

osa12


W takim razie wszystko już mamy wyjaśnione.
A czy jest ktoś w stanie uzasadnić taki stan rzeczy? Po co mi 2 numery? Jakoś auto mam z jedną rejestracją i nikt mi nie karze go podwójnie rejestrować bo jeżdżę nim do roboty, a później np. do znajomych lub na zakupy.


Takie jest prawo, co tu wyjaśniać ? Jeśli jest złe, trzeba go zmienić, ale póki co trzeba go stosować !

(2013/03/18 13:50)

zbynio5o


Tak jest !!!  Obywatelu Osa !   :)))))))) (2013/03/18 14:51)

Jimmy


Panowie, ja tego nie podważam, możemy sobie dyskutować i wymieniać się opiniami, ale to oczywiście nic nie zmieni. Takie jest prawo i tego się trzymajmy.

Po prostu jeden taki m.in. mnie nawrzucał od baranów i nie umiejących czytać ze zrozumieniem. Inny wyjeżdża z tekstami, że do sejmu dyskutować itp. Miałem nadzieję, że równie zajadle będą w stanie wytłumaczyć sens przepisu, który bronią chamsko plując innym w twarz. (2013/03/18 15:04)

osa12


No ale o co Ci chodzi. Sensu to nie ma, fakt, ale takie jest prawo, fakt, nikt nie wyzywa od kusoli ale według prawa popełnisz wykroczenie. Są dwa rozwiązania, no nawet trzy:

1. Nie łapiesz z łodzi 

2. Łapiesz z łodzi z zarejestrowanej łodzi z numerem na burcie

3. Łapiesz z łodzi bez numeru (popełniasz wykroczenie)

Takie jest prawo wszystko, czy ma to sens ? według mnie poprzednie było lepsze(wystarczył dowolny numer lub nazwa, po którym można by było zidentyfikować do kogo należy łódź ), ale to już historia.

Koniec bo dalsze pisanie nie ma sensu !

(2013/03/19 11:53)

Banita


Jeśli nie możesz zarejestrować wyczarterowanej żaglówka, chcesz złowić parę rybek na obiat, kup kuszę i sprzęt do nurkowania, kartę łowiecka zrobisz w swoim kole PZW i pod wodę a wyniki będziesz miał lepsze jak na wędkę.

PS I nie będziesz kłusownikiem, bo nie łowiłeś z niezarejestrowanego sprzętu pływającego.

Uczcie się dzieci jak być w zgodzie z prawem, tylko rybek możecie złowić tyle, co na wędkę.

(2013/03/19 18:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik96474


Jak to dobrze że sobie twarz wydepilowałeś. (2013/03/19 20:18)

Banita


Tamta to była mojego znajomego.

Zobacz, jakie szczupaki można złowić na kuszę, a trafiają się i większe.

(2013/03/20 20:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.