Wędkowanie z starej deski wind lub SUP

/ 12 odpowiedzi / 2 zdjęć
kedzio


Chciałeś powiedzieć, że da sie wędkować.

Bo " można", to raczej nie w Polsce.

Chyba, że postawi sie na niej tablicę z określonej w przepisach wielkości numerami rejestracyjnymi.

To, że przy odrobinie dobrej woli da się takie cuś zarejestrować, to nie jest niemozliwe. Ale wędkować bez zarejestrowania sprzętu pływającego  -nie radzę.

:)

Polska to dziwna kraj!

(2015/04/07 19:43)

paweldd


Wędkować się da ale czy jest to wygodne??? Według mnie nie, a doświadczenie mam ponieważ na takiej tylko że cieńszej pływałem. (2015/04/07 19:59)

kedzio


A czy jest wygodne wędkowanie z takiego ustrojstwa?

http://wmh.pl/article/2690

(2015/04/07 20:40)

Walenty G


Trzeba się przyjrzeć dobrze ta deska z filmu ma numery. 

(2015/04/08 07:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik26223


Zgłoszenie jednostki pływającej służącej do amatorskiego połowu ryb Zgłasza się niżej wymienioną jednostkę do rejestracji: 1.Rodzaj jednostki pływającej ……………………………. 2. Miejsce postoju………………………………………………. 3. Rodzaj napędu…………………………………………………… 4. Wymiary a) długość całkowita……………………. b) wysokość boczna …………………… c) największa szerokość……………… d) ilość miejsc siedzących………….. e) rodzaj materiału konstrukcyjnego Oświadczam, że zgłoszona do rejestracji jednostka pływająca znajduje się w należytym stanie technicznym i nadaje się do bezpiecznej żeglugi oraz, że zapoznałem się z treścią niniejszego pouczenia Zobowiązuję się powiadomić tutejszy wydział w wypadku : sprzedaży, kradzieży lub zniszczenia wyżej wymienionej jednostki pływającej. ………………………………………………. data i podpis zgłaszającego POUCZENIE: • Sprzęt służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji ( art. 20 ust 2 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r , o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2009 , Nr 189 poz.1471 z późn. zm) • Kto nie dopełnia obowiązku rejestracji i oznaczenia sprzętu pływającego do połowu ryb podlega karze grzywny lub karze nagany ( art. 27 a w/w ustawy) • Sprzęt pływający służący do połowu ryb z wyjątkiem statków żeglugi śródlądowej 1 rejestrowanych na podstawie odrębnych przepisów powinien być oznaczony na obu burtach numerem rejestracyjnym • Cyfry i litery numeru rejestracyjnego powinny mieć nie mniej niż 10 cm wysokości i 1 cm szerokości i być sporządzone w sposób trwały i widoczny ( Rozp. Min. Środ i Rozwoju Wsi z 12 listopada 2001 Dz. U. Nr 138 poz.1559 ) OPŁATA SKARBOWA – 17 ZŁ2 – na konto Urzędu Miejskiego  (2015/04/08 08:04)

kedzio


Jarek. Przerabialiśmy to na forum sto razy. Jeden taki był, komendant SSR, który tłukł ludziom, że z rowerka wodnego nie mozna łowić, bo się go nie zarejestruje.

Ja powiem tak:

Rejestrowałem łódkę którą sam budowałem. Podawałem tylko, ze to łódź wiosłowa, 3 osobowa i bedzie słuzyc do APR.

Rejestrowałem ponton (duży ponton). Podawałem tylko ze to ponton, i że jest on 5 osobowy.

Zadnych innych danych nie wymagano w urzędzie. W obu przypadkach opłata wyniosła tyle samo, czyli 17 zeta.

Nikt nie pytał o materiały wykonania, ciężar, napęd itp.

Łodzie motorowe podlegają innym przepisom.

(2015/04/08 09:11)

kedzio


Trzeba się przyjrzeć dobrze ta deska z filmu ma numery. 



Kolego. Wielkość liter numeru rejestracyjnego łodzi służącej do rekreacji, a także do APR, została sciśle określona w ustawie. Tak więc na podobnej desce, trzeba by było zainstalować odpowiedni transparent, by numery były odpowiednio widoczne. Poza tym, mozna zarejestrować nawet dętkę od traktora. :) (2015/04/08 09:15)

u?ytkownik26223


Jarek. Przerabialiśmy to na forum sto razy. Jeden taki był, komendant SSR, który tłukł ludziom, że z rowerka wodnego nie mozna łowić, bo się go nie zarejestruje.

Ja powiem tak:

Rejestrowałem łódkę którą sam budowałem. Podawałem tylko, ze to łódź wiosłowa, 3 osobowa i bedzie słuzyc do APR.

Rejestrowałem ponton (duży ponton). Podawałem tylko ze to ponton, i że jest on 5 osobowy.

Zadnych innych danych nie wymagano w urzędzie. W obu przypadkach opłata wyniosła tyle samo, czyli 17 zeta.

Nikt nie pytał o materiały wykonania, ciężar, napęd itp.

Łodzie motorowe podlegają innym przepisom.




Kedzio czytaj to czerwone  a szczególnie to podkreślone.Nie wiem co trzeba podawać przy rejestracji łodzi czy innego pływadła służącego APR , bo nigdy takowego nie rejestrowałem.
Piszę jedynie o NUMERACH REJESTRACYJNYCH.

powinien być oznaczony na obu burtach numerem rejestracyjnym • Cyfry i litery numeru rejestracyjnego powinny mieć nie mniej niż 10 cm wysokości i 1 cm szerokości i być sporządzone w sposób trwały i widoczny ( Rozp. Min. Środ i Rozwoju Wsi z 12 listopada 2001 Dz. U. Nr 138 poz.1559 ) OPŁATA SKARBOWA – 17 ZŁ2 – na konto Urzędu Miejskiego  (2015/04/08 10:01)

kedzio


Zgłoszenie jednostki pływającej służącej do amatorskiego połowu ryb Zgłasza się niżej wymienioną jednostkę do rejestracji: 1.Rodzaj jednostki pływającej ……………………………. 2. Miejsce postoju………………………………………………. 3. Rodzaj napędu…………………………………………………… 4. Wymiary a) długość całkowita……………………. b) wysokość boczna …………………… c) największa szerokość……………… d) ilość miejsc siedzących………….. e) rodzaj materiału konstrukcyjnego Oświadczam, że zgłoszona do rejestracji jednostka pływająca znajduje się w należytym stanie technicznym i nadaje się do bezpiecznej żeglugi oraz, że zapoznałem się z treścią niniejszego pouczenia Zobowiązuję się powiadomić tutejszy wydział w wypadku : sprzedaży, kradzieży lub zniszczenia wyżej wymienionej jednostki pływającej. ………………………………………………. data i podpis zgłaszającego
POUCZENIE: • Sprzęt służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji ( art. 20 ust 2 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r , o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2009 , Nr 189 poz.1471 z późn. zm) • Kto nie dopełnia obowiązku rejestracji i oznaczenia sprzętu pływającego do połowu ryb podlega karze grzywny lub karze nagany ( art. 27 a w/w ustawy) • Sprzęt pływający służący do połowu ryb z wyjątkiem statków żeglugi śródlądowej 1 rejestrowanych na podstawie odrębnych przepisów powinien być oznaczony na obu burtach numerem rejestracyjnym • Cyfry i litery numeru rejestracyjnego powinny mieć nie mniej niż 10 cm wysokości i 1 cm szerokości i być sporządzone w sposób trwały i widoczny ( Rozp. Min. Środ i Rozwoju Wsi z 12 listopada 2001 Dz. U. Nr 138 poz.1559 ) OPŁATA SKARBOWA – 17 ZŁ2 – na konto Urzędu Miejskiego 
(2015/04/08 10:17)

kedzio


Większą uwagę poświęciłem czarnemu tekstowi, a to dzęki wypowiedzi pewnego komendanta SSR, która miała kidyś miejsce na tym forum. (2015/04/08 10:19)

Walenty G


To czy sprzęt pływający jest zarejestrowany, czy nie, czy numery są widoczne, czy nie, czy mają odpowiednia wielkość, czy nie to problem osoby, która na ty sprzęcie pływa i łowi z niego ryby.

Sposób na prawidłowe oznakowanie pływadła zawsze można znaleźć. 

(2015/04/08 16:17)

SCHWIMMWANNEN


A co sądzicie o czymś takim ?

Złożyłem taki oto niezatapialny kajak typu Sit On Top z silnikiem od agregatu prądotwórczego.

Są dwa schowki z deklami na rufie ale jest możliwość zamontowania większego kwadratowego dekla a tym samym da to możliwość załadunku większych przedmiotów.

Dodatkowo można na dziobie w miejscu przedniego siedzenia zrobić dekiel i mamy następny schowek.

Zamówiłem jeszcze dwa pływaki od katamarana i będę mocował je na rufie po bokach z możliwością złożenia na tył, złożenie pływaków zmniejszy opory podczas płynięcia na wiosłach.

https://www.youtube.com/watch?v=oxP-bqwANC0

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oxP-bqwANC0[/youtube]


pływaki będą od tego katamarana.

https://www.youtube.com/watch?v=91NEeNHAi94

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=91NEeNHAi94[/youtube]

 

(2015/04/15 08:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.