Wędkowanie w innych okręgach.

/ 1 odpowiedzi
Szukam wyjaśnienia w przepisach. Robiąc opłatę w swoim okręgu - Ciechanów - wiem, że mogę wędkować w całym okręgu. Jednakże jak to się ma do wędkowania w innych okręgach? Wyczytałem, że aby móc wędkować w innym - np. mazowieckim okręgu - muszę wnieść opłatę w wys. 118 PLN. Wynika z tego, że będąc członkiem w jednym okręgu, po wniesieniu składki okręgowej w innym okręgu, mogę również tak łowić. Wynika to z treści komunikatu na stronie http://www.pzw.org.pl/18/wiadomosci/106892/60/brak_porozumienia_na_rok_2015_z_okregiem_mazowieckim ""Problem braku wzajemnego porozumienia na 2015 odczuje spora grupa wędkarzy, którzy korzystają z wód obydwu Okręgów. Ci wędkarze aby korzystać z wód sąsiedniego Okręgu będą zmuszeni do wykupienia dodatkowej składki Okręgowej w kwotach ( Członkowie OC – 118 zł, Członkowie OM – 124 zł ), odpowiednio mniej zapłacą wędkarze uprawnieni do poszczególnych ulg określonych w tabelach składek okręgowych. "" Wcześniej czytałem na innych forach, że mogę tylko wędkować w swoim okręgu i nie mogę być członkiem innego okręgu. Jak to więc faktycznie jest?
Artur z Ketrzyna


Dobrze wydedukowałeś. Jak okręg nie ma podpisanego porozumienia. To by móc wędkować na jego wodach, musisz tam opłacić składkę okręgową. A jesli ma to w zalezności jak jest formowanie, bo może być tylko ulga 50%.

Wcześniej czytałem na innych forach, że mogę tylko wędkować w swoim okręgu i nie mogę być członkiem innego okręgu. Jak to więc faktycznie jest?

Opłacając składki w swoim kole jesteś członkiem PZW i masz zezwolenie na swój okręg, dodatkowo opłacając składkę okręgową innego okręgu dostaniesz zezwolenie na ten drugi okręg.

Członkiem jesteś PZW, ale przynależność możesz mieć tylko do jednego koła (tam będzie twoja kartoteka członkowska). I nie wyklucza to byś łowił w innych okręgach, po uzyskaniu zezwolenia. (2015/04/16 15:35)