Wędkowanie S.S.R.

/ 80 odpowiedzi
Witam serdecznie wszystkich wędkarzy.Chciałem poruszyć temat uprawnień S.S.R.Mianowicie chodzi o to,czy strażnik społeczny w większości będący również wędkarzem,po ukończeniu kontroli lub przed jej rozpoczęciem w danym dniu może również wędkować?Czy wobec tego są jakieś regulaminowe zapisy na ten temat?Drugie pytanie dotyczy tego,czy wędkarz może sprawdzić posiadanie aktualnych uprawnień do wędkowania innych wędkarzy,jeśli ma podejrzenia o ich braku.Czy to też jest zapisane w regulaminie?Moje pytania są być może prozaiczne,ale będąc nad wodą przysłuchiwałem się dyskusjom wędkarzy.Temat ten niejednokrotnie wywoływał duże emocje wśród nich.Proszę o opinie.Pozdrawiam serdecznie
Romuald55


Strażnik posiadający uprawnienia do wędkowania ma prawo wędkować zarówno przed jak i po kontroli.Wędkarz nie będący członkiem SSR nie może żądać okazania dokumentów od innych wędkarzy. (2015/04/02 22:16)

Artur z Ketrzyna


Strażnik posiadający uprawnienia do wędkowania ma prawo wędkować zarówno przed jak i po kontroli.Wędkarz nie będący członkiem SSR nie może żądać okazania dokumentów od innych wędkarzy.

Żądać nie, ale poprosić/zapytać już tak. Oczywiście nie może liczyć na to że ktoś mu ot tak pokaże, chyba że jest nerwowy i pokaże mu gdzie raki zimują.

Jak też strażnik nie wykonujący czynności służbowych to taki sam wędkarz jak i my. (2015/04/02 22:42)

zbynio5o


A ja myśle że  może, tylko kontrolowany nie koniecznie musi mi je okazać :) (2015/04/02 22:44)

Romuald55


Nawet jeśli okaże dokumenty...to co dalej? Ukarzesz takiego osobnika? W jaki sposób? (2015/04/02 22:58)

zbynio5o


Romuś wyluzuj i nie drąż dalej. Chodzi tylko o papiery a jeśli ich nie ma to dzwonie po Ciebie :)) (2015/04/02 23:03)

u?ytkownik167078


A ja mam takie pytanie dot. panów z SSR. Wszyscy wiemy ,że taki pan w chwili wykonywania swoich czynności jest urzednikiem panstwowym i jest prawnie chronionym. Jak np. policjant , straznik miejski czy tez strażak z PSP. Czy pan z SSR ma obowiązek dukumentowania swoich czynniści jak to robia słuzby ww.  Zapewne nie jeden wedkarz w drodze na łowisko byl kontrolowany przez policje i oni sporzadzaja taki zapis w swoich kapownikach. A jak jest z SSR? (2015/04/03 02:46)

JKarp


Jak mnie kontrolowała SSR moje dane czyli imię, nazwisko i z jakiego koła były wpisywane również do takiego kapownika. Nie jestem pewien ale dowódca patrolu SSR sporządza  raport po skończonej kontroli i przedstawia go komendantowi SSR.
JK (2015/04/03 05:54)

u?ytkownik167078


Ja w 2014r byłem 2 razy spawdzany przez SSR i w każdym przypadku tych swoich kontroli nigdzie nie dokumentowali. Pytanie moje było w kierunku czy tacy panowie nie wyskakują na "lewiznę by np sobie dorobić" Do jednej kontroli nie było uwag a w przypadku drógiej to zapomniałem karty bo zostawiłem w samochodzie a na ryby udałem sie pieszo. Pan z SSR powiedzial ze mnie zna i tak sie to skończyłó. (2015/04/03 08:05)

Artur z Ketrzyna


Ja w 2014r byłem 2 razy spawdzany przez SSR i w każdym przypadku tych swoich kontroli nigdzie nie dokumentowali. Pytanie moje było w kierunku czy tacy panowie nie wyskakują na "lewiznę by np sobie dorobić" Do jednej kontroli nie było uwag a w przypadku drógiej to zapomniałem karty bo zostawiłem w samochodzie a na ryby udałem sie pieszo. Pan z SSR powiedzial ze mnie zna i tak sie to skończyłó.

Jeśli nic złego nie zrobiłeś. To w notatce służbowej a dokładnie w raporcie, napisz nie stwierdzili nie prawidłowości. I nie muszą umieszczać twoich danych tam, bo nic podejrzanego nie zrobiłeś.

A po drugiej kontroli widać że nie chamy, i wiedząc że masz zezwolenie, nie robili ci problemu...
To co, źle zrobili? Cieszył byś się jak by cię pogonili do auta, czy też wystawili kwita 50 zł za brak wymaganych dokumentów przy sobie? (2015/04/03 09:56)

JKarp


SSR nie wystawia mandatów więc nie ma opcji o tym, żeby sobie dorobili.JK (2015/04/03 09:57)

Bernard51


Pytanie moje było w kierunku czy tacy panowie nie wyskakują na "lewiznę by np sobie dorobić"

Nie ma takiej opcji aby dorabiali przy kontroli. Jak Janusz pisze SSR nie ma mandatów, PSR wypisuje mandat kredytowy, który wpłacasz do 7-miu dni.
Cztery lata temu byli sprytni którzy, wystawiali lewe mandaty z nr. rachunku prywatnym i pobierali pieniądze za parkowanie samochodów na łące należącej do PZW, ale ten proceder trwał krótko 1,5 roku aż dociekliwy wędkarz powiadomił Prokuraturę i Komendant w raz z załogą poszli na trawkę i mają zarzuty.   Czarne owce wszędzie się trafiają!! (2015/04/03 10:24)

Romuald55


Każdy patrol jest udokumentowany protokołem przesyłanym do PSR oraz Okręgu.SSR NIE WYSTAWIA MANDATÓW ANI NIE POBIERA PIENIĘDZY!!! Każdy taki przypadek jest niezgodny z prawem i należy zgłosić do organów ścigania a nie płacić.Oczywiście czarne owce mogą się zdarzyć. (2015/04/03 11:01)

szczupi


U mnie w okręgu po każdej kontroli jest sporządzany raport gdzie kiedy kto itp. i wysyłany do komendanta powiatu a on dalej. Co do wędkowania to dlaczego nie u mnie wędka cały czas w bagażniku.  (2015/04/03 11:15)

bogdan007


Mandatów nie wystawia tylko wniosek do PSR z opisem zdarzenia a wędkarz dostaje wezwanie do stawiennictwa na określony dzień i godzinę .Czyli stracisz czas a mandat i tak dostaniesz od PSR (2015/04/03 13:54)

u?ytkownik167078


Nie napisałem że chamy. Gdy sie zorjentowałem że nie mam dokumentów powiedziałem że mieszkam niedaleko i pozostawiłem w samochodzie na parkingu przed blokiem a nad wode udałem sie pieszo bo mam z buta 20 minut z przerwą na browara w pobliskim  sklepie. To ja  sam wyraziłem zgodę na mandat bez ich zapytania bo wychodzę z załozenia że gapowe sie płaci. Jak by mogli to by napisali ten mandat i wcale bym sie z nimi nie spierał. Wędkuje od 1983r i pierwszy raz z ręka na sercu zapomniałem karty. A w związku a tym czy PSR lub SSR ma dostep do bazy danych osób posiadających kartę wędkarską? Jak tak to w szybki sposób mogli by sprawdzic czy człowiek ma uprawnienia czy nie i sprawa zostaje załatwiona. Myslę że jak by tak było to jak gość ma kartę a zapomniał to w takiej bazie danych była by adnotacja że był kontrolowany i że tylko zapomniał z jednoczesnym uzupełnieniem wpisu w bazie  że w przypadku nastepnej kontroli nie będzie juz pouczony tylko napiszą mandat. Jak nie ma karty to wiadomo że mandat bez zbędnych dyskusji. Co wy na to? (2015/04/03 13:55)

Romuald55


Niestety,obecnie obowiązująca ustawa jasno określa,że podczas łowienia,łowiący jest zobowiązany do posiadania przy sobie dokumentów upoważniających łowienie.Strażnik,zarówno PSR jak i SSR nie może odstąpić od wyciągnięcia konsekwencji.Popełniłby wykroczenie. Poprzednia ustawa nie była tak rygorystyczna. (2015/04/03 15:56)

u?ytkownik167078


Brak  dokumentów do wędkowana to jest wykroczenie okreslone chyba w przepisach kodeksu wykroczeń. W takim razie nie rozumiem i prosze mi  wytłumaczyć dlaczego policjant lub straznik miejski może pouczyć osobe która popełniła wykroczenie o których jest mowa w kodeksie wykroczeń  a straznik PSR  juz  nie (2015/04/03 16:07)

Romuald55


Skutki braku dokumentów uprawniających do łowienia reguluje ustawa o rybactwie śródlądowym a nie kodeks wykroczeń.Warto się z nią zapoznać.Jest dostępna w internecie. (2015/04/03 16:35)

marek-debicki


Kolego Arturze!
Myślę, że Romuald odpowiedział jednoznacznie, zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie ma potrzeby więcej kombinować.
Ja mam już wszystko popieczone, karp po polsku ( z wody, z chrzanem, ziemniaczkami i jajeczkiem, jeszcze w fazie przygotowania).
Artur- luz, Święta u drzwi!!! (2015/04/03 19:36)

Artur z Ketrzyna


Mandatów nie wystawia tylko wniosek do PSR z opisem zdarzenia a wędkarz dostaje wezwanie do stawiennictwa na określony dzień i godzinę .Czyli stracisz czas a mandat i tak dostaniesz od PSR

Jak też mogą wezwać na miejsce odpowiedni organ. PSR czy panów Policjantów itd. które właśnie to wypiszą kwita.

Marek ja wykazuje luzik...
Tylko mnie to śmieszy SSR są źli jak coś sprawdzają i się czepiają. SSR są źli bo tym razem nie przypitolili się i się nie czepiali. (2015/04/04 08:37)

Grzesiek75


Jak też mogą wezwać na miejsce odpowiedni organ. PSR czy panów Policjantów itd. które właśnie to wypiszą kwita.


Ale za nim przyjadą to ja spakuje zabawki i pojadę do domu, jak mnie zatrzymają lub uproszą by poczekać na odpowiednie służby?

(2015/04/04 10:31)

u?ytkownik116256


hahaha ale Wy macie problemy , nawet w Święta dziecinada. Pozdrawiam (2015/04/04 12:09)

Jędrula


Jak też mogą wezwać na miejsce odpowiedni organ. PSR czy panów Policjantów itd. które właśnie to wypiszą kwita.


Ale za nim przyjadą to ja spakuje zabawki i pojadę do domu, jak mnie zatrzymają lub uproszą by poczekać na odpowiednie służby?





Nie musza o nic prosić , napiszą papier z kontroli i reszta zajmie się Policja albo PSR . Ty możesz podkulić ogon i zmiatać szybciutko do domu . Po jakimś czasie dostaniesz wezwanie na komisariat a potem do Sądu i tyle .



(2015/04/04 12:59)

bogdan007


słuszna sugestia najgorsze w tym to że zanim wyjaśnisz sprawę stracisz poza mandatem od 50 zł w zwyższ  jeszcze dniówkę nie licząc dojazdów. (2015/04/04 15:04)