Wędkowanie dwóch osób z jedną kartą wędkarską

/ 25 odpowiedzi
witam ma pytanie czy jak ja mam karte wedkarska {opłacona { to czy moj kuzyn moze wedkowac na jednej z moich 2 wedek? z gory dziekuje za odpowiedz pozdro
mielec


To ja jeszcze tak dorzucę krótki i zwięźle. NIE MOŻE. (2011/07/11 20:11)

moroz99


Możesz lowic pod warunkiem że będziecie mieć maksymalnie dwie wędki w wodzie (2011/07/11 20:27)

u?ytkownik57785


Możesz lowic pod warunkiem że będziecie mieć maksymalnie dwie wędki w wodzie





A to nowość. (2011/07/11 20:30)

u?ytkownik37148


Możesz lowic pod warunkiem że będziecie mieć maksymalnie dwie wędki w wodzie




LIFE IS BRUTAL! niestety nie... (2011/07/11 20:37)

mateuszwos


witam ma pytanie czy jak ja mam karte wedkarska {opłacona { to czy moj kuzyn moze wedkowac na jednej z moich 2 wedek? z gory dziekuje za odpowiedz pozdro

Jeśli twój kuzyn nie jest jednocześnie twoim mężem to nie wolno wam łowić razem (2011/07/11 20:38)

u?ytkownik57785


Jeśli twój kuzyn nie jest jednocześnie twoim mężem to nie wolno wam łowić razem







No chyba, że jego mąż będzie miał kartę wędkarską :) albo on kuzyna adoptuje :) (2011/07/11 20:41)

marek-debicki


"Jeśli twój kuzyn nie jest jednocześnie twoim mężem to nie wolno wam łowić razem".....

O kurcze pieczone> To Kolego Mateuszu naprawdę było super. Obecnie nie jest jasne, czy ważniejszą sprawą było bycie razem , czy wędkowanie?



(2011/07/11 22:12)

ptaszek772


może łowić najbliższa rodzina czyli żona, córka lub syn (ale tylko jedna osoba w żadnym przypadku wszyscy jednocześnie) ale tylko no jedną wędkę czyli ty już w tym przypadku nie możesz już łowić na dwie wędki bo odstępujesz połowę swojego limitu.Jest to w przepisach wędkarskich. (2011/07/12 22:03)

nicponios


może byc tak że łapiesz Ty na 2 wędki, lecz kuzyn ci tylko pilnuje jednej z wędek>PROSTE (2011/07/12 22:30)

gofer30


możesz pod warunkiem że tylko będą 2 wędki rozłożone

 

 

(2011/07/12 22:38)

nicponios


no tak:)np. jeden feeder ktos kto ma karte i opłacone składki a druga osoba "pilnuje" mi tej drugiej wędki.Już nawet nie istotne czy ma karte nieopłaconą. (2011/07/12 22:42)

zenfr


`Mam jedno pytanie. Czy jest głupszy przepis dotyczący wędkowania wymyślony przez "mądrali z centrali"niż RAPR??????"niech język giętki...."Pozdrawiam myślących!!!!! (2011/07/13 00:06)

Farel


Jeśli nie ma skończonych 14 lat, a Ty jesteś dorosły to może. Jeśli jest cudzoziemcem czasowo przebywającym w Polsce - to może, nawet bez karty. (2011/07/19 09:46)

mielec


Jeśli nie ma skończonych 14 lat, a Ty jesteś dorosły to może. Jeśli jest cudzoziemcem czasowo przebywającym w Polsce - to może, nawet bez karty.



NIE MOŻE!!!!!!

Ja pierdziu skąd Wy bierzecie takie super odpowiedzi. (2011/07/19 12:00)

gregorio1977


witam.Kolego nie obraz się,ale jakim cudem Ty zdałeś egzamin na kartę jak pytasz o tak podstawową rzecz???NIE MOŻE  (2011/07/19 17:54)

ChIcK3n


A ja zadam inne pytanie. Często z dziewczyną chodzę na spacer i ona zabiera 2 kuzynów. Jeden ma 9 a drugi 13 lat. Ten co ma 12 dostaje ode mnie wędkę spinningową natomiast młodszemu robię lekki koreczek na uklejki.  Ja w tym czasie ich obserwuję. Czy takie zachowanie to jest też kłusownictwo ? Niby wędki tylko 2 jednak ja nie łapie tylko 2 kuzynów mojej dziewczyny.  (2011/07/19 18:05)

jurek


Nie mogą łowić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(2011/07/20 11:24)

Farel


Jeśli nie ma skończonych 14 lat, a Ty jesteś dorosły to może. Jeśli jest cudzoziemcem czasowo przebywającym w Polsce - to może, nawet bez karty.



NIE MOŻE!!!!!!

Ja pierdziu skąd Wy bierzecie takie super odpowiedzi.

Z RAPR kolego, cytuje roz. II pkt. 3.:
"Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce."
Ponadto roz. II pkt. 6.:
"Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę." (2011/07/20 14:28)

michal-miksza


kolejny beznadziejny przepis. koles z Litwy moze lowic a kuzyn polak nie? ludzie placa za ochrone zarybianie itd a kto ma dostep do papierkow co i za ile bylo zrobione? PZW zostal przeksztalcony w jakies chore kola gdzie tu wolno tam nie tu tyle a tam tyle....czy nie lepiej by byla jedna placowka np w warszawie i jeden prezes? Polski Zwiazek a nie Mazowiecki Rzeszowski Opolski itd? czy limit i wymiar ochronny to za malo by lowic? co komu przeszkadza ze mam 2 wedki a spining mam obok i wobler w blocie na brzegu? czemu ludzie daja sobie tak po kieszeni jezdzic? za rok moze wejdzie przepis ze stac nad rzeka bez zgody i oplaty nie bedzie mozna? porozuymienia to juz totalna glupota. przyklad pzw lublin i pzw slupsk maja porozumienie natomiast mazowsze z lubelskim nie? a kto z lublina do slupska na ryby pojedzie? nazwijmy to po imieniu kase biora malo robia ale o premi pamietaja.... (2014/08/14 22:59)

lynx


Możesz lowic pod warunkiem że będziecie mieć maksymalnie dwie wędki w wodzie





Może łowić ale wędki muszą być na brzegu i przynęta też. (2014/08/15 00:13)

Artur z Ketrzyna


witam ma pytanie czy jak ja mam karte wedkarska {opłacona { to czy moj kuzyn moze wedkowac na jednej z moich 2 wedek? z gory dziekuje za odpowiedz pozdro

Po pierwsze, karty wędkarskiej nie opłacasz, a zezwolenie lub składki (legitymacja członkowska PZW).

Jeśli jesteś osobą dorosłą a kuzyn ma mniej niż 14 lat. To tak. Wtedy łowicie w ramach twego stanowiska i limitu dobowego. Oboje po jednej wędce.

Jak kuzyn osiągną wiek 14 lat. To musi wyrobić kartę wędkarską jak i posiadać zezwolenie (w PZW będzie jako członek uczestnik i składki wyniosą go nie wiele bo jakieś 37zł tyle mój syn płacił w Okręgu Olsztyńskim).
I wtedy oboje macie własne stanowiska i limity ;-) (2014/08/15 07:11)

Artur z Ketrzyna


A ja zadam inne pytanie. Często z dziewczyną chodzę na spacer i ona zabiera 2 kuzynów. Jeden ma 9 a drugi 13 lat. Ten co ma 12 dostaje ode mnie wędkę spinningową natomiast młodszemu robię lekki koreczek na uklejki.  Ja w tym czasie ich obserwuję. Czy takie zachowanie to jest też kłusownictwo ? Niby wędki tylko 2 jednak ja nie łapie tylko 2 kuzynów mojej dziewczyny. 

Kłusownictwo to może i nie ale....

Młodzież do 14 roku życia może wędkować pod opieka dorosłego posiadającego kartę wędkarską i zezwolenie.
Ale nie możesz łączyć spiningu z spławikiem (wody PZW - RAPR).

 Na wodach państwowych obowiązuje Rozporządzenia i ustawa MRiRW o rybactwie śródlądowym. Zaś inni użytkownicy rybaccy, moga ustalić swój regulamin łowiska nie naruszając Rozporządzenia i ustawa MRiRW.

Tu masz wypis paragrafów z rozp dotyczących amatorskiego połowu ryb;

http://www.okon.wedkuje.pl/media/kolo,okon,0,10394,800.html (2014/08/15 07:31)