WęDKOWANIE BEZ KARTY WĘDKARSKIEJ - forum wedkuje.pl

» »

 

WęDKOWANIE BEZ KARTY WĘDKARSKIEJ


Autor: Paweł Kuskowski
utworzony: 2009/05/18 12:23


Moj kolega nie posiada jeszcze karty wedkarskiej.mam wiec pytanko.Czy mozne lowic na wodach PZW beaz karty??Sa jakies oplaty dla takich wedkarzy??

 


zgłoś naruszenie
#24366
wysłano: 2009/05/18 12:40
Na wodach PZW chyba nie może. Ale pewny nie jestem. Na prywatnych łowiskach i jeziorach PGR (Pegierowskich) może po uiszczeniu zapłaty. Najlepiej jak wybierze się do najbliższego koła i się dowie wszystkie szczegóły


zgłoś naruszenie
#24370
wysłano: 2009/05/18 13:11
Może wędkować tylko musi wnieść opłatę, w zależności od ilości dni kiedy chce łowić, dla osoby nie zrzeszonej.


zgłoś naruszenie
#24385
wysłano: 2009/05/18 14:13
Ustawa o Rybactwie śródlądowym - Artykuł 7 punkt 2 , 3 i 4 określa te zasady .

2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski połów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę.
4.Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego zwolnione są także osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach uprawnionej do rybactwa osoby fizycznej, jeżeli uzyskały od niej zezwolenie na połów w tych wodach.

Wynika z niej że amatorskiego połowu ryb może dokonywać tylko osoba posiadająca „Kartę Wędkarską” ( ta biała którą wydaje Starostwo jest to dokument państwowy ) . Od posiadania tej karty zwolnione są osoby do 14 roku życia i obcokrajowcy czasowo przebywający w Polsce .Ta biała „Karta Wędkarska” upoważnia do wędkowania po uzyskaniu zezwolenia gospodarza wody ( jeżeli jest to woda prywatna to wystarczy nawet słowne zezwolenie jej gospodarza) . Jeżeli będzie wędkował na wodach PZW to musi dokonać stosownej opłaty w Okręgu PZW który jest gospodarzem tej wody . Nie będąc jeszcze członkiem PZW musi wnieść opłatę jako „nie zrzeszony” . Po wstąpieniu do PZW poprzez wniesienie corocznej opłaty członkowskiej otrzymuje Legitymację członkowską PZW i na wodach dzierżawionych przez PZW może wędkować po opłaceniu zezwolenia na wędkowanie na ich wodzie jako „zrzeszony” . Opłata ta może być wniesiona jako jednodniowa , okresowa lub całoroczna . Większość z nas opłaca takie zezwolenie na cały rok w swoim Okręgu PZW co umożliwia mu wędkowanie na wszystkich wodach dzierżawionych przez ten okręg ( wody te są wyszczególnione w wykazie łowisk okręgu ) . Opłata całoroczna nie jest obowiązkowa , można dokonywać ją tylko na dany dzień i wodę na której chcemy wędkować .

Pozdrawiam Grzegorzzgłoś naruszenie
#24386
wysłano: 2009/05/18 14:15


Niestety jeżeli kolega ukończył 14 lat i nie jest obcokrajowcem - chcąc wędkować w wodach PZW musi posiadać Kartę wędkarską i uiścić opłaty za wędkowanie na danej wodzie. Nie musi natomiast być członkiem PZW i właśnie wtedy (kolego Arkzaj) może wykupić składkę dla niezrzeszonych.


zgłoś naruszenie
#24388
wysłano: 2009/05/18 14:17


O widzę, że kolega Grześ juz mnie wyprzedził. Pozdrawiam1


zgłoś naruszenie

Reklama

 

strona główna forum


Google