Wędki typowo pod bolenia-opinie

/ 8 odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Od dłuższego czasu męczy mnie kwestia zakupu nowej wędki typowo pod bolenia.

Obecnie posiadam Daiwe, którą wręcz uwielbiam-akcja typu fast ale bardzo szybko przechodzi w parabolik, super trzyma rybę, bardzo fajnie się ładuje przy wyrzucie i przynęty lecą naprawdę daleko a kij leciutki- warzy 170gr.

Minusy ma dwa: ma 2,70m długości i mogłaby być dłuższa, bo tam gdzie wędkuję mam sporo miejsca. Druga sprawa to cw. Ma 5-25gr. i pod wpływem woblera prowadzonego szybkim tempem w silnym nurcie, szczytówka dosyć się gnie. Idzie przywyknąć ale mało komfortowe.

Myślałem o kiju 3m i do 30gr. cw. tak do 200 zł. w miarę lekki. Np. Miastrall Tournament lub Aqua, albo Daiwa Sweepfire. Absolutnie nie mam ciśnienia na kupno, bo tak jak pisałem lubię swoją Daiwe i śmiało mogę ją jeszcze dotrzeć. A jakie Wy macie zdanie na ten temat?

Aby nie zakładać nowego wątku-drugie ale już szybkie pytanko. Używa ktoś wędki Catana CX 2,7m cw.3-14gr.? Do 200zł. o takim cw. i nie wklejanki to wyboru w sumie nie ma żadnego. Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam serdeczne.

ryukon1975


Skoro jak piszesz spinning o cw 25 g "się gnie" to źle myślisz że jak kupisz kij o cw 30 to się już nie zegnie. Nie sugeruj się cw tylko akcją. (2015/01/25 20:45)

mikolaj37


Dokładnie jak kolega .Ja uważam że pod bolka lepsze są paraboliki,zwłaszcza że łowię głównie woblerami.Parabolik lepiej się ładuje,ładniej łagodzi zrywy rybki no i lepiej pracuje z woblerami. (2015/01/25 21:06)

szosz


 Zdaje sobie sprawę że cw. a akcja to dwie różne rzeczy i dlatego boję się ryzykować i kupować kija w ciemno tylko na podstawie cw. Może dać sobie spokój z nowym kijaszkiem? (2015/01/26 06:14)

89krzysztof


Aby nie zakładać nowego wątku-drugie ale już szybkie pytanko. Używa ktoś wędki Catana CX 2,7m cw.3-14gr.? Do 200zł. o takim cw. i nie wklejanki to wyboru w sumie nie ma żadnego. Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam serdeczne.


Savage Gear Parabellum też nie jest wklejką, też około 200zł i dużo lżejsza niż ten pseudo kijek od shimano. (2015/01/26 07:20)

szosz


Aby nie zakładać nowego wątku-drugie ale już szybkie pytanko. Używa ktoś wędki Catana CX 2,7m cw.3-14gr.? Do 200zł. o takim cw. i nie wklejanki to wyboru w sumie nie ma żadnego. Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam serdeczne.


Savage Gear Parabellum też nie jest wklejką, też około 200zł i dużo lżejsza niż ten pseudo kijek od shimano.



Kijek fajny, niestety dosyć drogi.Najtaniej cenowo i  do przyjęcia za 230zł. ale długość 250cm.
279cm. prawie 400zł. Mało jest tych wędzisk ale będę czaił się-pewnie się gdzieś jeszcze pojawią. Może masz jeszcze jakąś propozycje? Ta Catana faktycznie kiepska?


(2015/01/26 07:43)

Fishing is my drug


Używam tej Catany ale 3 metrowej, raczej używałem. Jak dla mnie straszna klucha, za długi dolnik (skracałem),no i w tej cenie znajdziesz przynajmniej kilka lepszych kijków.A co chcesz nim łapać będzie łatwiej podpowiedzieć. (2015/01/27 21:15)

szosz


Używam tej Catany ale 3 metrowej, raczej używałem. Jak dla mnie straszna klucha, za długi dolnik (skracałem),no i w tej cenie znajdziesz przynajmniej kilka lepszych kijków.A co chcesz nim łapać będzie łatwiej podpowiedzieć.




Witam.Sorki, że tak późno odpowiadam.
Przede wszystkim klenie.Woblerki do 5cm.Rzeka Odra.
Obecnie używam Mikado Black Draft 280/18gr.Jest to wklejanka ale do woblerów do 4cm.w niezbyt szybkim nurcie sprawdza się dobrze.Gorzej na szybkich prostkach lub opaskach gdzie nawet mały ale agresywny wobler prowadzony pod prąd powoduje dyskomfortowe przegięcie szczytówki.Przytrzymanie wobka w nurcie widać na szczytówce jak fajnie pracuje ale już podczas zwijania jest trochę kiepsko.Wędka jest dosyć szybka ale łowię tylko na żyłki i hamulec mam ustawiony w miarę lekko i spadów nie zaliczam.Brania też widać i czuć przyzwoicie.

(2015/02/02 21:32)