Wędki spinningowe Robinson

/ 15 odpowiedzi
Witam :)


Chciał bym się dowiedzieć czy wędki spinningowe firmy robinson są dobre, czy nadają się do połowu szczupaków i czy istnieje serwis w Polsce w którym można naprawić wędkę ? :)
Zielan


Serie Diaflex czy Cortez to jedne z bardzo dobrych wędzisk. Jeśli oczekujesz wędzisk wykonanych z dbałością o szczegóły z najlepszych materiałów to trafiłeś dobrze. Inne tańsze serie również nie odbiegają od standardów i znajdziesz dobre wędziska, które sprawdzą się nad Twoimi łowiskami. Serwis jest i działa sprawnie. (2014/06/25 14:12)

Artur z Ketrzyna


Ogólnie Robinson ma dobre wędki i nie tylko. (2014/06/25 15:27)

wedkarzszczecin88


zgodze sie z kolegami sam posiadam dwa kije.Pierwszy kupiłem chodź nie byłem do niego przekonany ale po 2 latach użytkowania stwierdziłem że zakup był słuszny i kupiłem drugi jeszcze nie wyprobowałem. (2014/06/25 16:20)

Pungo36


Dziękuję za wasze opinie na temat firmy Robinson, teraz już wiem żeby nabyć jakiś kijek tej firmy :) (2014/06/25 17:32)

u?ytkownik37642


Łowię na corteza 2.70 cw.do 20 gr-bardzo przyjemny kijek,szczególnie do cienkiej plecionki (2014/06/25 17:52)

barrakuda81


Kontakt z serwisem b. dobry (z usług jeszcze nie korzystałem).Polecam zwłaszcza kije z serii diaflex - tym trzeba połowic zeby zrozumiec że w zasadzie nie potrzeba nic wiecej. (2014/06/25 17:56)

Bernard51


 Diaflexy mam dwa 2,70 i 2,40 przez przypadek, kupiłem 2,70 a syn nie wiedząc kupił mi 2,40, już służa mi od dłuższego czasu, na pewno są lepsze i droższe kije, ale jak dla mnie są zadowalające przy moich "połowach". Przy przymrozkach pletka nieraz blokuje się w przelotkach ale to nie feler kij do wody na chwilę i rzut.
(2014/06/25 19:32)

Jakub Woś


 Diaflexy mam dwa 2,70 i 2,40 przez przypadek, kupiłem 2,70 a syn nie wiedząc kupił mi 2,40, już służa mi od dłuższego czasu, na pewno są lepsze i droższe kije, ale jak dla mnie są zadowalające przy moich "połowach". Przy przymrozkach pletka nieraz blokuje się w przelotkach ale to nie feler kij do wody na chwilę i rzut.

To że się blokuje plecionka to wina plecionki. Niektóre nasiąkają trochę wodą i przy mrozie sztywnieją. Ze sztywną plecionką każdy kij bedzie miał problem (2014/06/25 19:46)

Bernard51


Właśnie na wiosnę wymieniłem obie pletki na 0,15 i 0,12 żółta i pomarańczowa z serii YORK YAMATO. Masz na pewno rację ta stara nabierała wodę dość solidnie. (2014/06/25 20:13)

Tomekoo


Mam kij diaflexa do 50 g najmocniejszy z serii , jest zrobiony z błędem ponieważ ma krzywo skręconą matę węglową . Nic się z kijem nie dzieje jak już mnie uprzedzono odnośnie tego , plecionka ładnie idzie po przelotkach , może trochę za dużo lakieru jest na omotkach , prócz tego kij na 7 w skali 10 pkt . Sandacze i sumy dobrze wcina nie mam co narzekać , jak by ktoś chciał kupić podobny mogę polecić śmiało . Pozdro (2014/06/26 20:32)

barrakuda81


Mam kij diaflexa do 50 g najmocniejszy z serii , jest zrobiony z błędem ponieważ ma krzywo skręconą matę węglową . Nic się z kijem nie dzieje jak już mnie uprzedzono odnośnie tego , plecionka ładnie idzie po przelotkach , może trochę za dużo lakieru jest na omotkach , prócz tego kij na 7 w skali 10 pkt . Sandacze i sumy dobrze wcina nie mam co narzekać , jak by ktoś chciał kupić podobny mogę polecić śmiało . Pozdro

Mam dokładnie ten sam model.Czy ta "wada" dotyczy tylko Twojego egzemplarza czy całej serii?Nic o tym nie wiedziałem i niczego się nie dopatrzyłem a na kij również (odpukać) narzekać nie mogę - spisuje się b,dobrze.

(2014/06/26 21:21)

mazurk2


Czasami się zdarzają wady fabryczne, ogółem spinningi Robinsona sobie chwalę nie tylko najwyższe serie Diaflex i Cortez ale i Bluebird są fachowo wykonane. (2014/07/14 10:28)

mlodyst


Może to dziwaczne ale mam tylko kije Robinsona do różnych metod spinningowych, od łowienia paprochami, boczny trok po ciężki rzeczny spin. Wiadomo, że Diaflex i Cortez to flagowe wędki, ale ja gustuje w tańszych, które wydają mi się znakomite np seria Kinetik. (2014/07/31 08:22)

Tomekoo



Mam dokładnie ten sam model.Czy ta "wada" dotyczy tylko Twojego egzemplarza czy całej serii?Nic o tym nie wiedziałem i niczego się nie dopatrzyłem a na kij również (odpukać) narzekać nie mogę - spisuje się b,dobrze.




Nom na YT też nalazłem filmik dotyczący źle skręconej maty . Ale z tego co mi kolega pokazał to i w wędkach Gdzie kupuje się blanki wysokiej jakości są i takie defekty . Co oczywiście nie wpływa na komfort łowienia ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=maH2bZfN1b0 (2014/08/02 11:32)

gosku


Diaflexy i cortezy są moim zdaniem jednymi z najlepszych budżetowych kijów do spinningu. Za te same blanki u Dragona trzeba zapłacić dwa razy więcej. (2014/08/31 19:03)