Wędki Shimano

/ 2 odpowiedzi
Większości wędkarzy firma Shimano kojarzy się z kołowrotkami. A ja jestem ciekaw jakie są opinie o wędkach tej znanej marki. Ja obecnie posiadam spinning Shimano Aernos, który sobie bardzo chwalę, kiedyś miałem spinning Shimano Siena, który do tej pory wspominam i żałuję, że go w głupi sposób połamałem. Mój znajomy ma z kolei wiekowy spinning Shimano Stradic 1801 do 8gr i wyjął na niego kiedyś bolenia 82cm. A wy jakie macie doświadczenia z wędkami Shimano??
aldente


Shimano robi świetne kije. Posiadam ich jeden kij spinningowy . Jest to Antares DX ,  240 cm, c.w.14-40 g. Wspaniały kij. Szybki progresywny blank. Jak przynętę skubnie z opadu nawet niewielki okoń, to czujesz to branie nawet w dużym palcu u nogi.
Po przesiadce z innego produktu na ten właśnie kij, po prostu rozpływałem się w zachwycie.
Kosztuje ok. 190 Euronów, ale przy odrobinie szczęścia można go nabyć w sieci nieco taniej.
Jak dla mnie było naprawdę warto. Spinningowanie tym kijkiem to zupełnie inne łowienie. Aż nie chce się wierzyć, ale od tego momentu rozumiem tych, którzy sami budują wędki lub zamawiają takowe u znawców Rod Buildingu.
Shimano ma jeszcze wiele znakomitych kijków do różnych metod wędkarskich na przeróżne rybki, zabrakłoby miejsca na ich listę. Np. Modele Speedmaster, Yasei, Biomaster a ostatnio Sustain.
Ten Sustain to kijek palce lizać! Jednak same macanko w sklepie nie odda tego, co tak naprawdę potrafi nad wodą. Pozdrawiam (2015/06/30 22:08)

kulakula


Ja miałem kiedyś spinning shimano hyperloopa i nie była to najlepsza wędka, całe szczeście kolega mi ją złamał drzwiami od samochodu i mogłem sobie kupić inną, ale mam też bolonke shimano alivio i z niej jestem bardzo zadowolony (2015/07/03 10:11)