Wędkarstwo z plaży - zestaw

/ 5 odpowiedzi
Mam pytanie do wędkarzy łowiących tą metodąCo to jest takiego i jak to działa - zahacza się o to hak z przynętą by przetoka się nie splątała podczas lotu. 
rafalwedkuje


Mam pytanie do wędkarzy łowiących tą metodąCo to jest takiego i jak to działa - zahacza się o to hak z przynętą by przetoka się nie splątała podczas lotu. 



Tutaj jest więcej plażowiczów
Mają ciekawe pomysły i się dzielą nimihttp://www.wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=1237Pozdrawiam. (2014/06/03 09:53)

miecz-gaz


Dzięki za wskazówkę. (2014/06/03 14:58)

krzysiekj24


jest to taki "haczyk" na haczyk :) do tego właśnie służy by zestaw osiągał jak największą prędkość-odległość i by nie zszarpywana była zbytnio przynęta z haka. Są różne plastikowe metalowe do wyboru jest to dobre "narzędzie" do wędkarskich surfcastingowych zestawów.
Ja i moi znajomi z forum surfcastingowego takie stosujemy zawsze. (2014/09/13 20:10)

maro


Po wielu doświadczeniach, moim zdaniem oczywiście, najpraktyczniejszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o trzymanie przyponów bocznych z hakami i przynętami w jednej linii z przyponem strzałowym, jest zastosowanie zestawu kaskadowego.
Trzeba co prawda wzbogacić wyposażenie o potrzebne do budowy zestawu elementy ale w zamian mamy naprawdę zgrabny i świetnie "latający" zestaw.
Przewaga nad wersją klasyczną polega na wyeliminowaniu skutków rozciągania się głównego przyponu podczas zarzucania. Rozciąganie się przyponu powoduje przemieszczanie się, względem pierwotnych punktów zamocowania, klipsów lub elementów do których wiąże się przypony boczne, w zależności co jest słabiej zamocowane, przed kolejnym zarzuceniem trzeba to poprawiać, ustawiać na nowo.W zestawie kaskadowym rozciąganie się przyponu głównego niweluje sprężynka ( SRT Spring ), którą można również zastąpić gumką, podobną do gumki od wentyli.
Prostym sposobem jest też obwiązanie haków z przynętą przy przyponie głównym taśmą rozpuszczalną, trzeba jednak zwracać uwagę aby mieć suche dłonie i są problemy podczas opadów.  (2014/11/13 14:58)