Wędkarstwo rzutowe w TVP

/ 10 odpowiedzi

Pod koniec października TVP Kielce zrealizowała materiał do programu „Rusz się człowieku” dotyczący wędkarstwa rzutowego z elementami wędkarstwa spinningowego i muchowego. Nagranie zrealizowano w plenerze nad rzeką Nida w okolicach Wiślicy oraz na stadionie miejskim w Busku-Zdroju. W programie wystąpili zawodnicy RWKS „Skish” Okręgu Kieleckiego PZW wywodzący się z Koła PZW w Busku. Emisja programu odbędzie się 10 listopada 2013 r. na TVP Kielce prawdopodobnie o godz. 17:00. Fragmenty tego programu zostały wyemitowane w Telexpresie i TVP Kielce 31 X 2013 r. Są one dostępne w Internecie pod adresami:

 http://teleexpress.tvp.pl/12671749/31102013-1700                                     od 8:40 min.

http://www.tvp.pl/kielce/informacyjne/informacje/wideo/31102013-godz-1830/12877638     od  12:55 min.

Artur z Ketrzyna


Niektórzy nabijają się z takich zawodów. Ale przecież jak ważna jest umiejętność celnego zarzucania...

Kiedyś zabrałem kumpla na rybki. Ten w pewnym momencie powiedział "jak ty celnie zarzucasz". No i tym się właśnie różniliśmy. On wędkował odświętnie, choć to bardzo lubił (sam go zaraziłem wędkarstwem). Stwierdzenie proste; "lata praktyki".
I wtedy wytłumaczyłem o co tu chodzi. I to była następna lekcja wtajemniczenia w kunszt wędkarstwa...
Kolega się zastosował do wskazówek i poprawił swoje wyniki... (2013/11/10 12:05)

JKarp


Wędkarstwo rzutowe ma się nijak do normalnego zarzucania zestawu. Jest to zupełnie inna i odmienna umiejętność. Specjalne wędki, żyłki itd itp.A to, że ktoś potrafi rzucić daleko i celnie zestawem wcale nie znaczy, że równie bez problemu może startować w wędkarstwie rzutowym.
JK (2013/11/10 12:26)

Artur z Ketrzyna


Wędkarstwo rzutowe ma się nijak do normalnego zarzucania zestawu. Jest to zupełnie inna i odmienna umiejętność. Specjalne wędki, żyłki itd itp.A to, że ktoś potrafi rzucić daleko i celnie zestawem wcale nie znaczy, że równie bez problemu może startować w wędkarstwie rzutowym.
JK


To zmierz się z taka osobą nad wodą. Używając normalnych zestawów. A najlepiej ze spiningistą. Gdzie celność podania przynęty często decyduje o sukcesie. tak zwane branie z pieszego rzutu.
Pamiętaj, że te umiejętności przenoszą nad wodę...

"A to, że ktoś potrafi rzucić daleko i celnie zestawem wcale nie znaczy, że równie bez problemu może startować w wędkarstwie rzutowym."
To powiedz na czym polegają te zawody, jak nie na celnym i dalekim zarzucaniu? To że zamiast przynęty czy zestawu, masz na końcu jakiś ciężarek czy coś w tym rodzaju. to że celujesz do celu na lądzie zamiast upatrzonego miejsca w łowisku. To prawie niczym innym nie rożni się od czynności jakie wykonujesz podczas wędkowania podczas zarzucania zestawów.
Tak samo, musisz wziąć pod uwagę specyfikę swego sprzętu, czy też warunki atmosferyczne w postaci wiatru, czy inne przeszkody. Rożnica taka że to są zawody i nagroda jest np.; puchar czy dyplom, a na rybkach nagrodą jest branie ryby. Tu i tu wynik zależny jest od twoich umiejętności i dobrania odpowiedniego sprzętu. (2013/11/10 13:22)

matip52


Oj Panowie, bez tak zwanej "spiny". Hobby nas jednoczy a nie dzieli, więc zakończcie tą kłótnię ;) (2013/11/10 13:43)

JKarp


Jak taki ktoś rzuci moim zestawem 100 metrów nad wodą bez uszkodzenia to podam rękę :-)Czy Ty widziałeś kogoś żeby nad wodą ta rzucał jak na tym fragmencie?Nie Artur - nie zgodzę się z tym, że umiejętność w wędkarstwie rzutowym przenosi się nad wodę. 
Czy mistrz w podbijaniu piłki głową, kolankiem, barkiem itp jest reprezentantem i gwiazdą w piłce kopanej?To nie jest jakaś spinka tylko uważam, że co jak co ale sport rzutowy to już nie hobby ;-)
JK (2013/11/10 13:51)

Artur z Ketrzyna


Tak Janek sport rzutowy to nie hobby, a rywalizacja miedzy najlepszymi i tymi co cha się z nimi zmierzyć.
Czy widziałem nad woda takie wyczyny? tak 2 razy, i właśnie byli to wędkarze biorący udział w tych konkursach.
Byłem w szoku że tak daleko posłali swoje zestawy. Jak też ciekaw byłem jak to im się udało. Dlatego też nie omieszkałem zasięgnąć języka.
I powiem ci ze ich sprzęcik to naprawdę cuś. I wyniki w wędkowaniu też meli konkretne.
Jeden miał zestaw z kosmosu. Zaś druki tak upodobniony do tych rzucanych na zawodach. Że zminimalizowany do; ciężarka o odpowiednim kształcie, kretlika i przyponu z hakiem i przynętą.
Obaj mieli wyniki i obaj znali się na wędkowaniu.

Ty się różnisz od nich, tym że masz taki nie inny sprzęt (bo taki ci odpowiada i jest wystarczający dla ciebie) i nie bierzesz udziału w takich zawodach.
 Ja też nie biorę udziału w takich zawodach, bo nie stać mnie na taki sprzęt i nie są organizowane zawody w moim regionie (pomijając fakt że nie jestem tak dobry jak oni w posyłaniu zestawu do celu).
I na pewno nie pogardził byś takim sprzętem nad wodą. Bo mógł byś dalej i celniej podać swoje zestawy, o ile byś miał taką potrzebę. No i spełniały by twoje upodobania.

Odpowiedz sobie na pytanie; Dlaczego wędkarz kupuje coraz o lepszy sprzęcik?
Właśnie chyba po to by precyzyjniej podać przynętę, lepiej kontrolować hol ryby, czy też  mieć w zasięgu miejsca do tej pory niedostępne dla niego, itd.
Użycie cieńszej żyłki i wytrzymalszej, czy innego wędziska, lepszego kołowrotka. Wszystko to przekłada się na precyzyjność łowienia... (2013/11/10 14:25)

JKarp


Że też ja nigdy przez ponad 30 lat nie miałem możliwości obejrzeć jak wędkują zawodnicy rzutowi i ich sprzęt wędkarski.Nie Artur - nie potrzebuję sprzętu typowo rzutowego dla zawodnika.Potrzebuję sprzętu niezawodnego. Ja nie muszę trafić w kubełek - ja chcę bezpiecznie dla ryby ją wyholować a nie katować na żyłce zero, zero nic .JK (2013/11/10 15:44)

grzegorz not


Na moje to mogą sobie nawet wędką niczym oszczepem rzucać....:-)

 

(2013/11/10 20:16)

okiem_sandacza


Na moje to mogą sobie nawet wędką niczym oszczepem rzucać....:-)

 



Popieram!;)



(2013/11/13 11:18)

jkuza


Uzyskałem informację od realizatorów program “Rusz się człowieku” z TVP Kielce, że emisja program n. t. castingu nie mogła nastąpić 10 XI 2013 r. z przyczyn technicznych, ale na 100 % będzie w najbliższą niedzielę 17 XI 2013 r. między godz. 17:00, a 17:30. Mam nadzieję, że tym razem nie pojawią się żadne problemy…

Transmisja na żywo dostępna będzie również w Internecie pod adresem:

http://www.tvp.pl/kielce/zobacz-na-zywo

(2013/11/15 02:33)