Wędkarstwo gruntowe - filmy

Witam.Mam pytanie:Jakie ryby i na jaką przynętę najłatwiej złapać .Jestem nowy i jestem tego ciekawy .                                                                Pozdrawiam                                                                                                                        Matimo
użytkownik25425
użytkownik25425 (2009/12/29 15:17) 0

Sum-wą-trupka,dżdżownica,martwe ryby itp
Okon-dżdżownica
Karp-kukurydza,kulki proteinowe

Mateusz Modzelewski
matimo
(2009/12/29 15:59) 0

Wielkie dzięki kolo.

XD XD XD 

Czarny Biały
Przemas83
(2009/12/29 19:38) 0

Białe robaki najpopularniejsze łatwo dostępne można na nie łowić prawie cały sezon dla początkującego wędkarza podstawowa przynęta można robić tzw kanapki z kolorowymi robakami oraz np kukurydzą itp głównie do połowu leszcza karasia lina płoci .... Rosówki równie popularne i skuteczne dobre na okonia ale i dużego leszcza jeżeli chodzi o żywca to łowię na słonecznice i karasia

użytkownik7463
Mateusz Modzelewski
matimo
(2009/12/30 00:21) 0

Wielkie Dzięki.

Przemyslaw Gnitecki
przemi4
(2009/12/30 10:16) 0

[quote] jeżeli chodzi o żywca to łowię na słonecznice i karasia [/quote]
A wiesz że słonecznica jest pod ścisłą ochroną???

Co do tematu
Na grunt w.g mnie najlepiej łowić na makaron lub kukurydza z robakami czerwonymi lub białymi

Makaron dobry jest na większość ryby spokojnego żeru . A tzw kanapka jest dobra na leszcze, karasie.
Ale to zależy od Ciebie jaką ty chcesz rybę złapać. Czy jakąś płotkę czy chcesz ustawić się na coś konkretnego np. Karpie ,amury.
Odpowiedz sobie na to pytanie sam i będziesz wiedział jakiej przynęty użyć

Daniel Bednarski
dany21
(2009/12/30 16:03) 0

Ja wędkuje na kukurydzę i groch, do tego drugiego trzeba rybę przyzwyczaić. Większa przynęta na haczyku eliminuje brania małych rybek.

użytkownik24055
użytkownik24055 (2009/12/30 17:37) 0

Wcale nie jest powiedziane ,że większa przynęta to większa ryba weźmie. Niejednokrotnie złowiłem dużego Leszka na malutką przynętę.  Dużej ryby trzeba wiedzieć gdzie szukać .Jeżeli znajdziemy takowy dobry punkt zrzutu desantu nawet malutkiej przynęty,to zapewniam wielkość ziarenka czy też robaczka niema znaczenia. Pozdrawiam 

Marian Łobocki
klarus28311
(2009/12/30 21:25) 0

Najlepszy jest groch zielony z puszki kleń ,jaż karaś oraz żółty ser łapie na Nysie łużyckiej oraz Odrze okolice GUBINA

Czarny Biały
Przemas83
(2009/12/31 10:26) 0

słonecznice i karasie stosuje na żywca o tym że słonecznica jest pod ścisłą ochroną to pierwsze słyszę dzięki za informację dodam jeszcze że moje słonecznice i karasie pochodzą z prywatnego stawu i mamy ich tysiące jak ktoś potrzebuje to zapraszam

Czarny Biały