Wędkarstwo bez karty?

/ 19 odpowiedzi
witam chcialem sie dowiedziec czy jak wykupie pozwolenie w sklepie wedkarskim na lowienie ryb np na biebrzy to czy musze dodadkowo posiadac karte wedkarska czy wystarczy tylko te 1 dniowe pozwolenie ? (nie posiadam karty), z gory dzieki za powazne odpowiedzi!
bluehornet


Chyba się załamię czytając takie pytania, ale o ile mi wiadomo to w zezwoleniu ( nawet jednodniowym ) jest wpisywany nr KW oraz imię i nazwisko wędkarza.
(2014/04/21 12:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jogi


No i dostałeś Kolego "poważną' i wiążąca odpowiedż. (2014/04/21 12:53)

u?ytkownik26223


Bez karty możesz wędkować tylko w wodach prywatnych  tzn "komercyjnych"wszędzie indziej wymagana jest karta wędkarska.Jest to dokument na całe życie tzn wyrabiasz (coś tam jakieś grosze płacisz ) i masz dożywotnio.ps.Jeśli jak napisałeś w profilu twoją pasją jest wędkarstwo gruntowe,to znaczy że już łowiłeś i powinieneś wiedzieć takie rzeczy. (2014/04/21 13:12)

osa12


Dla ścisłości:Karta Wędkarska upoważnia do Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych.Na pozostałych wodach państwa polskiego nie zachodzi Amatorski Połów Ryb, więc nie ma co mówić o karcie wędkarskiej. (2014/04/22 07:03)

mlodystm


Chyba się załamię czytając takie pytania, ale o ile mi wiadomo to w zezwoleniu ( nawet jednodniowym ) jest wpisywany nr KW oraz imię i nazwisko wędkarza.


wcale nie prawda, w tym roku znajomy chciał połowić sobie i wykupił pozwolenie  2tygodniowe i nie musiał posiadać Karty Wędkarskiej (2014/04/23 12:27)

piotrtr3


Bez karty możesz wędkować tylko w wodach prywatnych  tzn "komercyjnych"wszędzie indziej wymagana jest karta wędkarska.

Nie prawda na Zalewie Wiślanym łowię bez karty wędkarskiej tylko na "pozwolenie".Raczej nie jest to woda prywatna czy tam "komercyjna".
(2014/04/23 13:41)

marci107


Koledzy sprawa może być tego typu (tak było kiedyś bo dawno pozwolenia nie wykupywałem )że przy wypisywaniu zezwolenia karta nie musi być, bo sprzedawca nie ma obowiązku sprawdzać ,ale na rybkach PSR lub organy kontrolujące wystawią mandacik .Tak miałem na jez Sławskim pare lat temu ,leśniczy chciał pozwolenie i karte wędkarską ,pozwolenie miałem a karta w domu, dobrze że nie był pewny co do tego czy muszę mieć kerte i obyło się bez kary ,tzn 50 zł za wjazd do lasu tylko dostałem .I tu raczej jest taka sytuacja wykupujesz zezwolenie nikt się o nic nie pyta ,ale kartę wędkarską trzeba mieć przynajmniej u mnie tak jest. (2014/04/23 14:54)

marci107


Kolego mlodystm był na rybkach bez karty bo pozwolenie kupił i wydawało mu się że może łapać .Ale bez karty na pewno nie może chyba że są to wody prywatne .Jakby twój kolega miał kontrole to by się zdziwił .Opłaty za zezwolenie są dwie dla zrzeszonych (posiadających opłacone składki członkowskie oraz kartę wędkarską ),i dla niezrzeszonych (posiadających tylko kartę wędkarską)Zezwolenia różnią się tym, że ci pierwsi mają zwykle niższą opłate za to zezwolenie .Zawsze jednak ci zrzeszeni i nie powinni posiadać kartę wędkarską mimo że mają zezwolenie.Poczytaj kolego regulamin i neta a będziesz wiedział więcej .Bo to że jade bez prawka samochodem nie oznacza że wszystko jest ok i mogę to robić .Najlepiej jak się czegoś nie wie to zadzwonić do okręgu ,i wszystko powiedzą .. (2014/04/23 15:20)

mlodystm


marci107, kolego to powiedz mi na jakiej podstawie sklep wędkarski wystawia takie pozwolenia ? skoro kumpel przy kontroli mogłby sięzdziwić? Nie spieram się z Tobą , bo posiadam kartę i przestrzegam swoich przepisów, jednak napisałem jak było z wykupieniem pozwolenia 2 tyg... i tutaj się zdziwiłem :) (2014/04/23 23:35)

haymaker88


Witam. Poprawię się teraz bo doczytałem na temat opłat dla niezrzeszonych. Karta wędkarska jest obowiązkowa
(2014/04/24 10:04)

rysiek1709


okej, dzieki za odpowiedzi, zapytam  jeszcze w wedkarskim jak bede ;d p0ozdro (2014/04/24 10:14)

marci107


marci107, kolego to powiedz mi na jakiej podstawie sklep wędkarski wystawia takie pozwolenia ? skoro kumpel przy kontroli mogłby sięzdziwić? Nie spieram się z Tobą , bo posiadam kartę i przestrzegam swoich przepisów, jednak napisałem jak było z wykupieniem pozwolenia 2 tyg... i tutaj się zdziwiłem :)







Odpowiedź jest prosta.Nie muszą ,a przynajmniej jak ja wykupywałem ok 2 lata temu to nie musieli sprawdzać czy masz kartę wędkarską czy nie ,nie mieli takiego obowiązku.Poszedłem do wędkarskiego powiedziałem że potrzebuję zezwolenie na tyle i tyle dni na jezioro X dla zrzeszonych i mi wypisał .I tak miałem też wcześniej wiele razy ,ale zaznaczam to było 2 lata temu teraz nie mam pojęcia może się coś zmieniło ,ale wątpię w to. (2014/04/25 02:35)

marci107


Chyba się załamię czytając takie pytania, ale o ile mi wiadomo to w zezwoleniu ( nawet jednodniowym ) jest wpisywany nr KW oraz imię i nazwisko wędkarza.




Z tym wpisywaniem nr KW to może być inaczej ,bo jak pisałem kiedyś wykupywałem i nie wpisywali .Imię i nazwisko jak najbardziej ale o KW to teraz  się dowiaduje.Przykładem niech będzie moje wyżej opisane spotkanie z leśniczym,karty nie miałem przy sobie i on myślał że nie mam jej wcale,bo nawet na zezwoleniu nic nie było .Poszukam może mam gdzieś stare zezwolenie to wstawię fotkę.Pozdrawiam. (2014/04/25 02:46)

marci107


http://www.ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=2&lang=pl proszę bardzo wzory zezwoleń ,tu są druki ,ale z tego co znalazłem w necie np wzór zezwolenia na wody  PZW miał miejsce na numer KW.Czyli to chyba gospodarz wody określa czy musi być wpisany numer KW czy nie. (2014/04/25 03:03)

MASTINO


Fakt, nie wszystkie GR w lubuskiem na swoich zezwoleniach miały rubrykę na numer Karty Wędkarskiej. GR Zbąszyń miał i ma. Jednakże bez Karty Wędkarskiej na wszystkich wodach państwowych, z zezwoleniem czy bez , łowić nie wolno.  (2014/04/25 14:43)

JOPEK1971


Dla mnie dzieciaki do 12 roku życia powinny być zwolnione z posaidania karty wędkarskiej,to najlepszy sposób edukacji przyrodniczej i nie tylko. (2014/04/25 15:46)

JKarp


Dla mnie dzieciaki do 12 roku życia powinny być zwolnione z posaidania karty wędkarskiej,to najlepszy sposób edukacji przyrodniczej i nie tylko.

No są zwolnione do 14 roku życia ;-)
JK (2014/04/25 15:52)

JOPEK1971



Dla mnie dzieciaki do 12 roku życia powinny być zwolnione z posaidania karty wędkarskiej,to najlepszy sposób edukacji przyrodniczej i nie tylko.

No są zwolnione do 14 roku życia ;-)
JK

Umknęło mi Janusz. ;) (2014/04/25 16:07)

tomasz-mazur


Byłem na 2 jeziorach na mazurach, żadne prywatne, w okręgach PZW zarządzane przez GR.  Zezwolenie na połów do 7 dni było w tej samejj cenie co dla zrzeszonych jak i nie zrzeszonych. 5 zł droższe było na 2 tygodnie dla nizrzesonych. Komu płacicie i za co:) A co niektórzy jeszcze flaszki z sokiem nosza. (2017/02/10 22:54)