wedkarskie okulary polaryzacyjne na ryby - forum wędkarskie na ryby opinie wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2009/05/10 09:08

wedkarskie okulary polaryzacyjne na ryby

Witam, Coraz mocniej zastanawiam się nad zakupem okularów polaryzacyjnych. Mam kilka pytań: Czym się sugerować przy zakupie takich okularów? Na co zwracać szczególną uwagę? Czy one spełniają swoją rolę tak jak to jest w opisach sklepów je sprzedających? Za odpowiedzi z góry dziękuję.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 09:29
a ja żeby nie robić nowego tematu się dołączę do kolegi i zapytam czy ktoś miał, próbował nakładek jak to się trzyma daszka czy nie spadają ??? Mam okulary i nie zawsze czapka wystarcza :(

zgłoś naruszenie

wysłano: 2009/05/10 09:39
Właśnie też sie tak zastanawiałem nad takimi okularami.Jakie powinny mieć szkla zeby były przydatne w czasie wedkowania. Jakie modele plecacie i w jakich cenach można kupić bo widzałem okulary polaryzacyjne za około 30zl,tylko cz one sa coś warte?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 09:42
ja kupiłem okulary jaxona i jestem bardzo zadowolony,jak jest fala supr widać nie jest to co pokazują w reklamach ale nie będziesz narzekał na ten zakup a to wydatek ok.40zł.W słoneczny dzień bardzo dobrze spisują się prowadząc samochód.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 10:10
A może ktos wie jak to jest z tymi okularami bo sa np: ściemniajace i rozjasniajace,które lepsze,na czym to polega? Na co zwracać uwage przy zakupie?

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2009/05/10 11:06

No panowie tylko jedna osoba na tym portalu ma okulary polaryzacyjne?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 11:14
Ja osobiście nie ma okularów polaryzacyjnych bo mam takie normalne i do nich mam nakładki. A jeśli chodzi o polaryzacyjne to mam moja siostra i jest z nich bardzo zadowolona. Pozdrawiam ;*

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 11:31

Witam. Od kilku lat posiadam okulary firmy Expert, może swojego czasu zapłaciłem za nie sporo kasy, ale są warte tych pieniędzy. Sprawdzają się zarówno nad wodą podczas łowienia jak i do jazdy samochodem. Polecam je wszystkim, którzy myślą o zakupie okularów. Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 11:39

Chcę jeszcze dodać że można je kupić w kilku kolorach szkieł (żółtym, brązowym, niebieskim) ja ma brązowe i nie wiem jak sprawdzają się pozostałe, ale myślę że też powinny być dobre.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 11:39
wysłano: 2009/05/10 12:10

okulary polaryzacyjne to świetna sprawa, redukują odbicie światła od wody w której wiele można przez nie zobaczyć.Aby sprawdzić polaryzację okularów wystarczy do szkła okularów przyłożyć włączony ekran telefonu kom. i przekręcić go o 90st. gdy nic nie będziemy przez nie widzieć to znaczy że polaryzacja jest ok.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2009/05/10 13:18

Miesiąc temu kupiłem w hiper markecie Auchan okulary polaryzacyjne za niecałe 30zł do tej pory miałem jaxony za ponad 60zł różnicy nie widzę żadnej.Jestem bardzo zadowolony do wędkowania jak i jazdy samochodem super sprawa.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 13:37
Witam. Jutro z Fishing-Mart przyjdą mi okulary polaryzacyjne firmy Solano http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1200471312.jpg Okulary które zamówiłem kosztują 63 zł. Z opisu producenta wynika że: - soczewki w 100% zabezpieczają przed promieniami UV - spełniają dyrektywy EWG nr 89/686 - wyposażone są w filtr CE 400 UV Do okularów dołączony jest futerał. Jutro przetestuje je osobiście i napewno coś napisze w tym wątku. Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 13:54
Ale kto powie jakie beda lepsze ściemniajace,czy rozjaśniajace ? Jakie sa różnice?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 13:57
Rożnica polega na tym że ściemniające są lepsze w słoneczne dni a rozjaśniające w pochmurne... Ja osobiście polecam ściemniające.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 17:27

okulary polaryzacyjne są bardzo przydatne sam takowe posiadam jak np. od wody odbija sie słońce i wpada na do oczu -to sie w ogóle nie da łowić, nie wiem jak sprawdzać czy są dobre czy nie ponieważ je dostalem od kogoś

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 18:11
W sklepach wędkarskich mają takie testery na których jest rybka którą widać tylko w okularach natomiast nie widać rybki gołym okiem,pozdro...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 18:40
...od wielu lat używam żółtych z bocznymi szkłami firmy jaxson wydatek około 60 . Przez 15 lat zyrzyłem w różnych okolicznościach 3 pary . Łowiłem też w innych np ściemniających szarych to nie to samo co żółte pod wieczór już nic nie zobaczysz . Dodatkowo żółte rozjaśniające podbijają zieleń i robi się jak w bajce . Jak kiedyś połowisz w takich o innych nie będziesz myślał ...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 20:57

Widzę, że same pozytywne opinie. chyba jednak sobie muszę zrobić zakup. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 21:51
Moge polecić okulary Dragona Mega Baits lustrzanki cena 48 zł.Elegancko widać spławik nawet do auta są super

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/10 23:42
Hej, Bierz bez zastanowienia rozjasniajace. Sam mam Jaxony model 04 jedne i drugie. Ściemniające tylko nad wodę raczej,a jak chcesz używać do samochodu to rozjaśniające (AM) sa rewelacyjne. Jak masz dobre światła w wozie to w nocy polecam. Drogę widzisz normalnie a światła z naprzeciwko są żółte i nie rażą a przede wszystkim nie zamazują pół szyby. Sprawdzenie okularów to bajka. Albo telefonem komórkowym, po przekręceniu o 45 lub 90 stopni ściemnia się obraz, jak nie masz albo masz telefon bez wyświetlacza lcd (smartpfony z dotykowym ekranem mogą nie zadziałać) to bierzesz dwie pary i jak je ustawisz względem siebie pod kątem 90 stopni to nie powinieneś nic przez nie widzieć. Tak z ciekawości, przyjżyjcie się w okularach polaryzacyjnych jak wyglądają tylne szyby samochodów przed wami. Większość ma mnóstwo kropek, tak jakby struktura szyby się pojawiała. A tak na marginesie, jak masz wydać 30 czy 50 zł za okulary przeciwsłoneczne to bierz polaryzacyjne za 28 (Jaxony model 04 dzisiaj w Krokodylu we Wrocławiu rozjaśniające widziałem po tyle), dużo lepiej w nich widać. Pozdrawiam i życze przejżenia na oczy :) Warun

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/11 08:46

Jestem sceptykiem. Używałem kilku różnych i pożyczałem od kolegów. Może jestem z innej planety, ale te reklamy to mocno są przesadzone. Z dobre okulary trzeba zapłacić nawet kilkaset złociszy, a te za 40-50 zet, to zwykły szmelc. Nie mam tyle kasy, więc nie uzywam juz żadnych. Mam normalne p/słoneczne z Jockera i robią swoje.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/11 09:44

A ja jestem ciekaw jak się sprawują takie okulary oceniając pewien aspekt wędkarski. Nawiązując do wpisu Kuby o kleniach i specyfice opisywanego łowiska. W takich miejscach często widać jak kleń atakuje przynętę i jest to naprawdę ekstra widok. Ryba idzie jak pocisk zdalnie sterowany. Lecz taki spektakl widać bardzo rzadko bo światło odbija się od tafli. Czy takie okulary by się sprawdzały w takich sprawach? Woda w takich miejscach nie przekracza zwykle półmetrowej głębokości. Czy widać by było atakujące klenie? Naprawdę widok jest świetny nawet bez okularów ale to tylko jak uderzenie następuje bardzo blisko wędkującego. Jak by było w okularkach? Tafla nie stanowi wtedy lustra odbijającego to co nad powierzchnią?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/11 10:31
Ja1kuba - A dbasz o oczy?? Jesłi tak to zapomnij o okularach za dwadzieścia trzydzieści złotych. Dobre okulary powinny mieć jak najwięcej lub konkretne filtry bo po założeniu okularów zmniejszasz ilość światła wpadającego do oka, ale mimo wszystko powinno być ono dla Ciebie bezpieczne (filtry UV),. Uwierz mi zdrowiej jest łowić bez kiepskich polarków. Narzeczona ma problemy z rogówką , kupiła okulary u optyka , polaryzacja filtr UV powłoki anty refleksyjne i jeszcze coś tam, dała za nie około 350 złotych (fakt faktem połowa ceny to oprawki),a w porównaniu z nie najgorszymi Solano- te ostatnie dostają cięgi na każdym polu i polaryzacji i ochronie oczu.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/11 11:05
Ale chyba mylisz okulary korekcyjne lub takie dla osob z wadami wzroku (sam do nich należe) z przeciwsłonecznymi. Jak musisz nosić okulary to kupujesz nakładki polaryzacyjne. Okulary przeciwsłoneczne w tym również polaryzacujne, fakt mają za zadanie zmniejszenie ilości światła wpadającego do oka, ale dlaczego to by miało psuć oczy? Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że patrzenie przez okno psuje wzrok. A sama polaryzacja nie ma nic wspólnego z psuciem oczu, wręcz przeciwnie, jak ci spolaryzowane odblaski biją po oczach to nie dość, że bolą to zmarszczek dostajesz :) A i z łowienia średnia przyjemność. Co do ceny... wiadomo, im droższe tym lepsze... ale czy warto wydawać 650 zł za super okulary z wszystkim, ze szklanymi szkłami (de facto dużo cięższymi niż plastiki) które albo zrobią plum do rzeczki albo w trakcie wyrpraw ulegną porysowaniu, połamaniu lub innemu uszkodzeniu? Zwłaszcza tak jak napisałeś, większa część tej ceny to oprawki, a te z kolei z psuciem oczu raczej nie maja nic wspólnego. Co do widoczności w trakcie łowienia, nie ma się co oszukiwać, całości odblasków nie wyeliminują ale efekt jest i to dość zaskakujący. Jak masz wątpliwości to pożycz na chwilkę od kogoś na łowisku i zobacz. osobiście mam i jestem zadowolony z Jaxonów za 28-30 zł i prawdę powiedziawszy, jak ulegną uszkodzeniu lub zgubieniu (to najczęstsza przyczyna zakupu kolejnych okularów) raczej będę szukał tych samych. Pozdrawiam. Warun

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/11 13:49
Warun okej. Mówię o okularach przeciwsłonecznych z lub bez polaryzacji. W momencie gdy zakładasz okulary przeciwsłoneczne zmniejszasz ilość światła wpadającego do oka. Ale jeśli nie masz filtrów UV to nie ma sie co oszukiwać oko staje się bardziej podatne na działanie tego promieniowania( rozszerzona źrenica). Co do soczewek jest to poliwęglan ( bodej ) ale na pewno nie szkło. Ja za swoje u tego samego optyka zapłaciłem około 150 złotych na zwykłych drucianych oprawkach. Tak sie skałda że mam również jaxony, kupione za ca 35 ziko, kupione wcześniej i powiem szczerze na prawdę się nie umywają, tak samo jak wspomniane solano. Nie neguję, że można kupić okulary za 30-60 złotych i być z nich zadowolonym, ale lepiej wg mnie kupić okulary z porządnymi filtrami. Pozdrawiam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/05/11 18:51

Wszyscy widzę chwalą okulary ale głównie do samochodu. A jak one pomagają w spiningu? czy jest tak jak mówią reklamy, że będę widział wyjścia ryb do przynęty? Oczywiście na płytkiej wodzie

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google