wędkarskie dowcipy - TAAAKA RYBA!

/ 47 odpowiedzi
u?ytkownik1117


sam widzisz Jurku, każdemu wędkarzowi z osobna trzeba tłumaczyć że to narzędzie rybackie, i o ile to się nie zmieni, będzie jak jest, czyli jest zabroniona ................. (2010/02/26 11:57)

u?ytkownik1117


sam widzisz Jurku, każdemu wędkarzowi trzeba tłumaczyć z osobna, podrywka jest narzędziem rybackim, i jeśli to się nie zmieni, połów na nią jest zabroniony,

wiem że wielu wędkarzom wydaje sie to paradoksalne, ale puki co trzeba sie trzymać przepisów i uchwał ................

(2010/02/26 12:02)

u?ytkownik29889


Zakaz używania podrywki nie jest tylko w przepisach w RAPR , ale w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym ................Więc jeżeli ktoś będzie używał podrywki na prywatnych łowiskach (mowa tu o wędkarzach ) , leśnych jeziorkach czy gdzie indziej , to będzie w.g Prawa obowiązującego odpowiadał , jak za przestępstwo , gdyż podrywka póki , co jest narzędziem rybackim .................... i używający ją powinien być Uprawnionym Do Rybactwa , a w większości , tj. 99% tak nie jest ...............Po to mamy przepisy , żeby trzymać się litery prawa , a nie każdy będzie je interpretował na swój sposób .

Kolego Jurku chodziło mi o stawy prywatne nie związane z PZW. Podaje przykład Jeżeli mój kumpel ma staw własny to może sobie on jak i komu zezwoli poławiać w jaki sposób chce na nim, dokładnie o to mi chodziło. Wątpię również, że na leśne dzikie jeziorka.
Np. leje po bombach (w moich lasach jest parę takowych)  była naniesiona ustawa o Rybactwie Śródlądowym. Jeżeli chodzi o wody PZW to jak najbardziej wszystko z godnie z przepisami, mam nadzieje, że wszyscy ich przestrzegamy. :)

Pozdrawiam.
(2010/02/26 12:06)

jurek


Zgadzam się z Tobą Tomaszu , że jeżeli wędkarz będzie używał podrywki w swoim stawie , to również jeżeli jakiś strażnik PSR się uprze , to może nałożyć mandat lub skierować sprawę do Sądu Rejonowego ......... , a to dlatego , że ów wędkarz nie jest Uprawniony do Rybactwa i nawet nie może sprzedawać tych swoich ryb ( chyba , że zgłosi w swojej gminie podanie wraz z uzasadnieniem , że chce być uprawnionym do rybactwa ---to co innego ...............Podam przykład , wędkarz łowi , lub pozyskuje narybek ze swojego stawu , potem jedzie z tym żywczykiem łowić na jezioro lub rzekę i tu nieświadomie wprowadza rybki , nie z tego akwenu ..............., a dodatkowo jeżeli , by przewoził podrywkę , to może stanąć przed obliczem Sądu ---jako nieuprawniony do Rybactwa ) ...........Wiem , co piszę bo już spotkałem się z takimi praktykami ze strony PSR , bo oni wolą karać za rzeczy , które same im się nasuną , niż czaić się cała noc za kłusownikami ............ To jest tylko moja dobra rada , a nie zgryźliwość . (2010/02/27 10:18)

u?ytkownik5269


Ale zależy gdzie on tą podrywka operował może to w polsce nie było a co do tego to moim Zdaniem powini zmienić prawo bo podrywka to najbardziej humanitarny sposób pozyskiwania żywca PZDR (2010/03/05 11:49)

u?ytkownik5269


Panie Jurku  To co nawet np. Bym miał własne oczko na moim terenie i bym tam łowił podrywką to co zostane za to ukarany to jest chore Pzdr (2010/03/05 11:57)

jurek


Niestety Jacku , jeżeli nie jesteś uprawnionym do Rybactwa --- to także mógłbyś odpowiadać przed Sądem Rejonowym , bo to tak , jak byś posiadał u siebie w domu sieci rybackie , a podrywka póki , co jest uznana za narzędzie rybackie ............... Na 100 % taki wniosek wystawili , by strażnicy PSR  ( Bo oni tylko czyhają na takie pierdółki , Bo społeczny strażnik jest bardziej tolerancyjny---gdyż jest też wędkarzem i doskonale wie , że ten co zabronił podrywki ---popełnił błąd ----------- Więc uważajcie z tymi podrywkami na wodach PZW ) ................ Pozdrawiam wszystkich . (2010/03/07 12:32)

hubi


Witam Jurku a jakie Straż musi posiadać papiery żebym ją wpuścił na własny ogrodzony plac gdzie przy dobrym ogrodzeniu biegają dwa owczarki niemieckie pozdrawiam stawik też jest ogrodzony. (2010/03/07 15:13)

jurek


Witam Piotrze , opisuję tylko bardzo nadgorliwych strażników PSR ---- Którzy przejeżdżając koło np. Twojego domu , widzą , że jest tam podrywka --powiadamiają Policję , że maja przekonanie , że mogą w tym domu , lub otoczeniu być jeszcze inne Przyrządy Rybackie , takie , jak Podrywka-------- Wtedy w obecności Policji , a ci mając nakaz od prokuratora , mogą wejść na posesje ( mogą wmawiać Policji , że dostawali dużo anonimowych telefonów , że pod tym adresem jest kłusownik , który codziennie stawia sieci ).............. Ja osobiście brzydzę się ich metodami , bo zamiast w nocy czaic się na kłusoli , to oni wolą metody poniżej pasa , wolą ukarać młodego , niedoświadczonego wędkarza , lub staruszka , wpisując im co innego w mandat , niż powinno być -------------WIELE LAT Z NIMI JEŹDZIŁEM I WIELE SIĘ NAOGLĄDAŁEM , ŻE TERAZ ICH PO PROSTU NIENAWIDZĘ , ZA TO CO ROBIĄ WĘDKARZOM , ALE JA BRONIE WĘDKARZY PRZED NIMI , ŻE NAWET MI GROŻONO , ALE JA ICH OLEWAM .......Oni dobrze wiedzą , że mam nad nimi przewagę , wczoraj rano też uratowałem wędkarza przed mandatem............ A piszę to wszystko , ku przestrodze , aby koledzy wędkarze wiedzieli do czego mogą się posunąć LENIWA PSR .         Pozdrawiam wszystkich . (2010/03/08 11:07)

hubi


Witam i dzięki,Jurku jest takie powiedzenie jak chcesz psa zbić to i kij znajdziesz pozdrawiam serdecznie,pozdrawiam również twoją brygadę RR. (2010/03/08 19:18)

kwasik


Po obejrzeniu tego programu o łowieniu żywców i szczupaków w zeszłym roku napisałem do Biedrzyckiego. Odpisał, że nie znam przepisów; dopiero jak wyciągnąłem sprawę na forum jerkbait-a opamiętał się i napisał, że łowili na łowisku prywatnym. Dalej uważam, że nie wolno łowić żywców podrywką i przechowywać ich w sadzyku! Głupie prawo, ale takie jest prawo. (2010/03/09 17:30)

u?ytkownik1117


Kolega Biedrzycki dobrze wie co robi , tylko rżnie wariata, dla mnie stracił autorytet, powinien jasno i wyraznie powiedzieć  SORY coś przegapiłem lub nie dopracowałem,

przykra sprawa i nie smaczna sytuacja ...................

(2010/03/10 02:40)

jurek


Zgadzam się z Tobą Henryku w 100 % , mało tego jeśli gościu byłby odrobinę honorowy ( a przecież jest w tym portalu ) , to by wytłumaczył wszystkim o co chodzi , A tak to wprost namawia młodych ( i nie tylko ) wędkarzy .....do łamania prawa i kłusownictwa........................... Jak na taki autorytet , to wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. (2010/03/10 11:28)

Waldi Fish


 "Niestety Jacku , jeżeli nie jesteś uprawnionym do Rybactwa --- to także mógłbyś odpowiadać przed Sądem Rejonowym , bo to tak , jak byś posiadał u siebie w domu sieci rybackie , a podrywka póki , co jest uznana za narzędzie rybackie ............... "

Nie bardzo zgadzam się z powyższym fragmentem napisanym przez kolegę Jurka. Nie żyjemy w państwie policyjnym, aby pierwszy lepszy strażnik miał prawo wchodzić sobie do czyjegoś gospodarstwa i dokonywać rewizji. Policja też musi mieć zezwolenie na takie przeszukanie w oparciu o dowody świadczące o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Poza tym, samo posiadanie sieci rybackiej nie jest przestępstwem, podobnie jak samo posiadanie narządu, którym można dokonać gwałtu, inaczej można by każdego mężczyznę zamknąć w więzieniu. Dopiero dokonaniu czynu zabronionego, czyli połowu ryb siecią, bez odpowiedniego zezwolenia, jest przestępstwem. Żyjemy w państwie demokratycznym, gdzie prawo powinno być przestrzegane, również ze strony wszelkich organów które stoją na straży praworządności. Tymczasem niektórzy strażnicy tego prawa, wychowani jeszcze za poprzedniego ustroju, w którym wszystko im było wolno, przenoszą pewne wzorce zachowań w czasy obecne. (2010/03/11 18:58)

jurek


Widzę , że żaden społeczny strażnik nie zmieni mentalności wielu ludzi , Powtarzam jeszcze raz , że posiadanie podrywki lub sieci ...wiąże się z odpowiedzialnością karną przed Sądem Rejonowym ( niestety takie mamy przepisy ) , ...............Chociaż co do podrywki i przepisów mam bardzo wiele zastrzeżeń , lecz póki są obowiązujące , to musimy się do nich stosować ..............Lecz możemy tez starać się o likwidacje tego przepisu o podrywce ( ktoś tam na górze popełnił błąd , a teraz nie ma kto , to odkręcić .......................A to co pisałem , o praktykach PSR --- TO PRAWDA I DLATEGO PRZESTRZEGAM WĘDKARZY , ŻE ONI Z LENISTWA MOGĄ POSUNĄĆ SIĘ DO WSZYSTKIEGO , BY SIĘ NIE NAPRACOWAC , ABY TYLKO BLOCZEK MANDATOWY BYŁ PEŁNY , ZA CO TEZ DOSTAJĄ PREMIĘ . (2010/03/12 11:00)

u?ytkownik1117


 

Jurku, jak widzę do wielu naszych kolegów to nie dociera co piszemy, obracaja kota ogonem jak tylko można, jest tak i trudno, zmieni się , będzie inaczej,

a tak prywatnie , jestem zwolennikiem podrywki, żywiec pozyskiwany poprzez nia jest do wyboru i koloru,

sposobów na wejście do posesji jest wiele i wcale nie musi być powodem tego wejścia podrywka, ( którą przypadkowo znajdą) , więc po co ta gadka ...........

(2010/03/12 11:38)

latawiec


Polecam ipla tam zajdziesz około 30 odcinków taaaka ryba.pozdrawiam (2010/03/21 18:01)

Waldi Fish


Ta gadka jest po to, żeby niektórzy zrozumieli, że czasy poprzedniego ustroju się skończyły i znam wyrok sądu, kiedy to zagorzały zwolennik bezprawnych rewizji został ukarany za nadużywanie prawa. Pozdrawiam! (2010/03/22 22:20)

jasiowedrowniczek


Jurku a miales kiedys taki przypadek:
Do wędkarza łowiącego ryby w rzece podchodzi strażnik i pyta:
-Czy ma pan kartę wędkarską?
-Mam.
-Niech pan pokaże.
Wędkarz wyjmuje z kieszeni kartke i pokazuje ją strażnikowi.
- Głupka pan ze mnie robi? Przecież to karciany jocker!
-To pan nie wie, że jocker zastępuje każdą karte?
(2010/03/22 23:36)