Wędka teleskopowa na żywca

/ 9 odpowiedzi
Witam!Chciałbym kupić wędkę teleskopową o ciężarze wyrzutowym do 60-80 g nadającą się do łowienia na żywca. Bardzo proszę kolegów wędkarzy o pomoc w wyborze. Taki ciężar wyrzutowy mi wystarczy, ponieważ będę łowił na jeziorach i kanałach. Rozglądam się pomiędzy markami Jaxon, Kormoran i Konger, ale jestem otwarty też na inne marki. Szczególnie proszę o poradę tych, którzy łowią często tą metodą i mają wypróbowany sprzęt godny polecenia. 
u?ytkownik130601


60-80g? O wiele za mało. Teleskop jakis karpiowy kup do 200 g. Chyba że ty zakładasz żywca 5-10cm to ok,bo ja zakładam od 15cm nawet do 30 cm i takie rybki już kilkanaście gram ważą do tego dolicz zestaw końcowy od spławika do kotwicy i już wyjdzie 100-150 g. http://allegro.pl/wedka-konger-tele-carp-360-120g-karpiowa-karp-we62-i4688966049.html  (2014/11/09 08:24)

dobrywedkarz


Jako żywca używałem głównie 10-15 cm płotek bo takich jest najwięcej na moim łowisku i drapieżnik najchętniej na nie poluje. Są to więc małe i mało wytrzymałe rybki, lecz dobrze kuszą okonia i szczupaka nawet takich większych rozmiarów. W zestawie nie umieszczałem ciężkich spławików bo płotki szybko zdychały tzn. max 12 g spławiki i obciążenie oraz hak też nie były wielkie bo drapieżnik żerował blisko brzegu max 1,5 metra głębokości i żywiec musiał chodzić swobodnie. Dzięki za pomoc. Wybrałem wędkę Jaxon Extera Tele Allround o ciężarze wyrzutowym 20-60 g. 


(2014/11/09 11:37)

Artur z Ketrzyna


Jako żywca używałem głównie 10-15 cm płotek bo takich jest najwięcej na moim łowisku i drapieżnik najchętniej na nie poluje. Są to więc małe i mało wytrzymałe rybki, lecz dobrze kuszą okonia i szczupaka nawet takich większych rozmiarów. W zestawie nie umieszczałem ciężkich spławików bo płotki szybko zdychały tzn. max 12 g spławiki i obciążenie oraz hak też nie były wielkie bo drapieżnik żerował blisko brzegu max 1,5 metra głębokości i żywiec musiał chodzić swobodnie. Dzięki za pomoc. Wybrałem wędkę Jaxon Extera Tele Allround o ciężarze wyrzutowym 20-60 g. 



Kolego jak mam daiwe 3,3 m o cw do 80 g. I powiem ze mógł by być troszkę mocniejszy jak chodzi o żywce 10-15 cm. Zwłaszcza te 15 cm. A też używam spławików 10-12g.
dlatego radze się rozglądnąć za takim o cw do 100 g. Będziesz mógł go też wykorzystać do tradycyjnej gruntówki.
Bo te 60g, to raczej stanowczo za mało. I okaże się niektóre miejscówki bedą poza twoim zasięgiem, nie tylko rzutowym, ale i w walne w niej z takim 2,5-4 kg szczupaczkiem. (2014/11/09 21:43)

berthold


Jako żywca używałem głównie 10-15 cm płotek bo takich jest najwięcej na moim łowisku i drapieżnik najchętniej na nie poluje. Są to więc małe i mało wytrzymałe rybki, lecz dobrze kuszą okonia i szczupaka nawet takich większych rozmiarów. W zestawie nie umieszczałem ciężkich spławików bo płotki szybko zdychały tzn. max 12 g spławiki i obciążenie oraz hak też nie były wielkie bo drapieżnik żerował blisko brzegu max 1,5 metra głębokości i żywiec musiał chodzić swobodnie. Dzięki za pomoc. Wybrałem wędkę Jaxon Extera Tele Allround o ciężarze wyrzutowym 20-60 g. 



Kolego jak mam daiwe 3,3 m o cw do 80 g. I powiem ze mógł by być troszkę mocniejszy jak chodzi o żywce 10-15 cm. Zwłaszcza te 15 cm. A też używam spławików 10-12g.
dlatego radze się rozglądnąć za takim o cw do 100 g. Będziesz mógł go też wykorzystać do tradycyjnej gruntówki.
Bo te 60g, to raczej stanowczo za mało. I okaże się niektóre miejscówki bedą poza twoim zasięgiem, nie tylko rzutowym, ale i w walne w niej z takim 2,5-4 kg szczupaczkiem.





dobrze gość gada warto posłuchać ja też polecam 100 gr co najmniej , latem kupiłem 2 szt shimano do 80 gr i to jest zdecydowanie za mało paskudnie się tym wyrzuca , wędka gnie się w pałąk do granic wytrzymałości (2014/11/09 22:28)

Przemo-77


Szczerze polecam wędkę Jaxon Inspiral Tele Carp. Świetnie wykonana mocna i wytrzymała wędka ciesząca oko. (2014/11/10 14:50)

dobrywedkarz


Po przeczytaniu komentarzy zdecydowałem się jednak wybrać inną wędkę o większym ciężarze wyrzutowym. Jak sądzicie która będzie lepsza: http://bass-sklep.pl/wedka-mitchell-avocet-compact-telescopic-330-60g-duplikat-1.html ta ma ciężar wyrzutowy 60-100 g czy może ta http://bass-sklep.pl/wedka-dragon-thytan-tele-surf-420-150g.html o ciężarze wyrzutowym aż 150 gram czy może ta http://allegro.pl/wedka-black-arrow-tele-carp-3-3m-wj-bah330100-i4721950426.html


(2014/11/10 18:03)

dobrywedkarz


Dzięki za poradę. Też myślałem że wędka z Dragona będzie najlepszym wyborem. (2014/11/11 10:21)