Wędka Konger Salva Spin

/ 23 odpowiedzi
Witam. Jestem początkującym spinningistą i mam ofertę od kolegi-wędkarza-kupić wędkę na spinning za 30 lub 40 zł. I nie wiem czy jest odpowiednia na początek. A nie mam kogo się poradzić bo nikt nie spinninguje. Mam zamiar łowić na gumki i lekkie blaszki . 
Parametry:
-2 częściowa
-firma Konger
-ciężar wyrzutu: 15-40 g
-długość 270cm
-ciężar 250g
-transportowa długość 142cm
- " Salva Spin "
-nowa
-Made in china
Czy ta wędka jest odpowiednia ??
Boberto


a co chcesz ta wedka lowic ? jak szczupaka badz snadacza to ok ..ale ciezkie przynety musza byc. jesli klenie jazie i okonie to zdecydowanie za twardy kij. (2010/04/10 22:28)

Damian M


Jest to wędka na większe przynęty , na szczupaka czy sandacza a gorzej nadaje się na mniejsze drapieżniki okoń czy jaź. Są plusy że będzie sztywniejsza i bardziej wytrzymała.A więc jeśli chcesz łowić na małe gumki i blaszki to proponuje wędkę z ciężarem wyrzutu 5g-20g! (2010/04/10 22:29)

kari96


A może w ten sposób.
Co wy byście mi polecali łowić na początek ?? (2010/04/10 22:53)

Boberto


 jesli z brzegu to dlugosc 270 .. jesli z lodki 240 ... na poczatek polecil bym cw(ciezar wyrzutu)5-25g ... no chyba ze chcesz lowic wylacznie okonie sandacze i szczupaki to 10-30g. (2010/04/10 22:56)

Boberto


... no ja bym ci polecil lowic metrowe szczupaki i snadacze .. oraz okonie po 1,5kg ..ale to juz zalezy od mozliwosci twojego lowiska. (2010/04/10 22:57)

kari96


Z łódki nie łowię.
Łowiska hmm... Nie mam ale w tym sezonie czegoś poszukam. Znaczy jest tu kilka koło mnie ale trzeba sprawdzić i próbować. Chciałbym głownie okonie i szczupaki . (2010/04/10 23:00)

Boberto


dlugosc 270 jesli z brzegu cw 5-25 ... szukaj czegos o tych parametrach ... i jesli jest mozliwosc to przeznaczyl bym na kupno kija troche wiecej kasy. (2010/04/10 23:10)

jajaca


Tak jak napisali przedmówcy, sztywny kij jak na początek, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie będziesz łowił i co? Co do ceny to że jest China to nic nie znaczy spróbuj ocenić wykonanie solidność, znam firmy z europy, co produkują w Azji a na produkcie piszą np. made In GERMANY na początek może być, tylko co masz zamiar łowić? Jak się zdecydujesz to zbij z cenę i walcz.

(2010/04/10 23:14)

kari96


Mam na oku tą wędkę, którą opisałem albo za 65 zł taką inna ale ze sklepu, lub ewent za 52 zł .
Mam 40 zł ale jeszcze rodzice dofinansują. Tylko nie znam parametrów tych 2 wędek dokładnie.
http://img150.imageshack.us/i/p3080002th0.jpg/ ostatnie 2 gumki po prawej stronie-takie mam w swoim ekwipunku i kilka takich jak ta biała. (2010/04/10 23:18)

kari96


Mam zamiar łowić m.in na Wiśle . (2010/04/10 23:52)

hesza


Długość kija dobra ale ciężar wyrzutu za duży 5 do25 g to jest kijek uniwersalny tamten to jest dobry ale na Wisłę i to na duże gumy (2010/04/11 00:05)

kari96


Czyli 2,70 cm i cw. 5-25g. Okej . A jeszcze pytanko jedno. Czy na tą wędkę będę mógł łowić szczupaki ?? Bo chodzi mi o szczupaki i okonie. (2010/04/11 00:35)

slava


Nie zgodzę się z kolegami co do długości wędziska - początkującemu wędkarzowi nie polecałbym 2,7m. tylko coś krótszego niezależnie od tego czy będzie łowił z brzegu czy z łodzi. Uważam, że jest to kwestia preferencji, ja np. z brzegu łowię 2,3m, bo po prostu lubię krótsze kijki, a przy właściwej szczytowej akcji nie tracę znacząco na długości wyrzutu do wędzisk dłuższych.

(2010/04/11 09:38)

Waldi Fish


Czyli 2,70 cm i cw. 5-25g. Okej . A jeszcze pytanko jedno. Czy na tą wędkę będę mógł łowić szczupaki ?? Bo chodzi mi o szczupaki i okonie.

Na taką wędkę możesz również łowić szczupaki. A  i okonie nie powinny od niej uciekać, patrząc na fakt, że c.w. takiego kija jest nieco za duży biorąc pod uwagę wagę przynęt stosowanych przy ich połowie. Odbije się to tylko na zmniejszonej czułości brań, ale nie niemożności ich połowu. Trochę połowisz tym kijem i sam empirycznie sprawdzisz jakie ma mankamenty i jak się trochę wprawisz w spinningowaniu kupisz sobie następny, już lepszy i bardziej spełniający Twoje oczekiwania. Pozdrawiam!
(2010/04/11 11:50)

kari96


Hmm... Czyli jaki cw. na szczupaki i okonki ?? (2010/04/11 15:34)

u?ytkownik6774


na okonia trzeba czula wedke bo brania sa czasem bardzo delikatne (do 15g) - a jak bedziesz mial delikatna wedke i uwiesi sie duzy szczupak to przy nie duzych umiejetnosciach odrobinie paniki stracisz rybe i byc moze sprzet - dlatego proponuje kupic lekki spinning i cwiczyc - w koncu trening czyni mistrza - a po pewnym czasie sam dojdziesz do tego jaki sprzet bedzie odpowiedni do danej ryby - ciezko bedzie dobrac jeden kij do okonia i szczuplego dlatego sie zastanow i wybierz ktore ryby chcesz lowic (2010/04/11 15:51)

kari96


W tym roku na ten sezon do podszkolenia się kupię na okonki 5-15g a za rok taką twardszą. mozebyć ? (2010/04/11 16:20)

Fransla


Uważam że jeśli chodzi o tę wędkę to dla początkującego wędkarza może być troszkę za długa.Chodzi tu głównie o wygodę w użytkowaniu.Jeżeli nie masz doświadczenia to może być Ci ciężko nią manewrować w jakimś trudniejszym otoczeniu(krzaki np.)Mam też wątpliwość co do ciężaru wyrzutowego.Skoro piszesz że zamierzasz łowić na lekkie przynęty to myślę że najodpowiedniejszy ciężar wyrzutowy oscylowałby w granicach 5-30g.Chodzi o to że możesz mieć problem z osiąganiem w miarę dalekich odległości rzutu.Przy rzucie lekką przynętą kij taki może być zbyt mało elastyczny i nie przeniesie odpowiedniego przyspieszenia na lecącą przynętę co będzie skutkować mniejszą odległością na jaką poleci.To jest oczywiście moja subiektywna opinia więc nie musisz się do niej stosować;)Pozdrawiam. (2010/04/11 21:05)

lorak


Czyli 2,70 cm i cw. 5-25g. Okej . A jeszcze pytanko jedno. Czy na tą wędkę będę mógł łowić szczupaki ?? Bo chodzi mi o szczupaki i okonie.


Jeżeli masz okazję kupić tanio kijek do 25g (obijętnie czy 2,4m czy 2,7m) to się nie zastanawiaj, a z czasem jak się podszkolisz to będziesz wiedział czego ci trzeba.
Jeżeli chodzi o szczupłego to ja łowię na kij do 13g i wyciągam na niego np.3kg tylko oczywiście spokojnie. Wtedy adrenalinka rośnie...i o to chodzi. Powodzenia. (2010/04/11 22:22)

maciek2544


WITAM! jaką wędka byście mi polecili na duże szczupaki , będe łowił  na duże ciężkie przynęty. Na jęziorach i rzekach. Przeważnie z brzegu . chciał bym wydać około 130zł.Bede używał plecionki.

(2011/05/23 20:11)