» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Wędka Shimano Nexave CX Spin 270MH odpowiedni na s

Witam wszystkich forumowiczow :)
Od kilku dni rozmyslam nad ciezszym zestawem spiningowym glowie na sczupaka, sandacza, na jesienne wypady, jednak wybor kijkow na rynku jest przeogromny i tak naprawde bardzo ciezko jest dla malo doswiadczonej osoby dobrac cos odpowiedniego. Malo wedkowalem ciezkimi zestawami nie ukrywajac i wybralem wlasnie ten.

Shimano Nexave CX Spin 270MH

Posiadam juz lekki spinning, ktorego uzywam przewaznie na rzeczkach i jeziorach ale z malymi przynetami max do 11gramow

Chcialbym teraz zlozyc sobie zestaw na bazie takze kijow shimano z waga wyzutu (15 - 30 max 40 gr) chyba ze polecacie inna marke ale shimano jak do tej pory fajnie sie mi lowi.

Bede uzywal glownie woblerkow 12cm no i oczywiscie rippery, kopyta oraz wahadlowki :D
Nie chcialbym aby byl za bardzo sztywny raczej zalezy mi aby dobrze pracowal podczas holu rybki

zdecydowalem sie na kreciolka firmy shimano stradic ci4 4000f.

Prosze tez napisac czy takim kijem o takiej masie wyzutu mozna z powodzeniem lowic rowniez  bolenie gdyz wczesniej ich nie lowilem a teraz bede mial dostep pare razy do roku do lowisk gdyz kolega mieszka nad rzeka :D i twierdzi iz to najlepsza ryba na spinning :D
z gory wszystkim dziekuje za opinie i wielkie SORRY za brak polskich literek ale alt nie dziala

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/09/21 10:44
Wydaje mi się dobry wybór chociaż z nexave nie mam odczynienia ale ciężar wyrzutu odpowiedni.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/09/22 01:11
czy troszeczke nie za sztywny?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/09/22 01:39
Jeśli poszukujesz kija, który będzie się świetnie sprawował podczas łowienia woblerami, blachami i gumami, to podczas wizyty w sklepie weź do ręki Technium DF 2,70 M (10-30g) albo MH (14-40g). To doskonałe kije nie dość że wykonane z wysokomodułowego węgla, to jeszcze zastosowano w nich skomplikowany oplot Shadow Diaflash. Blanki tej wędki są bardzo mocne, bardzo szybkie i doskonale się ładują przy rzucaniu zarówno lżejszymi woblerami jak i ciężkimi gumami. Ma to zasadnicze znaczenie dla zasięgu rzutu. Kije te są na tyle mocne i szybkie, że nie będziesz miał problemu z zacięciem sandacza na gumę (jak jesteś początkujący to możesz nie wiedzieć, że potrzeba do tego dużej siły i refleksu). Techniumy DF świetnie współpracują też z woblerami i innymi przynętami.
Gdybyś nie miał byś zamiaru łowić sandaczy, to wspomniany Nexave zaspokoił by Twoje wymagania, jednak sandacze to specyficzne ryby i wymagają mocnych i przede wszystkim szybkich wędzisk.
I jeszcze jedna rada dla początkującego - na sandacza tylko plecionka, na żyłce nie wyczujesz brania.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/09/22 11:39
Bardzo fajna propozycja Wodziniak, dziekuje. Szukam wlasnie czegos czulego.
Do tej pory rozglondalem sie glownie za szczupakowymi wedziskami, gdyz w UK gdzie mieszkam raczej ciezko znalezc sandaczowe lowiska.

Chce je wykorzystac takze do wedkowania na szkockich rzekach, gdzie sa duze trocie, lososie, pstrongi i szczupaki, oraz na polskich rzekach na bolenie i szczupaki. Oczywiscie weekendowo bede lapal na nieduzym zbiorniku zaporowym gdzie wiem ze sa 15kg szczupaki o sandaczu tam nie slyszalem.

Jesli ten kij co zaproponowales MH bedzie odpowiedni do tego co napisalem to napewno go kupie ale jesli masz jakies jeszcze fajne pomysly to prosze podziel sie nimi ze mna.
z gory dziekuje
Kam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/09/24 14:28
Kij MH o wyrzucie do 30 gramów o ile będzie dosyć uniwersalny i podoła szczupakowi, to na pewno będzie za lekki do troci i łososi. Oczywiście kij ten wytrzyma hol dużej i silnej ryby, jednak przy tak małym cw hol będzie o wiele dłuższy niż powinien, a co za tym idzie ryba się bardziej umęczy i będzie miała mniejsze szanse na przeżycie, poza tym im dłużej ryba w wodzie, tym ma więcej czasu na to żeby spaść z haka.
Jak pisałeś o szczupakach, to nie wiedziałem, że masz łowiska z aż tak dużymi okazami, w takim przypadku biorąc pod uwagę również łososie i trocie, to minimum jakie musisz mieć to 50 gram. Tak więc odpowiedni dla Ciebie kij to wersja H (20 - 50 g).
Jeśli chodzi o długość wędziska, to jeśli łowisz z brzegu, to lepiej będzie Ci się operowało trzymetrowym kijem, jeśli natomiast będziesz czasami łowić z łódki no to wtedy 2,70m.
Kiedyś na trociach mój kolega dał mi trochę pomachać właśnie takim trzymetrowym Techniumem do 50 gramów, powiem tyko jedno - rewelacja.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/09/25 01:11
Podejrzewam, ze glownie bede z brzegu lapal, gdyz swojej lodzi jeszcze nie posiadam.
Myslalem o jakims kijiu 2.7m ale skoro piszesz ze super Ci sie castowalo 3 metrowym, wiec chyba  warto tez wziasc to pod uwage.

Trocie i lososie nie beda w kazdy weekend lapane na ten sprzet, mysle ze 3 moze 4y razy do roku, a tak to pozostanie lapanie glownie na jeziorach ciezszym sprzetem oaz wypady zagraniczne.

Poszperalem po sieci odnosnie tego modelu co wspomniales i cos znalazlem ale nie jestem pewien czy dokladnie o ten model kija Ci chodzilo.

Shimano Technium DFCX 270 H/ 20-50g
pozdrawiam

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google