Wędka na węgorza

/ 11 odpowiedzi
Witam czy ta wędka nada się do łowienia węgorzy ?

Nazwa: Jaxon Black Arrow Feeder
Długość: 3,60
CW: 60-120
z@mela


Tak , prawie każda się nada wkońcu węgorz to nie jakaś magiczna ryba  wymagająca super  sprzętu :) (2014/01/29 11:28)

ryukon1975


Gdybym miał kupić kij z ukierunkowaniem na węgorza to nie byłby to feeder. Węgorz a dokładnie sposób w jaki walczy wymaga dość specyficznego sprzętu, szczególnie na łowiskach gdzie są zaczepy.

Mocna gruntówka plus żyłka/plecionka o sporej wytrzymałości pozwoli na siłowy hol a tylko taki się stosuje przy holowaniu węgorza w trudnych warunkach. Trzeba pamiętać że jeden zaczep jaki znajdzie się w zasięgu ryby to pewna porażka. Węgorz nawet nie rekordowy 1-2 kg jest też wbrew pozorom niesamowicie silną rybą.

(2014/01/29 11:36)

nata


Tak wędka jak i zestaw na węgorza nie wymaga żadnej finezji.Ja węgorze poławiam na teleskop 4m cw 100, żyłka 0.3, przypon z plecionki.Faktycznie podczas holu węgorz daje czadu aż miło, ma się wrażenie że na haku jest coś większego. Hol oczywiści siłowy jak kolega wyżej napisał jak węgorzzobaczy zaczep to niewątpliwie w niego wejdzie.Co do brania to też nie ma tutaj cudów, jak sygnalizator się odezwie to już najczęściejhak jest w połowie węgorza.Raczej zalecany krętlik gdyż węgorz kręci beczki. (2014/01/29 13:02)

Katmono


Feeder na węgorza to raczej zły pomysł. Węgorz bierze bardzo mocno i nie potrzeba mieć bardzo czułego sygnalizatora. Wystarczy zwykła wędka i sygnalizator na podpórce, czy zwyczajny na żyłce  (2014/01/29 17:49)

u?ytkownik136951


Nigdy nie łowiłem feederem i chciałbym spróbować . Jeżeli to tylko kwestia sygnalizatora to dlaczego feeder miałby się "nie nadawać"? . (2014/01/29 21:25)

mateo111132


Jeśli na węgorza feeder to tylko 140g+ na węgorza trzeba mocną wędkę. Przecierz i tak jak łowisz węgorza to masz poluzowany hamulec lub włączony wolny bieg... gdy węgorz wezmie będzie obracał się jak głupi  potrzebny jest hol siłowy gdy wejdzie w jakies zaczepy to juz  mamy po rybie (2014/01/29 21:36)

u?ytkownik102837


Feeder to zdecydowanie zły pomysł na chyba że taki do 180g wyrzutu ale najlepsza na węgorze była by karpiówka, ja rzadko jeżdżę na węgorze le czasem sie zdarza i właśnie używam karpiówki i fajnie się spisuje i daje rade (2014/01/30 22:05)

johanes26


Witam kolegów po kiju.Chcia


PS.posiadam tez feder Minstral lexus ale z tego co piszecie to na tego kijta to nie ma co się wychylać (2014/06/22 17:59)

mateo111132


Witam kolegów po kiju.Chcia


PS.posiadam tez feder Minstral lexus ale z tego co piszecie to na tego kijta to nie ma co się wychylać


Cześć, z droższych kołowrotków polecam okuma power liner jednak to juz jest spory koszt . Z tańszych okuma Trawertine 65   lub cormoran Antera (2014/06/22 20:45)

notaki




 Poczytalem.. i się ciut posmiałem :D
Kol. nata napisał rozsadnie " Tak wędka jak i zestaw na węgorza nie wymaga żadnej finezji. "
Kropka.. po trzykroć.
Feeder min. 140 g ??? Jakies specjalistyczie wedki ???
No Panowie..
Na zyłkę 0.25 i przypon - powiedzmy -  0,18 wyjmie się każdego węgorza ( przyjanjniej z tych jakie dane mi byłow widziec w życiu.)
Za momant okaże się, ze na kiełbia też nalezy kupić cos dedykowanego.

A jak się okaże, ze kupilismy sprzet na wegorza za półtora tysiąca , a zaczepił się okoń, to co - odcinamy  ?? :D :D

Pisalo o tym już wieli z nas, wedkarzy. Na w w miarę solidną wedkę , da się wyjąć w tym kraju 99 % ryb
Reszta to reklama.

P.S. na feeder 120 g zaliczylem pewnie kilkadziesiąt brzan o wadze ponad 3 kg. I jakoś dziwnym trafem wędka się nie połamała :D

(2014/06/22 22:03)

lynx




 Poczytalem.. i się ciut posmiałem :D
Kol. nata napisał rozsadnie " Tak wędka jak i zestaw na węgorza nie wymaga żadnej finezji. "
Kropka.. po trzykroć.
Feeder min. 140 g ??? Jakies specjalistyczie wedki ???
No Panowie..
Na zyłkę 0.25 i przypon - powiedzmy -  0,18 wyjmie się każdego węgorza ( przyjanjniej z tych jakie dane mi byłow widziec w życiu.)
Za momant okaże się, ze na kiełbia też nalezy kupić cos dedykowanego.

A jak się okaże, ze kupilismy sprzet na wegorza za półtora tysiąca , a zaczepił się okoń, to co - odcinamy  ?? :D :D

Pisalo o tym już wieli z nas, wedkarzy. Na w w miarę solidną wedkę , da się wyjąć w tym kraju 99 % ryb
Reszta to reklama.

P.S. na feeder 120 g zaliczylem pewnie kilkadziesiąt brzan o wadze ponad 3 kg. I jakoś dziwnym trafem wędka się nie połamała :D


Zgadzam sie z tym wpisem. Nie jestem łowcą węgorzy ale z moich spotkan z węgorzami to mogę jeszcze dodać, żeby pilnować przy holowaniu na przybrzeżne zarośla. Potrafi się owinąc. Nawet sitowia wykorzysta. Co do brania to nie zawsze bierze ostro. Powiedziałbym, że bierze podobnie do lina. W odróznieniu od lina potrafi przymurowac. Hak radziłbym większy bo inaczej to będzie w kiszkach. Z moich przypadków to tylko raz udało mi sie wyhaczyć a to dla tego, że zaciąłem zaraz przy pierwszym pociągnięciu. Wszystkie inne przypony do obcinki. I potrafi też obciąc przypon jeżeli jest z żyłki. Lepiej dać przynajmniej plecionkę albo cos mocniejszego. (2014/06/23 07:32)