Wędka na sandacze

/ 4 odpowiedzi
89krzysztof


To, że jest ona do 15 gram, nie znaczy że się nie nada. Po prostu łowisz na mniejsze i lżejsze przynęty. Przy połowie sandacza liczy się akcja wędki i 'moc' w dolniku, żeby odpowiednio go zaciąć. Nie każdy kij z cw 30-60 będzie dobry pod sandacza. Tak to wg mnie wygląda. (2013/12/25 08:29)

Tomekoo


To, że jest ona do 15 gram, nie znaczy że się nie nada. Po prostu łowisz na mniejsze i lżejsze przynęty. Przy połowie sandacza liczy się akcja wędki i 'moc' w dolniku, żeby odpowiednio go zaciąć. Nie każdy kij z cw 30-60 będzie dobry pod sandacza. Tak to wg mnie wygląda.



Krzychu dobrze prawi . Taka jest reguła żeby machnąć wędką i sprawdzić czy nie "płynie " w ręcach zbytnio . Do lżejszego łowienia mam kij o cw  18 g i styka , aczkolwiek nie dociąłem kilku ryb . Zaś na rzece łowię kijem do 50 g i jest rewelacja .Pamiętaj o tym że musisz dźwignąć też tym kijem  , przypon , plecionkę i gumę . Do tego musi szybko przyciąć rybkę a jeśli się będzie kij lał będą schodziły...  Więc jak na moje pomacaj nim kupisz taki okruszek ;-)Pozdro (2013/12/25 10:04)

Dajmen


Piękna wędeczka na sandacza :Dragon Guide select boxer.Polecam serdecznie, sam używam. (2013/12/25 10:25)

michal-malina


15gram na sandacza moim zdaniem nada sie ale tylko na płytkie wody i małe przynęty. Ale głębszej wodzie i główce 10g czy 15g łowienie bedzie mało przyjemne. Ja na sandacza stosuje wklejanke 5-25g i drugą 18-42.  (2013/12/25 14:02)