Wędka do łowienia brzany, leszcza, płoci

/ 7 odpowiedzi
Witam Panowie

Potrzebuje waszych porad, a dokladnie chodzi mi o to ze chcem przeznaczyc 300-400zl na gruntowke do polowu leszcza, ploci, brzany na dozym badz srednim pradzie w rzece...co proponujecie
spokojny


Widzisz kolego, chyba niewielu kolegów Ci pomoże ponieważ napisałeś w tytule "pomocy" zamiast np wędka na brzanę i płoć . Tytuły typu pomocy , pomużcie itd wszyscy omijają szerokim łukiem napisz jeszcze raz ten post z tytułem jak Ci podpowiedziałem i wówczas napewno dostaniesz odpowiedź na swoje pytania.

 

Pozdrawiam

(2010/08/02 20:28)

przemo1980


Używam Feedera Mikado Golden Bay 3.90 dł. i c.w. 140g i muszę powiedzieć że na rzekach powiedzmy z uciągiem średnim,ewentualnie troszkę mocniejszym zdaje egzamin rewelacyjnie,ogólnie super kijek,ale też szukam coś mocniejszego. Myślałem o czymś jeszcze mocniejszym np. Robinson Xenon Multi Feeder taki do 210g,ale znalazłem ten kijek tylko w necie w sklepach wędkarskich,a nikt z kolegów na forum nie dał żadnej opini na temat tej wędki, a u mnie w sklepach nie widziałem. Wiadomo że kijek najlepiej dopasować do ręki i do własnych wymagań,ale jakaś opinia by się przydała. (2010/08/02 20:41)

przemo1980


Jeszcze dam dobrą rade. Może kolega zmieni tytuł tego posta, myślę że może wtedy znajdzie się więcej chętnych do udzielenia porady.

(2010/08/02 21:09)

DARO2165


Witam.Popieram moich przedmówców .Kolego Promien nie obraz się ,ale właśnie wyraz "pomocy" to jest taki katastroficzny ,ale skoro jesteś młodym ,początkującym ,to napewno dużo kolegow Ciebie zrozumie.pozdro.daro2165 (2010/08/03 00:30)

kasalka


Tak, temat musisz zmienić. Napiszę tylko czego ja uzywam. Feedera takiego typowego (lub nie) mam Yorka coś tam, 330cm i chyba 120, 150g. jak na starego szklanego kijka nawet niezły. ostatnimi czasy używam Mikado Taurus telesurf 400cm, 200g. http://www.okonek.com.pl/popup_image.php?pID=4237 Jest to kijek całkiem fajny lecz przeznaczony do połowów z plaży. Jak dla mnie szczytówka pracuje bardzo dobrze zarówno na koszyczku 20 i 80g (plus jeszcze zanęta). Również z żywcem z gruntu i 100g ołowiu sobie radzi. Drugi kijek też na plażę, który bardzo mi się spodobał (niestety nie kupiłem bo jedyny dostępny w slepie w mojej okolicy był już zamówiony/kupiony, a ja za późno zacząłem szukać i czekać na sprowadzenie lub przesyłkę z internetu) to Ron Thompson Power Wind Surf 390cm do 250g. Cena tych wędzisk znacznie jest poniżej kwoty jaką napisałeś przeznaczyć. Chciałbym Ci tylko zasugerować abyś popatrzył właśnie w wędkach do surfcastingu. Można kupić dobry, mocny sprzęt gruntowy za mniejsze pieniądze tylko w nazwie nie będzie "feeder" (2010/08/03 00:57)

kasalka


Zapomniałem o minusach (szkoda że nie można edytować postów). Tak jak na plaży budowa wędki do sutfcastingu jest znakomita, tak na co dzień może być utrapieniem (dla mnie była). Wędki te mają dłuuugie dolniki. Może to trochę znichęcić i być niewygodne przy zarzucaniu. Trzeba się nauczyć, przyzwyczaić, obrać inną technikę rzutu. (2010/08/03 01:33)