Wędka a gatunki ryb

/ 7 odpowiedzi

Witam.

Mam teoretyczne pytanie do kolegów z doświadczeniem wedkarskim, kupiłem wedke Dragon CONTACT Jig ... teoretycznie pod sandacza ale co sadzicie o innych rybkach ? np. szczupak, okoń,pstrag ? teraz jest moda na wedki pod ryby ( kiedys ponoc tak nie było ... takmówił mi starszy kuzyn łowiący ze swoim ojcem). Czy wedka sandaczowa sprawdzi się na szczupaki , jakie będą różnice ? itp.

Pozdrawiam.

minus


ta wędka jest dedykowana pod sandacza bo jest o szybkiej akcji szczytowej co jest kluczowe przy łowieniu sandaczy z opadu - branie sandała to delikatne puknięcie i na Twojej wędce będzie odczuwalne przez jej szczytową akcję. Z powodzeniem złowisz na nią szczupaka, bolenia i inne drapieżniki. Na mniejsze pstrągi i okonie lepsze są wędziska miękkie i lżejsze o tzw parabolicznej akcji czyli większym wygięciu a ta Twoja jest sztywna o mocnym i grubym blanku (2010/10/09 15:49)

u?ytkownik39709


jakaś paranoja ja jak zaczynałem swoją przygodę z wędkarstwem wystarczał ma leszczynowy kij z przelotkami z drutu gęsie pióro haczyk z wygiętej szpilki a teraz kije robią pod konkretny gatunek śmiech na sali (2010/10/09 17:17)

modesty wand


jakaś paranoja ja jak zaczynałem swoją przygodę z wędkarstwem wystarczał ma leszczynowy kij z przelotkami z drutu gęsie pióro haczyk z wygiętej szpilki a teraz kije robią pod konkretny gatunek śmiech na sali

To się nazywa postęp ale ten postęp jest już mocno przesadzony i przereklamowany przez producentów. (2010/10/09 17:50)

Rybczan


Witam.

Właśnie ...niby postęp ale jak brak rozsądku to człowiek zaliczy bankruta :) wedki do ryby :) jak tak dalej będzie to bedziemy jeżdzić nie na ryby tylko na wedki :)

Pozdro

(2010/10/09 19:00)

Romuald55


Moja pierwsza wędka spiningowa była z bambusa. Innych nie było.Zadawanie takiego pytania jest po to żeby zdobyć punkty,tylko że one nie robią z ich właściciela fachowca. (2010/10/09 21:10)

Rybczan


Nie po to , żeby zbierać punkty tylko rozeznać się w temacie i zaxzerpnać info od osób z większym doświadczeniem. Co do wedek to sądzę , że wiekszość młodych wedkarzy ma mętlik w głowie czytając co i na co ( chodzi mi właśnie o wedki). Więc na wedkuje.pl nie siedzę po punkty bo są one z całym szacunkiem mi zbedne :)

Pozdro.

(2010/10/09 23:30)

JakubUrsynow


Wędkę należy dobrać pod przynętę i wodę. Robienie wędek pod ryby to metoda producentów na wyciągnięcie od nas kasy:) (2010/10/10 12:26)