Utworzenia łowiska komercyjnego

/ 28 odpowiedzi
endzi63


4 ha to dużo i mało zależy jak na to spojrzeć. Mniejszy zbiornik łatwiej pilnować( monitoring na drzewach np jak w"Cichej wodzi" koło lublina niewielki zbiornik a pełen okazowych ryb czysto zadbanie i bez  bykowiska w weekendy). na pewno odradzam utworzenie łowiska typu 25 zł za 12 godzin i łapta ludzie takie łowiska powoli powinny odchodzić do lamusa.... http://naszczupala.blog.pl/



Tylko, że takie łowisko przynosi zyski. Podam przykład, niedaleko od siebie są dwa łowiska komercyjne ok 5-7 ha. Na jednym opłata za wędkowanie na dwie wędki ok.10-12 zł plus za zabierane rybki płacimy w/g cennika. Drugie łowisko nastawione na wędkarzy zrzeszonych, rybki spore, obowiązuje zasada złap i wypuść, opłata ok.800 zł rocznie.Kiedy tam przejeżdżam na pierwszym pełno wędkarzy, na drugim puściutko. P.S Cenniki podałem orientacyjne, ponieważ dawno tam nie byłem. Jak wcześniej pisałem omijam z daleka takie wody.   (2015/05/19 09:25)

pawel-orlowski


Czyli bardziej poarzadane przez was lowisko to takie gdzie nie ma zgielku i rybki nie biora doslowanie na goly hak? Planowalem tez podzielic te lowisko na dwa typy, jedna czesc akwenu bylbaby przeznaczona dla tych co na ryby jezdza tylko w "niedziele" a zarazem chceliby rozpalic grila,wypic piwo itp natomiast druga czesc bylba by przeznaczona dla zapalonych karpiarzy ktorzy poluja na wielkie okazy a zarazem nie odczuliby ze sa na lowisku komercyjnem. Akwen jest tak uksztaltowany,ze mozna by bylo tak zorganizowac tak lowisko, poniewaz jest on bardzo rozciagniety i "pofadowany". Innymi slowa jedni nie odczuli by drugich. Co o tym sadzicie? (2015/05/20 15:18)

pawel-orlowski


Oczywiscie nie dykriminuje tez spinnningistow, poniewaz jak pisalem wczesniej sa tam Ladne okazy szczupaka a taze okonia, mysle tez o wpuszczenie kilka sztuk suma i kto wie, moze teczaka (2015/05/20 15:23)