Tydzień czystych wód

/ 3 odpowiedzi
Cześć,
Dzisiaj jadąc do pracy usłyszałem w radiu, że właśnie dzisiaj rozpoczyna się tydzień czystych wód. Może pogoda nie zachęca (lub nie będzie zachęcać), ale po świątecznym obiedzie może warto przejść się na spacer wzdłuż brzegu rzeki, jeziora i zabrać ze sobą worek na śmieci.

Gorąco zachęcam i pozdrawiam!
saviano
kaban


O ile pamiętam to kiedyś kwiecień był tzw. miesiącem czystości wód. Akcje szczytne, ale może lepiej byłoby po sobie po prostu nie zostawiać puszek, opakowań po zanętach i innych dobrach a do zbierania znacznie mniej. Na znikomą świadomość ekologiczną młodzieży imprezującej nad wodą wpływu raczej nie mamy... . (2015/04/01 09:17)

saviano


U mnie w wędkarskich klamotach jest też paczka worków na śmieci. Jak przez kilka godzin mam siedzieć nad wodą i się irytować śmieciami, to zaczynam od zebrania walających się opakowań po zanętach i robakach, butelkach, puszkach, etc. Smutne, ale najczęstszymi śmieciami nad rzekami są... opakowania po artykułach wędkarskich :-( (2015/04/01 10:48)

Artur z Ketrzyna


Ja jak jadę na rybki, też się wkurzam jak widzę ten śmietnik. Kurcze w tamtym roku posprzątaliśmy z 3 razy. I leśniczy dał się udobruchać.
A tu znowu syf!
Puszki po kukurydzy i piwsku, worki i opakowania po zanętach i przynętach. Faktycznie turyści wcinają kuku z puszki i zanętę na rybki, a zagryzają dzikunami!
Postawiłem beczkę na śmieci, ale już drugim razem jej nie było...

 Butelki sprzedam i na robaki będzie, resztę w worek i do śmieci. (2015/04/02 09:32)