Tripod Jaxon PZ-RPD001

/ 13 odpowiedzi
Witam chcialby zakupic Tri Pod do 250 zl i jestem zainteresowany kupnem http://allegro.pl/jaxon-stanowisko-karpiowe-tripod-pz-rpd001-i5066466173.html i czy warto to kupic czy polecacie cos innego wybrac do tej sumki ?
tomek771203


kolego a moze cos takiego


http://www.askari.pl/produkt/sanger-anaconda-xcovery-pod



jest promocja teraz ,lepiej ( jezeli mozesz) dolozyc 50zl i kupic dobry sprzet sa takiego posiadam jest na 4 nogach bardzo stabilny dobrze wykonany mam go juz 3 sezon i jest jak nowy polecam:) (2015/04/17 16:21)

Grzelu


TO mowi pan ze jest dobry i warto kupic to :) teraz uzytkowa³em rodpoda kongera to powiem ze byl taki sbie i teraz szukam czegos wlasnie stabilniejszego i teraz mysle co kupic bo tego jest duzo i nie wiem czy tanszy bedzie dobry czy odrazu kupowac jakiegos z wyszej polki :) (2015/04/17 17:11)

u?ytkownik27096


Najpierw zadaj sobie pytanie czy w ogóle jest Ci potrzebny pod bo je¶li jest mo¿liwo¶æ wbicia podpórek i nie potrzebujesz ustawiaæ wêdek ze szczytówkami max. do góry to za t± cenê lepiej kupiæ porz±dne podpórki. Co do poda który zosta³ za linkowany (Anaconda) ostatnio by³em na rybach i znajomy mia³ takie co¶ i stwierdzi³, ¿e po roku u¿ytkowania nie by³ za bardzo zadowolony.  (2015/04/17 18:16)

Grzelu


http://allegro.pl/jaxon-stanowisko-karpiowe-tripod-pz-rpd001-i5066466173.html

a ten co jaxon ? dobry moze byc za te cene ? moze ktos cos o nim powiedziec ? (2015/04/17 18:21)

notaki


Szczera rada ?
Dajcie sobie spokoj Panowie z tymi wszystkimi tripodami, rodpodami etc, chyba ¿e:
a) ³owicie w miejscu w ktorym nie ma w ¿aden sposob jak wbic podporki
b) ³owicie ¶wiadomie tak du¿e ryby, ¿e przy braniu zwyk³e podpórki siê gn±
c) chcecie pokazaæ swiatu jaki to macie sprzêt

Przerabia³em toto i sprzeda³em szybcutko bo to tylko cholerny ciê¿ar do dzwigania ( a ma³o tych ciê¿arów nie mamy ) i zabawa z rozk³adaniem i dostosowaniem do warunkow na brzegu.
Cztery dobrej klasy podporki rozwi±zuj± problem:
- po pierwsze szybciej
- po drugie latwiej ( dostosowanie siê do brzegu trwa sekundy )
- po trzecie o niebo mniejszy ciê¿ar dzwigamy

A rzuci³em tym w diab³y, gdy kolega zaci±gn±³ mnie na ¶wietne ³owisko, tyle ¿e do dojscia na piechot i po krzakach by³o ponad pó³ kilometra. Doszedlem spocony i zziajany jak pies, a lapy tak mnie bola³y ¿e pó³ zasiadki mia³em z g³owy :-) (2015/04/17 19:05)

tomek771203


Najpierw zadaj sobie pytanie czy w ogóle jest Ci potrzebny pod bo je¶li jest mo¿liwo¶æ wbicia podpórek i nie potrzebujesz ustawiaæ wêdek ze szczytówkami max. do góry to za t± cenê lepiej kupiæ porz±dne podpórki. Co do poda który zosta³ za linkowany (Anaconda) ostatnio by³em na rybach i znajomy mia³ takie co¶ i stwierdzi³, ¿e po roku u¿ytkowania nie by³ za bardzo zadowolony.



nie zadowolony z czego kolego ?
chyba z ³owienia na stojaczku  bo z jesli z poda to chyba nie mieliscie z tym stycznosci bije na glowe wszystkie jaxony itp jakoscia wykonania i stabilnoscia
nie mowie ze jest najlepszy ale za  te pieniadze  mozna sie pokusic
co do tego czy potrzebny ? jeden lubi podporki drugi woli podzik a o gustach sie nie komentuje i tyle w temacie...
powiem tylko tyle jak zasiadam jedna nocke czesto wbijam podporki jak dluzej rozstawiam poda i wcale nie zajmuje to tyle czasu jak to kolega wyzej pisal minutka i podzik zlozony dopasowanie druga minuta i stoi...
takze jezeli ktos chce kupic poda to po co doradzac mu podporki ?
(2015/04/17 19:27)

hudzik


Jedyny minus (rod poda- tri poda) to dodatkowy ciê¿ar przy doj¶ciu na ³owisko , je¿eli zakupisz  stojak z wk³adanymi "buzbarami" w ca³o¶ci ,do tego szybkoz³±czki do sygna³ków  , to roz³o¿enie i z³o¿enie zajmuje ok 1 minuty. Wiadomo , ¿e rod pod za nas ryb nie z³apie , ale jak kto¶ ³apie na kamienistych brzegach , betonach , albo w zimie , to jest to du¿e u³atwienie. Mam takie zdanie , masz braki w sprzêcie wêdkarskim uzupe³nij je , jak masz wszystko potrzebne , kup rod poda:) (2015/04/17 21:08)

Grzelu


no wlasnie nie zawsze mam gdzie te podporki wbic no a co tri poda paru znajomych ma i wcale rozkladanie nie trwa tak dlugo :)bo do rod poda no kupilem go za 100 zl kiedys sie troche zrazilem bo przy zacinaniu ryby prawie zawsze sie wywalal ... a czytalem duzo o tych tripodach i ten jexona co chce kupic jest dosyc dobry dla ludzi zaczynajacych z tripodami :) (2015/04/17 21:59)

u?ytkownik27096


Najpierw zadaj sobie pytanie czy w ogóle jest Ci potrzebny pod bo je¶li jest mo¿liwo¶æ wbicia podpórek i nie potrzebujesz ustawiaæ wêdek ze szczytówkami max. do góry to za t± cenê lepiej kupiæ porz±dne podpórki. Co do poda który zosta³ za linkowany (Anaconda) ostatnio by³em na rybach i znajomy mia³ takie co¶ i stwierdzi³, ¿e po roku u¿ytkowania nie by³ za bardzo zadowolony.



nie zadowolony z czego kolego ?
chyba z ³owienia na stojaczku  bo z jesli z poda to chyba nie mieliscie z tym stycznosci bije na glowe wszystkie jaxony itp jakoscia wykonania i stabilnoscia
nie mowie ze jest najlepszy ale za  te pieniadze  mozna sie pokusic
co do tego czy potrzebny ? jeden lubi podporki drugi woli podzik a o gustach sie nie komentuje i tyle w temacie...
powiem tylko tyle jak zasiadam jedna nocke czesto wbijam podporki jak dluzej rozstawiam poda i wcale nie zajmuje to tyle czasu jak to kolega wyzej pisal minutka i podzik zlozony dopasowanie druga minuta i stoi...
takze jezeli ktos chce kupic poda to po co doradzac mu podporki ?
Tak nie mieli¶my z tym styczno¶ci szczególnie znajomy który u¿ywa go od ok roku czasu, co do samej stabilno¶ci nawet dajê radê ale plastikowe zatrzaski ju¿ ¶rednio siê sprawdzaj± przy intensywnym u¿ytkowaniu. 
Nie porównuje do jaxonów bo nie mia³em styczno¶ci.
Podpórki czy pod to nie gusta tylko zapotrzebowanie. 
Osobi¶cie mam tri poda i podpórki i w zale¿no¶ci gdzie siê wybieram biorê to albo to, jedyne co mogê dodaæ to ¿aden aluminiowy tri pod nie dorówna porz±dnej stalowej konstrukcji. 
Rozk³adanie to ju¿ zale¿y od modelu mi to zajmuje kilka minut a doradzam podpórki bo kiedy¶ te¿ my¶la³em o jakie fajne maj± stojaki itp. a teraz ju¿ wiem, ¿e nie jest to konieczne. 
(2015/04/17 23:57)

berthold


ja te¿ wal³em tymi tripodami w k±t obrzyd³o mi to noszenie tych z³omów tonami tym bardziej ¿e nocek coraz mniej a raczej rekreacyjnie parê godzinek lub max ca³y dzieñ to mija siê z celem ,podpórki z pokrowca siup i gotowe (2015/04/18 09:37)

Blitz


Ja w³a¶nie kupi³em poda i jest ju¿ po pierwszych testach, ca³y pic polega na tym ¿e ³owiê g³ównie noc± na pomo¶cie (platforma 10m x 2,5m) i ni jak nie chcê tam nic wbijaæ. 
Wcze¶niej ca³e ¿ycie ³owi³em na podpórkach, i teraz te¿ jak jadê tam gdzie "mo¿na" wbiæ podpórkê to je zabieram, bo d¼wiganie mnie denerwuje, chyba ¿e mo¿na podjechaæ samochodem nad sam± wodê, ale to rzadko siê zdarza.  (2015/04/18 10:51)

buki77


witam uwa¿am ¿e jak co¶ to rod pod nie tri pod.ja mam rod poda i jestê zadowolony rodpod zawsze bêdzie stabilniejszy od tripoda.pozdrawiam. (2015/04/18 12:45)

tomek771203


Najpierw zadaj sobie pytanie czy w ogóle jest Ci potrzebny pod bo je¶li jest mo¿liwo¶æ wbicia podpórek i nie potrzebujesz ustawiaæ wêdek ze szczytówkami max. do góry to za t± cenê lepiej kupiæ porz±dne podpórki. Co do poda który zosta³ za linkowany (Anaconda) ostatnio by³em na rybach i znajomy mia³ takie co¶ i stwierdzi³, ¿e po roku u¿ytkowania nie by³ za bardzo zadowolony.



nie zadowolony z czego kolego ?
chyba z ³owienia na stojaczku  bo z jesli z poda to chyba nie mieliscie z tym stycznosci bije na glowe wszystkie jaxony itp jakoscia wykonania i stabilnoscia
nie mowie ze jest najlepszy ale za  te pieniadze  mozna sie pokusic
co do tego czy potrzebny ? jeden lubi podporki drugi woli podzik a o gustach sie nie komentuje i tyle w temacie...
powiem tylko tyle jak zasiadam jedna nocke czesto wbijam podporki jak dluzej rozstawiam poda i wcale nie zajmuje to tyle czasu jak to kolega wyzej pisal minutka i podzik zlozony dopasowanie druga minuta i stoi...
takze jezeli ktos chce kupic poda to po co doradzac mu podporki ?
Tak nie mieli¶my z tym styczno¶ci szczególnie znajomy który u¿ywa go od ok roku czasu, co do samej stabilno¶ci nawet dajê radê ale plastikowe zatrzaski ju¿ ¶rednio siê sprawdzaj± przy intensywnym u¿ytkowaniu. 
Nie porównuje do jaxonów bo nie mia³em styczno¶ci.
Podpórki czy pod to nie gusta tylko zapotrzebowanie. 
Osobi¶cie mam tri poda i podpórki i w zale¿no¶ci gdzie siê wybieram biorê to albo to, jedyne co mogê dodaæ to ¿aden aluminiowy tri pod nie dorówna porz±dnej stalowej konstrukcji. 
Rozk³adanie to ju¿ zale¿y od modelu mi to zajmuje kilka minut a doradzam podpórki bo kiedy¶ te¿ my¶la³em o jakie fajne maj± stojaki itp. a teraz ju¿ wiem, ¿e nie jest to konieczne.




widzisz kolego i tu jest pies pogrzebany :) , ze Tobie to nie jest potrzebne to nie znaczy ze masz go odradzac chlopakowi ktory chce go miec :)i pody i podporki maja swoich zwolennikow  nie ma co tu sie o to spierac :)
milego dnia zycze :_)

(2015/04/18 14:49)