Tołpygi na żywca

/ 11 odpowiedzi
Panuje wszechobecna opinia o skutecznym połowie tołpygi na małe żywczyki .Podobno najlepsze są malutkie różanki i czebaczki - niestety u mnie w miejscowości w sklepach wędkarskich są bardzo żadko dostępne więc chciałbym się zapytać , czy na jakieś inne można je skutecznie łowić bo jest ich tu naprawdę dużo i są bardzo smaczne ?  
Marcin0end


witaj . Wiem że ci chodzi o żywca ale dużo słyszałem i nawet raz widziałem jak jakiś chłopak złowił tołpygę na spinning przynętom była perłowa gumka 7.5cm relaxa . pozdrawiam  (2013/04/01 18:01)

bluehornet


Kolega Ernest chyba stroi psikusa primaaprilisowego - różanka jest pod ścisłą ochroną prawną ,a czebaczek ( amurski ) z kolei jako rybka niepożądana w łowisku ( patrz RAPR ) nie może być używana jako żywiec . No i zakaz łowienia na żywca pozyskanego nie w wodzie , w której ma być użyty - pomijam kwestię , że tołpyga jest rybą roślinożerną i czasem ( rzadko ) stanowi przyłów w metodzie spinningowej  :)) (2013/04/01 18:08)

kedzio


Jeśli to nie żart, to kogoś potrzepało. (2013/04/01 19:51)

zaru


Dobre  Ernest ,dobre (2013/04/01 20:07)

MadmaxM4


Kolega Ernest chyba stroi psikusa primaaprilisowego - różanka jest pod ścisłą ochroną prawną ,a czebaczek ( amurski ) z kolei jako rybka niepożądana w łowisku ( patrz RAPR ) nie może być używana jako żywiec . No i zakaz łowienia na żywca pozyskanego nie w wodzie , w której ma być użyty - pomijam kwestię , że tołpyga jest rybą roślinożerną i czasem ( rzadko ) stanowi przyłów w metodzie spinningowej  :))

 

 wszystko kolego popsułes, a mogła rozwinac sie taka ciekawa dyskusja :)))

myśle, że pare osób by sie nie połapało :)

(2013/04/01 20:32)

karateka994


Mi się jednak wydaje że to może być prawda prawda, ja tołpygi łowię z powodzeniem na pusty haczyk. (2013/04/01 20:38)

u?ytkownik95904


Odbiegając od tematu, w mojej miejscowości kiedyś też były różanki (i nie tylko) na sporym stawie, niestety "człowiek" który mieszka w pobliżu tego zbiornika postanowił podłączyć tam swoje ścieki. Teraz prócz żab nic tam niema. (2013/04/01 22:11)

irex


Kolega Ernest chyba stroi psikusa primaaprilisowego - różanka jest pod ścisłą ochroną prawną ,a czebaczek ( amurski ) z kolei jako rybka niepożądana w łowisku ( patrz RAPR ) nie może być używana jako żywiec . No i zakaz łowienia na żywca pozyskanego nie w wodzie , w której ma być użyty - pomijam kwestię , że tołpyga jest rybą roślinożerną i czasem ( rzadko ) stanowi przyłów w metodzie spinningowej  :))

Tołpyga jest planktonożerna ,a nie roślino....To tak na marginesie,a to że to prima aprilis jest pewne (2013/04/01 22:21)

ryukon1975


Kolega Ernest zadał pytanie a wszyscy się śmieją.
Jest inna metoda, a nawet kilka metod na początek proponuje agregator.
Na pewno trafi w ich gusta smakowe.
(2013/04/01 22:36)

Bernard51


Szkoda że Grzesiek tak wcześno zdemaskowal ten żart bo chetnie poczytalibyśmy różnych opini?? (2013/04/02 06:51)