The Method Feeder czy ktoś tak próbował łowić

/ 34 odpowiedzi

Witam! Mam do Was pytanie czy ktoś z Was próbował łowić tą   metodą (method feeder) na feedera? Jest to metoda którą wymyślili anglicy i polega na łowieniu ze specjalnym "odkrytym koszyczkiem" który jest zamontowany tak by nastąpiło samozacięcie podczas brania. W tej metodzie łowi się na mini kulki proteinowe, którą wkłada się do zanęty - podobnie jak podczas łowienia karpii na tzw. metodę (podobna zasada łowienia) gdzie ryby skubiąc zanetę z koszyczka wyskubują kulkę i zasysają ją. Dla lepszego zrozumienia zasady poniżej podaję link do filmiku na którym wszystko jest pokazane:

http://www.youtube.com/watch?v=QN0x1CQdPAY

Wystarczy wpisać w youtubie method feeder i jest mnóstwo filmików na ten temat. W UK jest to bardzo popularna i skuteczna metoda połowu karpii, linów, karasi, leszczy , płoci itd. Z tego co widziałem u nas jeszcze się ta metoda łowienia nie przyjęła chociaz są dostępne na naszym rynku te specjalne koszyczki np. firma Traper a z zagranicznych firma Preston (ten z filmiku) Jeśłi próbowaliscie może tej metody podzielcie się swoimi wynikami i spostrzezeniami. Pozdrawiam!no kill

endriu1994


Ja wiem czy to taka nowość. (2012/09/11 14:07)

u?ytkownik26223


Ja wiem czy to taka nowość.





A na czym to polega???  (2012/09/11 14:47)

endriu1994


Jak każda metoda :D Na złowieniu ryby (2012/09/11 15:00)

u?ytkownik26223


jak byś widział filmik to byś wiedział że ta metoda sie "trochę" jednak różni od "zwykłego" zestawu na koszyk. (2012/09/11 15:17)

rafal05


O tej metodzie słyszałem dawno, pozdrawiam :)) (2012/09/11 18:30)

carpmaniac13


Ja o tej metodzie też już dawno słyszałem i poznałem ją ale zauważyłem, że u nas w PL jakoś cicho o tym jest więc postanowiłem się zapytać czy ktoś próbował sił w tej metodzie (2012/09/11 19:39)

carpmaniac13


Jeśli nikt w ten sposób nie próbował łowić to chociaż co o tym sądzicie? (2012/09/13 07:16)

rafal05


Ja ostatnio się tym zainteresowałem, przy najbliżeszje wizycie w sklepie jeśli będzie kupię taki koszyczek, i przetestuję. Jeśli nie, już mam pomysł jak go zrobić :))Pozdrawiam. (2012/09/13 18:58)

carpmaniac13


Może podzielisz się pomysłem jaki masz na wykonanie tego koszyka, bo ja od początku roku się pytam w moim wędkarskim o ten koszyk z trapera wraz z tą foremką i nie mogą go dostać... więc może bym sam w końcu spróbował też go zrobić ale za bardzo nie mam na to pomysłu...? (2012/09/13 19:55)

tstaros


Ostatnio takie koszyki widziałem gdzieś w sklepie internetowym, chyba w fish point (2012/09/13 21:01)

krisal


Może podzielisz się pomysłem jaki masz na wykonanie tego koszyka, bo ja od początku roku się pytam w moim wędkarskim o ten koszyk z trapera wraz z tą foremką i nie mogą go dostać... więc może bym sam w końcu spróbował też go zrobić ale za bardzo nie mam na to pomysłu...?

Tu masz kolego link z Allegro http://allegro.pl/forma-do-koszykow-banjo-l-i2566150115.html?source=oo (2012/09/14 07:21)

mielec


No metoda nie jest nowa już ze 3 sezony ja poławiam na nią, a już była wcześniej. Powiem że jest skuteczna lecz tu jest ważny dobór zanęty. Sprawdza się nie tylko na karpie. Polecam:):))
Jeszcze czekam na pojawienie się gdzieś w pobliżu koszyczka BaitBomb:):):) tak z ciekawości trzeba wypróbować:): (2012/09/14 09:11)

carpmaniac13


a jakich zanet używasz do tej metody? (2012/09/14 12:58)

u?ytkownik139709


Zaraz tam "Method Feeder". Zwykła gruntówka i tyle. (2012/11/18 10:49)

u?ytkownik139709


Najlepiej, przynajmniej w moim przypadku, sprawdza się Zanęta Micro Method Mix 2kg  Zanęta Micro Method Mix 2kg


metod mix jest najlepszy bo jest mocno klejący

Nie do końca wierzę w niezawodność produktów z napisem "CAARP" (czasem z prezedrostkiem "Big").Zwykłą zanętę wzbogacę "szczyptą" mąki pszennej , zmieszam całość z pewną porcją mleka w proszku i uzyskam lepszą zanętę na taki koszyk niż niejeden wzbudzający śmieszność gadżecik ze sklepu.W to wierzę.


Chłopie, gdzie "to" testowali? Przecież to wymysł - naciąganie dorosłych ludzi na kryptoreklamowy chłam. Przecież taka oto zanęta nie ma żadnej wartości w wędkarstwie. Świnia , by tego przez szyję nie wypociła , ktoś  dostałby permanentnej sraczki po spróbowaniu a tylko rybie każe się to jeść, dlaczego ? Czy to jest pokarm ryb , czy manna sztucznych Bogów rodem ze sklepowej półki?
(2012/11/18 17:46)

u?ytkownik39933


Najlepiej, przynajmniej w moim przypadku, sprawdza się Zanęta Micro Method Mix 2kg  Zanęta Micro Method Mix 2kg


metod mix jest najlepszy bo jest mocno klejący

Nie do końca wierzę w niezawodność produktów z napisem "CAARP" (czasem z prezedrostkiem "Big").Zwykłą zanętę wzbogacę "szczyptą" mąki pszennej , zmieszam całość z pewną porcją mleka w proszku i uzyskam lepszą zanętę na taki koszyk niż niejeden wzbudzający śmieszność gadżecik ze sklepu.W to wierzę.


Chłopie, gdzie "to" testowali? Przecież to wymysł - naciąganie dorosłych ludzi na kryptoreklamowy chłam. Przecież taka oto zanęta nie ma żadnej wartości w wędkarstwie. Świnia , by tego przez szyję nie wypociła , ktoś  dostałby permanentnej sraczki po spróbowaniu a tylko rybie każe się to jeść, dlaczego ? Czy to jest pokarm ryb , czy manna sztucznych Bogów rodem ze sklepowej półki?

z Tobą CHŁOPIE to akurat na ten temat nie bede dyskutował ,czemu? a no temu bo wiedzy na ten temat u Ciebie brak.  gdzie to testowali ,co gdzie te testowali ???? bo metod mixów jest setki :)))) ,masz prawo  myśleć ze wszystkie :) to lipa  tylko do mnie nie pisz bo szkoda mi czasu na dyskusje z Tobą .wierz w swoje mleko w proszku ,tylko zadaj sobie czasem pytanie jakie masz efekty i jak duze ryby łowisz :) a i jestem ciekaw które to twoje konto na tym forum i w jakim celu je założyłeś . żegnam pana panie fachura. (2012/11/18 18:18)

kucus22


sraczki to dostaje człowiek po przeczytaniu twoich tekstów:/ tyle w temacie (2012/11/18 18:18)

u?ytkownik139709


sraczki to dostaje człowiek po przeczytaniu twoich tekstów:/ tyle w temacie

Tyle w temacie,że musisz wracać do szkoły. Przedstawianie się , rozpoczynanie zdań z małej litery - porażka kompletna. Śmiesz chłopie przyganiać mi tutaj za zwykłą , nieobrażającą nikogo wypowiedź , to się wpierw polskiego naucz. Tyle w temacie... (2012/11/18 18:30)

u?ytkownik139709


sraczki to dostaje człowiek po przeczytaniu twoich tekstów:/ tyle w temacie

Niepotrzebny był ten wpis , dlatego tak napisałem. Cały czas trzymam się jednak prawdy. (2012/11/18 19:30)

carpmaniac13


kolego weź może już sobie odpuść bo nikt z tutaj obecnych nie ma ochoty na czytanie twoich postów, które nic nie wnoszą do założonego przeze mnie wątku, więc bądź tak łaskaw i nie zaśmiecaj już swoimi postami tego wątku oraz innych dotyczących tematów karpiowych. Nie masz zielonego pojęcia o karpiowaniu więc się nie wypowiadaj bo twoje posty nic nie wnoszą sesnownego. Jeśli tak bardzo nienawidzisz wszystkiego co dotyczy karpii i karpiowania to załóż grupę "nienawidzę karpiowania" i tam sobie z podobnymi do ciebie porozmawiajcie jak bardzo to nie lubicie karpiarzy i karpii i jakie macie traumatyczne przeżycie związane z widokiem karpiarzy nad wodą i karpii we wodach. (2012/11/19 08:46)

u?ytkownik139709


kolego weź może już sobie odpuść bo nikt z tutaj obecnych nie ma ochoty na czytanie twoich postów, które nic nie wnoszą do założonego przeze mnie wątku, więc bądź tak łaskaw i nie zaśmiecaj już swoimi postami tego wątku oraz innych dotyczących tematów karpiowych. Nie masz zielonego pojęcia o karpiowaniu więc się nie wypowiadaj bo twoje posty nic nie wnoszą sesnownego. Jeśli tak bardzo nienawidzisz wszystkiego co dotyczy karpii i karpiowania to załóż grupę "nienawidzę karpiowania" i tam sobie z podobnymi do ciebie porozmawiajcie jak bardzo to nie lubicie karpiarzy i karpii i jakie macie traumatyczne przeżycie związane z widokiem karpiarzy nad wodą i karpii we wodach.


Żeby łowić karpie , nie trzeba być karpiarzem.Wystarczy wędkować a nie karpiować . (2012/11/20 18:23)

u?ytkownik26223


Najlepiej, przynajmniej w moim przypadku, sprawdza się Zanęta Micro Method Mix 2kg  Zanęta Micro Method Mix 2kg


metod mix jest najlepszy bo jest mocno klejący

Nie do końca wierzę w niezawodność produktów z napisem "CAARP" (czasem z prezedrostkiem "Big").Zwykłą zanętę wzbogacę "szczyptą" mąki pszennej , zmieszam całość z pewną porcją mleka w proszku i uzyskam lepszą zanętę na taki koszyk niż niejeden wzbudzający śmieszność gadżecik ze sklepu.W to wierzę.


Chłopie, gdzie "to" testowali? Przecież to wymysł - naciąganie dorosłych ludzi na kryptoreklamowy chłam. Przecież taka oto zanęta nie ma żadnej wartości w wędkarstwie. Świnia , by tego przez szyję nie wypociła , ktoś  dostałby permanentnej sraczki po spróbowaniu a tylko rybie każe się to jeść, dlaczego ? Czy to jest pokarm ryb , czy manna sztucznych Bogów rodem ze sklepowej półki?











Kolego czy ty ślepy jesteś czy czytać nie umiesz??? gdzie tam jest użyte słowo "carp"????Jest to mix/zanęta z mikro peletem i tyle.Zresztą nawet w opisie jest napisane że jest to zanęta do  metod feeder. (2012/11/20 18:38)