Tar這 szczupaka i sandacza na poczatek maja

mam pytanie:

czy ktos zlapal ostatnio (doroslego(moze juz sie trzec)) szczupaka lub sandacza ktory mial ikre? z tego co wiem to szczupak powinien byc juz dobry miesiac po tarle a sandacz tak teraz odbywa tarlo pytam po to poniewaz jestem teraz w Szwecji i tu ryba jeszcze ma ikre

czy to znaczy ze jesli pojde na ryby to nie beda braly?

((((((sandacz i sum gdy odbywa tarlo atakuje wszystko co sie ruszy kolo jego ikry czyli gniazda)))))))

(szczupak 瞠ruje dopiero po tarle)

____________________________________(przynajmniej tylko tak slyszalem)

czy to znaczy ze jesli pojade na ryby to nie beda braly?

u篡tkownik6774
u篡tkownik6774 (2010/05/01 22:20) 0

to znaczy ze teraz sie ich nie lowi - nie wazne czy biora czy nie - NIE LOWIMY TYCH RYB KTORE ODBYWAJA TARLO I OBEJMUJE JE OKRES OCHRONNY

Mariusz Drogo
wedkarz2309 (2010/05/01 23:41) 0

Cze嗆 kolego Szymon14!:)

Ja by貫m rok temu w Szwecji, dok豉dnie w tym samym czasie (prze這m kwietnia-maja) i z這wi貫m 1-go maja samic szczupaka 104 cm, kt鏎a jeszcze gubi豉 ikr, jak by豉 na 這dzi.

Og鏊nie 這wi這 nas trzech i z這wili鄉y kilka samic, kt鏎e by造 jeszcze nabite ikr!

Szymon Nowak
Szymon14 (2010/05/02 00:44) 0

a gdzie je 豉pa貫? bo bym sobie pojechal ale to prosze o szybka odpowiedz poniewaz jesli jechac to mogl bym tylko jutro:(

Mariusz Drogo
Szymon Nowak
Szymon14 (2010/05/02 19:07) 0

mojego taty znajomi byli wczoraj na rybach zlapali farciarsko sandacza 2kg i szczupaka 2,5kg (nie mialy ikry i ani mleczaka)

bylem dzisiaj na rybach lapalem w prawdzie jakies 90min ale nawet nic nie uderzylo

nie wiem niestety gdzie to jest mozliwe ze przejezdzalem tam kilka razy ale tak na zawolanie nie wiem gdzie to:) pozdrawiam

Hubert Morawski
lowca Hubert (2010/05/02 21:25) 0

W tym roku z這wi貫m ju trzy szczupaki w Polsce...nie mia造 ani ikry ani mleczu...na mojej gliniance szczupaki tar造 si na pocz徠ku do po這wy kwietnia...Pozdrawiam

Napisz odpowied