» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Szukam porady - spinning od 1 stycznia

Witam kolegów mam pytanko czy można od 1 stycznia spiningowac na rzece Wiśle bo chciałbym zapolowac na okonka a jest okres ochronny na szczupaka i sandała a szef w mojej firmie powiedział mi że nie wolno spiningowac ze względu na ten okres ochronny?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:04
Ja nie zakładam stalówki :) Weźmie szczupak ? żyłka przerwana :) Pozdrawiam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:08

Czyli można łowic czy nie i czy jest to zgodne z regulaminem?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:10

To kiepskie rozwiązanie , jak sobie wyobrażasz tarło szczupaka czy sandacza z blachą w pysku ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:13
można łowić  spokojni - jak złapiesz rybę która ma okres ochronny  lub nie wymiarową należy wypuścić zgodnie z regulaminem . Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:15
można łowić  spokojni - jak złapiesz rybę która ma okres ochronny  lub nie wymiarową należy wypuścić zgodnie z regulaminem . Pozdrawiam

Wielkie dzięki za informacje !!!:)

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/01/18 20:16

Nie jestem pewien, ale chyba można. Jeśli złowisz szczupaka, to go poprostu wypuścisz. Tak myślę, lecz mogę się mylić ponieważ takimi rzeczami nigdy się nie interesowałem. Poprostu żadko łowie o tej porze roku :)

Pozdrawiam :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:16
Dobieram przynęty na okonia te sprawdzone i łowie tylko na łowisku w którym występuje dużo okonia znacznie mniejsza liczba szczupaka ,sandacza nie ma,czasami sie zdarzy ale mały(chodzi o szczupaka),więc mnie nie się nie czepiają bo stalówki nie mam i nie mam zamiaru łowić szczupaków u mnie to przechodzi ;]        

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:18

To kiepskie rozwiązanie , jak sobie wyobrażasz tarło szczupaka czy sandacza z blachą w pysku ?

U mnie jest tak ze jeżeli mam stalówkę to mam zamiar łowić szczupaki,u mnie tak mówią strażnicy.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:21
Koledzy widzę że chyba ruszyłem ciężki temat i jestem ciekawy czy ktoś da mi 100% gwarancje że przy kontroli nie dostanę mandatu

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/01/18 20:28

U mnie jest tak ze jeżeli mam stalówkę to mam zamiar łowić szczupaki,u mnie tak mówią strażnicy.

No to dziwnie jest tam u ciebie . Wiadomo że przy okoniach nie trzeba zakładać stalki , ale ja zawsze zakładam cienki wolfram , jak wiem że na tym zbiorniku występuje szczupaczek , unikam wtedy przecięcia żyłki przy uderzeniu szczupłego czy sandała i rybka nie musi pływać z blaszką w pysku czy też woblerkiem , wiadomo że jak walnie okaz to nie pomoże :) ale on sobie da radę z takim małym czymś w pysku , gorzej z tymi średniakami i maluchami .To tylko oto mi chodziło . Pozdrawiam .

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:32
Witam
Spinningować na 100% możesz, ale jest jeden podstawowy warunek - masz mieś zrobione opłaty u dzierżawcy wody na rok 2011. 
Nie może Ci straż, ani policja dać mandatu za to, że spinningujesz stosując przypon. Wszystkie ryby niewymiarowe i pod ochroną jesteś zobowiązany wypuścić. W przypadku gdy masz problem z wyjęciem haka bez uszkodzenia ryby, masz obowiązek go odciąć.

Inaczej to wygląda z naszej, etycznej, wędkarskiej strony. Chcesz poławiać okonie, po co Ci przypon. Żyłeczka 0,16, wędeczka do 10g i do boju.

Połamania kija. Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:35
Baniszer - poradź im, żeby Ci jeszcze dołożyli za gwałt - bo sprzęt masz !!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 20:46
Witam
Spinningować na 100% możesz, ale jest jeden podstawowy warunek - masz mieś zrobione opłaty u dzierżawcy wody na rok 2011. 
Nie może Ci straż, ani policja dać mandatu za to, że spinningujesz stosując przypon. Wszystkie ryby niewymiarowe i pod ochroną jesteś zobowiązany wypuścić. W przypadku gdy masz problem z wyjęciem haka bez uszkodzenia ryby, masz obowiązek go odciąć.

Inaczej to wygląda z naszej, etycznej, wędkarskiej strony. Chcesz poławiać okonie, po co Ci przypon. Żyłeczka 0,16, wędeczka do 10g i do boju.

Połamania kija. Pozdrawiam

Tzw. miec opłaconą kartę w kole na ten odcinek Wisły?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 21:04
Opłaconą składkę roczną na wody nizinne + spinning, chyba że osobno można w waszym okręgu dokonać opłaty na Wisłę.
 Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/18 22:38
Koledzy widzę że chyba ruszyłem ciężki temat i jestem ciekawy czy ktoś da mi 100% gwarancje że przy kontroli nie dostanę mandatu

nie dostaniesz mandatu za łowienie na spinning w styczniu, mandat dostaniesz jeżeli nie wypuścisz złowionej ryby w okresie ochronnym (szczupak, sandacz itp)

Nikt nie może zabronić łowić okoni kiedy szczupak ma okres ochronny (to tak jak z np z certą - łowisz sobie płoteczki i leszcze aż tu nagle certa w okresie ochronnym - wypuszczasz i łowisz dalej

Tak samo może być z pstrągiem jesienią - zdarza się że łowiąc jazie czy okonie złowisz pstrąga

Połamania

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/19 08:07

opłać kartę pakuj kije i nad wode , szanse że złowisz szczupaka czy sandacz w tym okresie są marne ... powodzenia przy łowieniu okoni

zgłoś naruszenie

wysłano: 2011/01/19 11:50
Wedkowac mozna czemu nie panietaj tylko o okresie ochronnym szczupaka i sandacza

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/19 12:51
możesz sobie spoko łowić tylko jak złowisz przez przypadek szczupaka albo sandacza to musisz go szybko wypuścić połamania kija napisz jak było ;-)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/20 19:49

Chyba że bedziesz łowił na odcinku na którym jest potrzebne zezwolenie to co na zbiornik Goczałkowicki to musisz go wykupić lub miec z ubiegłego roku gdyż jest ważne do konca marca i wtedy wystarczy tam tylko karta wędkarska.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/20 19:55
Pisze kolega kaziks403 - opłatę nizinna + spinning .Albo ja już nie jestem w temacie , albo ktoś w niektórych Okręgach zbzikował chcąc nabić dodatkową kasę za metodę spinningową ??? Toż to relikt rodem z epoki PRL-u !!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/20 20:03

nie wiem po co ta opłata na spining

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/20 20:21

nie wiem po co ta opłata na spining

Niektóre okręgi niestety coś takiego wprowadziły, na szczęście nie mój. Co zaś tyczy się tematu, łowiąc na drogie wobki wolę założyć stalkę w okresie ochronnym i wypuścić ewentualnego pistoleta, niż stracić dobrą przynętę. Tak jak koledzy pisali, nikt nie ma podstaw do zarzucenia Ci kłusownictwa, póki nie trzymasz chronionej ryby w siatce.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google