Szukam porady - spinning od 1 stycznia

/ 22 odpowiedzi
Witam kolegów mam pytanko czy można od 1 stycznia spiningowac na rzece Wiśle bo chciałbym zapolowac na okonka a jest okres ochronny na szczupaka i sandała a szef w mojej firmie powiedział mi że nie wolno spiningowac ze względu na ten okres ochronny?
Banisher10


Ja nie zakładam stalówki :) Weźmie szczupak ? żyłka przerwana :) Pozdrawiam. (2011/01/18 20:04)

daniel29


Ja nie zakładam stalówki :) Weźmie szczupak ? żyłka przerwana :) Pozdrawiam.


Czyli można łowic czy nie i czy jest to zgodne z regulaminem? (2011/01/18 20:08)

robertxxx62


Ja nie zakładam stalówki :) Weźmie szczupak ? żyłka przerwana :) Pozdrawiam.



To kiepskie rozwiązanie , jak sobie wyobrażasz tarło szczupaka czy sandacza z blachą w pysku ? (2011/01/18 20:10)

rozap37


można łowić  spokojni - jak złapiesz rybę która ma okres ochronny  lub nie wymiarową należy wypuścić zgodnie z regulaminem . Pozdrawiam (2011/01/18 20:13)

daniel29


można łowić  spokojni - jak złapiesz rybę która ma okres ochronny  lub nie wymiarową należy wypuścić zgodnie z regulaminem . Pozdrawiam

Wielkie dzięki za informacje !!!:) (2011/01/18 20:15)

u?ytkownik54189


Nie jestem pewien, ale chyba można. Jeśli złowisz szczupaka, to go poprostu wypuścisz. Tak myślę, lecz mogę się mylić ponieważ takimi rzeczami nigdy się nie interesowałem. Poprostu żadko łowie o tej porze roku :)

Pozdrawiam :) (2011/01/18 20:16)

Banisher10


Dobieram przynęty na okonia te sprawdzone i łowie tylko na łowisku w którym występuje dużo okonia znacznie mniejsza liczba szczupaka ,sandacza nie ma,czasami sie zdarzy ale mały(chodzi o szczupaka),więc mnie nie się nie czepiają bo stalówki nie mam i nie mam zamiaru łowić szczupaków u mnie to przechodzi ;]         (2011/01/18 20:16)

Banisher10


Ja nie zakładam stalówki :) Weźmie szczupak ? żyłka przerwana :) Pozdrawiam.



To kiepskie rozwiązanie , jak sobie wyobrażasz tarło szczupaka czy sandacza z blachą w pysku ?



U mnie jest tak ze jeżeli mam stalówkę to mam zamiar łowić szczupaki,u mnie tak mówią strażnicy. (2011/01/18 20:18)

daniel29


Koledzy widzę że chyba ruszyłem ciężki temat i jestem ciekawy czy ktoś da mi 100% gwarancje że przy kontroli nie dostanę mandatu (2011/01/18 20:21)

robertxxx62


Ja nie zakładam stalówki :) Weźmie szczupak ? żyłka przerwana :) Pozdrawiam.



To kiepskie rozwiązanie , jak sobie wyobrażasz tarło szczupaka czy sandacza z blachą w pysku ?



U mnie jest tak ze jeżeli mam stalówkę to mam zamiar łowić szczupaki,u mnie tak mówią strażnicy.



No to dziwnie jest tam u ciebie . Wiadomo że przy okoniach nie trzeba zakładać stalki , ale ja zawsze zakładam cienki wolfram , jak wiem że na tym zbiorniku występuje szczupaczek , unikam wtedy przecięcia żyłki przy uderzeniu szczupłego czy sandała i rybka nie musi pływać z blaszką w pysku czy też woblerkiem , wiadomo że jak walnie okaz to nie pomoże :) ale on sobie da radę z takim małym czymś w pysku , gorzej z tymi średniakami i maluchami .To tylko oto mi chodziło . Pozdrawiam . (2011/01/18 20:28)

kaziks403


WitamSpinningować na 100% możesz, ale jest jeden podstawowy warunek - masz mieś zrobione opłaty u dzierżawcy wody na rok 2011. Nie może Ci straż, ani policja dać mandatu za to, że spinningujesz stosując przypon. Wszystkie ryby niewymiarowe i pod ochroną jesteś zobowiązany wypuścić. W przypadku gdy masz problem z wyjęciem haka bez uszkodzenia ryby, masz obowiązek go odciąć.
Inaczej to wygląda z naszej, etycznej, wędkarskiej strony. Chcesz poławiać okonie, po co Ci przypon. Żyłeczka 0,16, wędeczka do 10g i do boju.
Połamania kija. Pozdrawiam (2011/01/18 20:32)

kaziks403


Baniszer - poradź im, żeby Ci jeszcze dołożyli za gwałt - bo sprzęt masz !!! (2011/01/18 20:35)

daniel29


Witam Spinningować na 100% możesz, ale jest jeden podstawowy warunek - masz mieś zrobione opłaty u dzierżawcy wody na rok 2011.  Nie może Ci straż, ani policja dać mandatu za to, że spinningujesz stosując przypon. Wszystkie ryby niewymiarowe i pod ochroną jesteś zobowiązany wypuścić. W przypadku gdy masz problem z wyjęciem haka bez uszkodzenia ryby, masz obowiązek go odciąć.
Inaczej to wygląda z naszej, etycznej, wędkarskiej strony. Chcesz poławiać okonie, po co Ci przypon. Żyłeczka 0,16, wędeczka do 10g i do boju.
Połamania kija. Pozdrawiam

Tzw. miec opłaconą kartę w kole na ten odcinek Wisły? (2011/01/18 20:46)

kaziks403


Opłaconą składkę roczną na wody nizinne + spinning, chyba że osobno można w waszym okręgu dokonać opłaty na Wisłę. Pozdrawiam (2011/01/18 21:04)

minus


Koledzy widzę że chyba ruszyłem ciężki temat i jestem ciekawy czy ktoś da mi 100% gwarancje że przy kontroli nie dostanę mandatu



nie dostaniesz mandatu za łowienie na spinning w styczniu, mandat dostaniesz jeżeli nie wypuścisz złowionej ryby w okresie ochronnym (szczupak, sandacz itp)


Nikt nie może zabronić łowić okoni kiedy szczupak ma okres ochronny (to tak jak z np z certą - łowisz sobie płoteczki i leszcze aż tu nagle certa w okresie ochronnym - wypuszczasz i łowisz dalej

Tak samo może być z pstrągiem jesienią - zdarza się że łowiąc jazie czy okonie złowisz pstrąga


Połamania

  (2011/01/18 22:38)

u?ytkownik11110


opłać kartę pakuj kije i nad wode , szanse że złowisz szczupaka czy sandacz w tym okresie są marne ... powodzenia przy łowieniu okoni (2011/01/19 08:07)

adrian88rr


Wedkowac mozna czemu nie panietaj tylko o okresie ochronnym szczupaka i sandacza (2011/01/19 11:50)

drapierzca


możesz sobie spoko łowić tylko jak złowisz przez przypadek szczupaka albo sandacza to musisz go szybko wypuścić połamania kija napisz jak było ;-) (2011/01/19 12:51)

krzychoo30



Chyba że bedziesz łowił na odcinku na którym jest potrzebne zezwolenie to co na zbiornik Goczałkowicki to musisz go wykupić lub miec z ubiegłego roku gdyż jest ważne do konca marca i wtedy wystarczy tam tylko karta wędkarska. (2011/01/20 19:49)

bluehornet


Pisze kolega kaziks403 - opłatę nizinna + spinning .Albo ja już nie jestem w temacie , albo ktoś w niektórych Okręgach zbzikował chcąc nabić dodatkową kasę za metodę spinningową ??? Toż to relikt rodem z epoki PRL-u !!! (2011/01/20 19:55)

u?ytkownik58079


nie wiem po co ta opłata na spining


Niektóre okręgi niestety coś takiego wprowadziły, na szczęście nie mój. Co zaś tyczy się tematu, łowiąc na drogie wobki wolę założyć stalkę w okresie ochronnym i wypuścić ewentualnego pistoleta, niż stracić dobrą przynętę. Tak jak koledzy pisali, nikt nie ma podstaw do zarzucenia Ci kłusownictwa, póki nie trzymasz chronionej ryby w siatce.

(2011/01/20 20:21)