Sztuczne białe robaki

/ 19 odpowiedzi
Witam, mam takie pytanie do kolegów po kiju czy ktoś stosuje może jak w tytule sztuczne robaki białe ?? widziałem w internecie że są do kupienia takowe...obecnie testuje różne przynęty, oczywiście zawsze mam przy sobie białe żywe:) ale zaciekawiły mnie te sztuczne, może ktoś ma doświadczenia z gumowymi:) pozdrawiam
SUMIK101


Hmm.... Sztuczne białe robaki, słyszałem o nich i z opowieści wielu wędkarzy najlepsze są żywe.I chyba wiadomo żywe się ruszają, ale ryba ma gust i guściki więc nie zaszkodzi spróbować.

Życzę powodzenia (2010/03/23 21:39)

u?ytkownik32820


Próbowałem na sztuczne robaki ale na żywe o wiele lepiej brały żywe robaki mają swój zapach i nie da się nimi zastąpić żadnej imitacji tych robaków (2010/03/31 15:05)

dan984


no i sprawa załatwiona..... sztuczne be. ;) pozostajemy przy naturze. Pozdrawiam :) (2010/03/31 18:29)

zbyszek77


Ja bym ich nie skreślał ostatnio je kupiłem na sklepwedkrza.pl firmy BERKLEY są one zalane dipem miodowym lub ochotkowym zrobiłem zestaw na włosie z kulką a haczyk zamaskowałem owym robakiem tyko że w kolorze czerwonym po 4 godzinach piękny odjazd przy temperaturze wody 2 powyżej zera więc myślę że jakiś wkład one majały w tym zestawie radze popróbować a co do sklepu gdzie go kupiłem to mają duży wybór różnych sztucznych przynęt BERKLEYA. (2010/04/07 15:21)

Waldi Fish


A kobietę wolałbyś żywą czy "dmuchaną lalę"? Haha! (2010/04/11 13:12)

dan984


hahahahhahahahah....dobre:] (2010/04/13 13:19)

DonMajorro


Ostatnio kupiłem paczkę sztucznych białych robaków (tz. białych jak białych, bo akurat kupiłem w kolorze czerwonym..).
Raz z nich korzystałem, wczoraj. W sumie złapałem 6 wzdręg :P Szału nie ma, ale jakaś tam skuteczność jest.

Moim zdaniem, raczej tylko zamiennik sztucznych, w przypadku gdy akurat nie możemy / nie chce nam się / nie mamy jak, czy gdzie podjechać do sklepu wędkarskiego, żeby kupić zwykłe, klasyczne, żywe białe robaki.
Dobrze mieć, ale jak tylko można to korzystać z żywych. (2015/07/26 12:51)

Jakub Woś


Trzeba uważać gdzie się łowi. Sztuczne łamią RAPR (2015/07/26 14:45)

pstrag222


właśnie jaki ? (2015/07/26 18:23)

Jakub Woś


Który punkt?



V. DOZWOLONE METODY POŁOWU
1. Metoda gruntowo–spławikowa
1.1.Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną. (2015/07/26 18:50)

pstrag222


I ten sam rapr stwierdza, ze dozwolone sa przynety sztuczne,roślinne i zwierzece...

A dodatkowo skoro jest nie dozwolone to wszelkie sztuczne pływaki stosowane przez karpiarzy łamią zakaz (2015/07/26 19:01)

Jakub Woś


Przynęty sztuczne również są dopuszczone przez RAPR ale w innych metodach jak np spinning czy mucha. W wedkarstwie spławikowym i gruntowym tylko przynęty naturalne. (2015/07/26 19:24)

pstrag222


I to jest właśnie ciekawe, wielokrotnie można przeczytać w artykułach , jak polecane sa np. kulki styropianu dla podniesienia przynęty z dna. wiec takie łowienie też jest nie dozwolone...
(2015/07/26 21:01)

zbynio 33


Ba nawet konserwantów i wszelkiego rodzaju chemii nie wolno dodawać! Kukurydza jak i inne zboża, mąki powinny być bez nawozu i bez żadnych pestycydów sztucznych. Tylko z eko farm...;))) Nie dajmy się zwariować : )))) (2015/07/26 21:18)

pstrag222


zbynio 33 Tak szczerze Ci powiem , że zawsze mnie to Ciekawiło bo skoro rapr zabrania to np. napchanie martwej rybki styropianem , aby się unosiła lekko nad dnem jest dozwolone czy nie?
Oraz czy dodanie kulki styropianu do pęczka białych też go łamie?
A jak trafie na takiego służbiste z portalu to czort wie czy do sądu nie pójdę:)))) (2015/07/26 21:23)

Jakub Woś


Gdybym ja miał rozsądzac to kulka styropianu w martwej rybce czy pęczku białych nie jest przynęta. Przynętą nadal pozostaje martwa rybka, styropian sprawia że lepiej się prezentuje. Ale wiadomo kogo trafi? Lepiej dmuchać na zimne (2015/07/26 21:30)

pstrag222


Wielokrotnie można spotkać takie sposoby w prasie wędkarskiej , wiec sami nestorzy wędkarstwa łamią rapr?

Dla mnie to dziwny zakaz i tyle chociaż ja go chyba inaczej interpretuje:) (2015/07/26 21:40)

zbynio 33


Jakub Pstrąg myślę, że ten przepis powinien w końcu zostać doprecyzowany, bo idąc tokiem myślenia kolegi Ras al Ghul można by sie zastanawiać kiedy przynęta naturalna przestaje być naturalna itd.. Wracając do kulek mógłbym założyć 55% kulki naturalnej i by było oki. Kiedyś do robaka założyłem kawałek pazłotka od fajek i od razu zaczęły się brania.... Można sobie wyobrazić teraz chorego strażnika jakby mnie dorwał z tym pazłotkiem na haku....:))) (2015/07/26 22:46)