Metoda na szczupaki spod lodu

/ 25 odpowiedzi
Jaka jest dobra metoda na szczupaka spod lodu
u?ytkownik57785


A Ty masz już u siebie na jakimś łowisku lód, masz swoją prywatną jakąś wodę, czy czekasz na lód? (2011/12/05 18:37)

u?ytkownik57785


A Ty wiesz od kiedy szczupak ma okres ochronny? (2011/12/05 18:46)

kajtek88888


ale w tym czasie chcę się przygotowac (2011/12/05 18:46)

kajtek88888


wiem,od 1 stycznia do 30kwietnia ale nie pójdę na wodę PZW tylko na prywatny (2011/12/05 18:49)

Roxola


kajtek88888 spróbuj bardziej dokładnie opisać gdzie będziesz łowił, jak jest głęboko itp (2011/12/05 18:57)

Draq


Też liczyłem na szczupaka z brzegu w tym roku. Mam kilka pewnych miejscówek niedostępnych z brzegu, a łódke bede miał dopiero w prszysłym sezonie. W grudniu już raczej się na lód nie wybierzemy bo takich mrozów nie zapowiadają. Na szczupaka polecam Ci  balansówki, do tego odpowiednia żyłka i stalka. (2011/12/05 19:02)

u?ytkownik57785


Bardzo Was proszę wszystkich, nie piszcie na forum jak łowić szczupaki spod lodu, bo wielu nieuczciwych wędkarzy to czyta i będą kłusować te ryby spod lodu przed zakończeniem ich okresu ochronnego.  (2011/12/05 19:23)

Roxola


myślę, że kajtek88888 przemyślał swoje pytanie i wyciągnie wnioski,to bardzo młody człowiek :) (2011/12/05 19:34)

HeadAche


No może nic nie piszmy na temat wędkarstwa bo ktoś bez opłaconych składek lub co gorsza bez karty wędkarskiej znajdzie jakieś odpowiedzi?! Może rejestracja na portalu wędkuje.pl będzie możliwa po okazaniu karty wędkarskiej wraz z opłaconymi składkami na dany sezon. Kolego Mastiff nie popadajmy w skrajności. (2011/12/05 21:32)

u?ytkownik57785


No może nic nie piszmy na temat wędkarstwa bo ktoś bez opłaconych składek lub co gorsza bez karty wędkarskiej znajdzie jakieś odpowiedzi?! Może rejestracja na portalu wędkuje.pl będzie możliwa po okazaniu karty wędkarskiej wraz z opłaconymi składkami na dany sezon. Kolego Mastiff nie popadajmy w skrajności.




No teraz to przesadzasz. Wiadomym jest każdemu wędkarzowi, ze szczupak w okresie zamarznięcia łowisk ma swoje tarło i okres ochronny, więc chyba nie jest dobrze, jak wędkarze będą uczyć wędkarzy jak AKURAT W TYM CZASIE tępić te ryby, TAK? A że raczej do początku okresu ochronnego szczupaka, żadne łowiska nie zamarzną na tyle, żeby można było wejść na lód, to potem jak już się ich okres ochronny zacznie i mrozy zetną wody, to będzie za późno, bo wędkarze pójdą próbować doradzone sposoby i tłuc szczupaki. O to nam chodzi????? To jest skrajność? (2011/12/05 21:46)

Draq


Oj, w zeszły roku był już u mnie taki mróz, że jeszcze z tydzień przed świętami złowiłem szczupaka spod lodu :) No, ale niestety, są też tacy "wędkarze" którzy wykorzystują cenne rady innych na swoją korzyść w postaci mięsa ryby. (2011/12/05 21:56)

u?ytkownik57785


Oj, w zeszły roku był już u mnie taki mróz, że jeszcze z tydzień przed świętami złowiłem szczupaka spod lodu :) No, ale niestety, są też tacy "wędkarze" którzy wykorzystują cenne rady innych na swoją korzyść w postaci mięsa ryby. 
Zgadza się, ja też już na kontrole w zeszłym roku o tej porze wchodziłem na lód. I widziałem ile szczupaków jeszcze przed świętami i po Sylwestrze dostawało w łeb na lodzie przysypywanych było 5 m dalej od przerębla śniegiem, a teraz na szczęście tego nie ma.
(2011/12/05 22:08)

Sitownik


No może nic nie piszmy na temat wędkarstwa bo ktoś bez opłaconych składek lub co gorsza bez karty wędkarskiej znajdzie jakieś odpowiedzi?! Może rejestracja na portalu wędkuje.pl będzie możliwa po okazaniu karty wędkarskiej wraz z opłaconymi składkami na dany sezon. Kolego Mastiff nie popadajmy w skrajności.




No teraz to przesadzasz. Wiadomym jest każdemu wędkarzowi, ze szczupak w okresie zamarznięcia łowisk ma swoje tarło i okres ochronny, więc chyba nie jest dobrze, jak wędkarze będą uczyć wędkarzy jak AKURAT W TYM CZASIE tępić te ryby, TAK? A że raczej do początku okresu ochronnego szczupaka, żadne łowiska nie zamarzną na tyle, żeby można było wejść na lód, to potem jak już się ich okres ochronny zacznie i mrozy zetną wody, to będzie za późno, bo wędkarze pójdą próbować doradzone sposoby i tłuc szczupaki. O to nam chodzi????? To jest skrajność?


Ale oczywiście mówimy o zabieraniu szczupaka do domu na kolacje itd ;) Bo nikt nie zaradzi temu że na haczyku znajdzie się jakiś wielki szczupak ;)

(2011/12/06 15:26)

korektor98


najlepiej klasycznie na blaszke, bo w Polsce spod lodu ani na żywca ani na trupka nie można (2011/12/06 16:52)

HeadAche


No może nic nie piszmy na temat wędkarstwa bo ktoś bez opłaconych składek lub co gorsza bez karty wędkarskiej znajdzie jakieś odpowiedzi?! Może rejestracja na portalu wędkuje.pl będzie możliwa po okazaniu karty wędkarskiej wraz z opłaconymi składkami na dany sezon. Kolego Mastiff nie popadajmy w skrajności.




No teraz to przesadzasz. Wiadomym jest każdemu wędkarzowi, ze szczupak w okresie zamarznięcia łowisk ma swoje tarło i okres ochronny, więc chyba nie jest dobrze, jak wędkarze będą uczyć wędkarzy jak AKURAT W TYM CZASIE tępić te ryby, TAK? A że raczej do początku okresu ochronnego szczupaka, żadne łowiska nie zamarzną na tyle, żeby można było wejść na lód, to potem jak już się ich okres ochronny zacznie i mrozy zetną wody, to będzie za późno, bo wędkarze pójdą próbować doradzone sposoby i tłuc szczupaki. O to nam chodzi????? To jest skrajność?


TAK. Dla mnie skrajnością jest wypisywanie " nie piszcie na forum jak łowić szczupaki spod lodu, bo wielu nieuczciwych wędkarzy to czyta i będą kłusować te ryby spod lodu" w odpowiedzi na post 10latka. Problem kłusownictwa nie mieści sie w tym przedziale wiekowym. Nie chce Cie w rzaden sposób obrazić ale zachowujesz sie jak byś go już za ręke łapał z wielkim uśmiechem na twarzy. (2011/12/06 21:58)

Pitbul


Woda PZW, woda prywatna, opisywać, nie opisywać. Jak dla mnie Mastiff ma rację. Problem leży jednak gdzie indziej.Okres ochronny wyznaczony jest ze względu na tarło szczupaka. W tej sytuacji łowienie go - czy to na wodzie PZW czy na prywatnej - (pozostawiając na boku kwestie przepisów) jest po prostu barbarzyństwem. Kajtek !!! Przemyśl temat, bo to tak jakby Pudzian wpadł do Twojej klasy i wyzwał Cię na pojedynek....Wierzę, że wybierzesz mądrzepozdrawiamT. (2011/12/06 23:29)

WLAD666


http://www.youtube.com/watch?v=dA4OwNdIvFI (2014/01/15 19:53)

Artur z Ketrzyna


Woda PZW, woda prywatna, opisywać, nie opisywać. Jak dla mnie Mastiff ma rację. Problem leży jednak gdzie indziej.Okres ochronny wyznaczony jest ze względu na tarło szczupaka. W tej sytuacji łowienie go - czy to na wodzie PZW czy na prywatnej - (pozostawiając na boku kwestie przepisów) jest po prostu barbarzyństwem. Kajtek !!! Przemyśl temat, bo to tak jakby Pudzian wpadł do Twojej klasy i wyzwał Cię na pojedynek....Wierzę, że wybierzesz mądrzepozdrawiamT.

Dokładnie też jestem tego zdania....Zanim komuś ktoś wytknie skrajność. Niech się zastanowi po co są uchwalane okresy ochronne ryb. Bo to jest proste. By umożliwić im przygotowanie się do tarła jak też je odbyć.

Po drugie i na prywatnych wodach, też niektórzy gospodarze powołują się na RAPR, mimo że to regulamin opracowany przez PZW.

Wielu krzyczy ze mało jest ryb w naszych wodach. Dlaczego? Bo rybom zabiera się tarliska, lub po prostu uniemożliwia im się odbyć tego tarła. Bądź się je zakłóca, a wtedy ryba się nie wytrze, a ikrę wchłonie, albo złoży w takim miejscu gdzie ikra się zepsuje bo nie będzie miała odpowiednich warunków, itd.

Chcecie mieć fajne rybne łowiska, to chociaż w takich momentach ją poszanujcie...

(2014/01/15 20:35)

WLAD666


Panowie wszystko git, jak najbardziej jestem za tym, okres ochronny trzeba rybie dać spokój, a gdy się ja złapie przypadkiem należy ja szybko wypuścić.Ale tu chodzi o to że czasami już końcem listopada jest lód na zbiornikach o płytkiej wodzie stojącej, typu starorzecza,stawy, a także na północy np. na jeziorach Mazurskich i wędkarze wchodzą i łowią z przerębli.Jest to fakt niebezpieczne gdyż ten lód nie jest gruby , ale osobiście znam takich ryzykantów. Z tego co czytam to Kajtek88888 swój post wpisał 5 grudnia czyli jeszcze w czasie kiedy można łowić szczupaki, więc ja nie rozumiem o co ten huk.Oczywiście tez jest sparaw tego typu że przepisy nie zabraniają wędkować na żywca czy spining w czasie okresu ochronnego szczupaka sandacza suma czy bolenia, przepisy mówią o zakazie zabierania ryby, więc łowiac okonie z pod lodu może czesto sie trafić szczupak czy sandacz w okresie ochronnym, kwestia tego by go niezwłocznie wypuścić i tyle, poco ta nagonka. (2014/01/16 10:41)

egzekutor


zgodnie z art. 8 ust 1 pkt 3 ustawy o rybactwie śródlądowym zakazany jest połów ryb będących w okresie ochronnym .zakaz ten obowiązuje wszystkich, nie tylko wędkarzy ale przede wszystkim uprawnionych do rybactwa zarówno na wodach publicznych jak i prywatnych. Zgodnie z paragrafem 7 ust 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli, połowu innych organizmów żyjących w wodzie w okresie ochronnym są pod prawną ochroną i łowienie ich jest wykroczeniem określonym w art. 27b ust.1 pkt 1ustawy rybackiej. O przepisach tych przekonało się koło nr 56 w Rykach gdzie dokonali połowu ryb pod ochroną,. Reasumując czy to jest woda prywatna czy publiczna zakaz jest połowu ryb w okresie ochronnym oraz nie wymiarowych. I tutaj nie ma nic do powiedzenia dobry smak czy inne uczucia uczciwość wędkarska czy podobne zachowania po prostu nie wolno. A kolega , który założył post niech potrenuję w piaskownicy a jak chce się przekonać jak działają przepisy to zapraszam do siebie (2014/01/16 19:44)

adamoso123


Dobra to jak tego szczupaka byście polecili łowić.
Ja u siebie w stawie mam taką mamuśkę grubo ponad metr i od jakichś 2 lat na nią poluję ,ale zawsze wygrywa.
Myślałem zrobić z 10 przerębli i przy każdym takie coś jak u ruskich widziałem ,że żywiec sobie pływa i jak szczupak weźmie to taka chorągiewka wyskakuje.

Ma ktoś coś takiego , albo wie jak zrobić ? (2014/02/15 10:37)

szulon1


ja pier.ole...o czym wy piszecie? szczupak ma tarlo i na tym koniec,dajcie tej rybie spokojnie sie wytrzec. (2014/02/15 14:04)

adamoso123


Jak masz prywatny staw to możesz sobie połowić ,zwłaszcza jak jest duży szczupak i robi szkody.

Kiedyś stosowałem C&R ,ale sporo osób przesadza z tym.Zostałem skrytykowany ,że zdarza mi się wziąć od czasu do czasu rybkę. Teraz biorę wszystkie wymiarowe i rozdaję znajomym,lub wpuszczam do siebie do stawu. Zaczynają już mieć pretensje jak ktoś napisze ,że wziął karpia ze swojego stawu. Ogarnijcie się trochę. (2014/03/04 18:06)