Szczupak na żywca jaki grunt dobrać na rzekę

/ 6 odpowiedzi
Witam mam zamiar po raz pierwszy wybrać się na żywca. Moim celem mają być szczupaki 50-60cm. Będę łowił na około 15cm płocie na głębokości około 1,5m. Jak zmontować zestaw i na jaką ustawić go głębokość. Mam żywcowy spławik 10g i nie wiem czy będzie dobry i jak go dociążyć. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ogtw


Głębokość nastaw o 15cm większą od głębokości wody. Spławik opływowy, nie za duży. Ciężarek taki żeby żywiec ne wypłynął do góry. Jak możesz to zakładaj mniejsze żywce. (2015/05/08 04:51)

Artur z Ketrzyna


Żywca (grunt) ustawiasz ok 0,5-1,0 m nad dnem czy kryjówką.
Spławi wywarzasz tak by żywiec go nie zatopił. Ja montuję zestaw i wyważam tak jak na obrazku.
Poza tym  sporo tu koledzy piszą o swoich metodach połowu szczupaków na żywca. Warto zapoznać się z takimi wpisami. wpisz w wyszukiwarkę a na pewno coś wyskoczy.
Ja np. napisałem coś takiego:
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,montaz-zestawu-na-zywca-tania-zywcowka,78999 (2015/05/08 06:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bernard51


Witam mam zamiar po raz pierwszy wybrać się na żywca. Moim celem mają być szczupaki 50-60cm. Będę łowił na około 15cm płocie na głębokości około 1,5m. Jak zmontować zestaw i na jaką ustawić go głębokość. Mam żywcowy spławik 10g i nie wiem czy będzie dobry i jak go dociążyć. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Po pierwsze gdzie chcesz łowić woda płynąca, woda stojąca, zestaw który zaprezentował Artur na pewno na rzekę nie za bardzo się nadaje, bo nurt będzie znosił zestaw i co chwile musisz przerzucać, tu bardziej zestaw tak zwany "pater-noster". Poczytaj trochę i poszperaj na forum na pewno coś znajdziesz.

 

(2015/05/08 09:50)

ogtw


Moim celem mają być szczupaki 100 cm. a łapią się najczęściej czterdziestki. Ważne żeby nie zwlekać z zacięciem, wtedy łatwo się odhacza. Jeżeli dno jest czyste, to dobrze jak ciężarek leży na dnie, wtedy nie trzeba za często przerzucać zestawu a żywiec nie plącze żyłki.  (2015/05/08 16:53)

tb99


Dzięki za informacje. Dzisiaj jadę na żywca i zobaczę jak sprawdzi się zestaw. Pozdrawiam (2015/05/09 08:13)