Szczupak jesienią

/ 20 odpowiedzi
Witam. Łowię na jeziorze o powierzchni 220ha, średnia głębokość 8,7m, głębokość maksymalna 18,5m, strefa przybrzeżna do 5m głębokości. Chciałbym się dowiedzieć gdzie waszym zdaniem szukać większego szczupaka w październiku/listopadzie? Przynęty prowadzić agresywnie czy spokojnie?
u?ytkownik155838


Gdy temperatura jest już niska około 5 stopni. Przerzucam się na głębsze partie wody. Tam woda jest trochę cieplejsza i biała ryba się tam kieruje, a drapieżnik za nią. O oczywiście można szukać w płytszej części. Warto obławiać spady, dołki i trzcinowisko. I bym zapomniał przeczuć się na większe gumy np. min 13cm najlepiej 15-18cm. (2014/09/09 18:35)

bdudek2111


a kolego czy o tej porze roku kolor gumy ma znaczenie? lepiej jasne kolory czy bardziej ciemniejsze? (2014/09/10 07:07)

u?ytkownik155838


a kolego czy o tej porze roku kolor gumy ma znaczenie? lepiej jasne kolory czy bardziej ciemniejsze?

Kolor używam podstawowych czyli: perła z czarnym grzbietem, czerwonym, niebieskim, żółta z czarnym grzbietem i czerwonym ogonkiem(killer) oraz kilka ciemniejszych np. motoroil.
Jak pewnie wiesz czym woda zimniejsza to teoretycznie jest bardziej krystaliczna.
Mniej więcej takie: (2014/09/10 17:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

czaplin


witam,pozwolę się podpiąć pod temat, bo też mam pytanie o zębatego kolegę na jesień. Chodzi mi o to w jakich godzinach go szukać w jesienne, chłodniejsze dni i czy jest sens go łowić w czasie deszczu?
dzięki i pozdrawiam,Artur (2014/09/11 17:25)

piotrek2606


w deszcz tez powinien brac ale przy ladnej pogodzie milej posiedziec na rybach. Co do godzin bran to z wlasnego doswiadczenia wiem ze brania od switu do wieczoru (2014/09/11 18:58)

u?ytkownik155838


witam,pozwolę się podpiąć pod temat, bo też mam pytanie o zębatego kolegę na jesień. Chodzi mi o to w jakich godzinach go szukać w jesienne, chłodniejsze dni i czy jest sens go łowić w czasie deszczu?
dzięki i pozdrawiam,Artur

Obserwacja danego łowiska to klucz do sukcesu kilka wypadów o rożnych godzinach nie zawsze z wędka. I uzyskasz informacje konkretne kiedy najlepiej żeruje ja tak robię i wychodzi to na dobre :D (2014/09/11 19:45)

Lukasz1988


A ciężko masz pojeździć nad wodę i obserwować łowisko? Tak samo prowadzenie przynęty jak i kolor itp. Większość tego narodu jest taka leniwa, że sama nie potrafi się wysilić, aby uzyskać odpowiedzi na pytanie. Tylko czeka na gotowe. Na tym forum jest tyle postów na taki i podobne tematy, że można by było książkę napisać. Wystarczy tylko poszukać. (2014/09/12 00:55)

watermelon


Tak, ciężko, ponieważ nie posiadam tyle czasu, a łowisko jest położone daleko. Wolę uzyskać cennych rad od bardziej doświadczonych wędkarzy i działać nad wodą. Większość tego narodu jest tak upierdliwa, że zawsze znajdzie jakiś problem. (2014/09/12 15:47)

Lukasz1988


I dlatego jest taki pierd.... w tym kraju;) (2014/09/12 23:15)

u?ytkownik102837


Kolego powiem ci tyle w takich sprawach nie ma co się do końca wzorować na jakiś opiniach. Ponieważ sam zauważyłem że różne czynniki są zależne od danego łowiska i sposobu żerowania tamtejszych ryb. Ktoś na ten przykład może podać ci kolory gum które sprawdzają się u niego, ale nie opisze ci typu łowiska który może okazać się zupełnie inne. Według mnie najlepiej by było jakbyś napisał nazwę jeziora i osoby mające okazje tam łowić na pewno dokładnie by ci pomogły.



Pozdrawiam Boczny Trok (2014/09/13 08:38)

Spear


Witam, najlepiej udać się do wędkarskiego. Najlepiej takiego zaprzyjaźnionego i popytać. Ja mam taki, bo wolę wydać pieniądze w wędkarskim niż na allegro. Tym sposobem, mam dostęp do bezcennych rad pana, który prowadzi ten sklep.
W dniu dzisiejszym zrobiłem niewielkie zakupy i przy okazji popytałem. Właściciel dał mi kilka rad odnośnie miejsc w pobliskim jeziorze.

Mogę tylko przekazać, że najlepiej obławiać podwodne górki. Najlepiej te położone głęboko. Ja się nastawiam na jedna która z 2-3 metrów przechodzi w 6 m. DO tego spore kopyta, osobiście zaopatrzyłem w sie w kilka z nich w rozmiarach 10-15 cm.
Na innych łowiskach może być inaczej, ale zamierzam posłuchać tych rad.
Tyle z mojej strony. Pozdrawiam
(2014/09/15 14:33)

watermelon


Jezioro nazywa się Kamienieckie, leży w woj. Wielkopolskim. Na marginesie, jeśli ktoś spotkałby się z mapą batymetryczną tego akwenu, lub wiedział u kogo mogę ową zamówić, proszę o kontakt. Dziękuję wszystkim za porady i pozdrawiam. (2014/09/15 16:38)

Draq


Jezioro nazywa się Kamienieckie, leży w woj. Wielkopolskim. Na marginesie, jeśli ktoś spotkałby się z mapą batymetryczną tego akwenu, lub wiedział u kogo mogę ową zamówić, proszę o kontakt. Dziękuję wszystkim za porady i pozdrawiam.


Napisz do RZGW, oni mają większość map batymetrycznych zbiorników. Sam do nich pisałem w tej sprawie i mi przysłali mapy batymetryczne które chciałem. Jedne lepsze, drugie gorsze, ale wszystkie w miare czytelne. (2014/09/15 16:46)

darkonis


Każde jezioro jest inne.. Nie da się  przewidzieć na co i gdzie bierze szczupak  w danej porze roku.. Pewne jest jedno .. Szczupak przeważnie  bierze na rybę której w łowisku jest najwięcej i czasami sprawdzają się tylko imitacje takich ryb.. Późna jesień to już raczej duża przynęta i nie koniecznie w kolorze naturalnym .. Często późna jesień to pochmurne dni i szczupak lepiej reaguje na jaskrawe kolory ( seledyn)..Czasami miałem tak że co jakiś czas ukleja uciekała w popłochu i widać było żerujące szczupaki, jednak po zastosowaniu przynęty podobnej do uklei nie miałem nawet puknięcia ...Sytuacja zmieniła się kiedy założyłem seledyna z jasnym zielonym grzbietem .. Nie wiem co jest przyczyną, ale wydaje mi się że szczupak dobiera sobie ofiarę selektywnie i ukleja wcale nie jest jego przysmakiem, lecz okonie które na niej żerują... stąd ten seledyn..
Jesienią to tylko powolne prowadzenie przynęty i wolny opad .. Same brania są delikatne i  szczupak nie jest tak waleczny jak latem .. Co do głębokości to hm.. To jest taki okres gdzie roślinności już nie ma, więc można go spotkać wszędzie tam gdzie gromadzi się drobnica .. łowiłem nawet go na głębokościach 8m i wcale nie było to jezioro sielawowe..

Są to moje spostrzeżenia po około 17 latach nałogowego łowienia tej ryby, ale tak jak wcześniej napisałem... każde łowisko jest inne.. (2014/09/15 19:55)

darkonis


P.S. zapomniałem dodać ..Pogoda nie ma większego znaczenia jesienią ..Szczupak bierze cały dzień .. (2014/09/15 19:58)

u?ytkownik130601


Szczupaki tak jak karpie,szukaj ich w trudnych dla ciebie miejscówek,konary drzew,trzcinowiska,itp. Co do przynęty.... ja używam woblerów,ale kopyto też się sprawdza :) żywiec też jest dobry :)  (2014/09/15 20:31)

SVT


Szczupaki jesienią biją na każdej głębokości i na wszystko. Co do dużych okazów, jeżeli takie są w zbiorniku. To złowisz w płyciźnie, ponieważ wychodzą za drobnicą i wodnymi stworzeniami, aby nafutrować się przed zimą. (2014/09/16 05:04)

raist


polecam canibale w kolorze okonia. Wielkosc 12,5 cm. Bardzo dobra guma na szczupaka. (2014/09/28 19:18)

hazi


A jaka przynete polecacie na zbiornik dawna kopalania piachu i zwiru glebokosc 4m powierzchnia 10 h .Zbiornik raczej zdegradowany widac ze jest bardzo zyzny widocznosc latem 0 teraz moze 0,5 m.Kolor wody zielonkawy.Na plyciznach rosnie rogatka a jak juz jest spad i jest glebiej do nie ma roslin.90% szczupak bierze tylko na zywca typu ploc albo karas (2014/10/09 22:36)

u?ytkownik130601


jak czytam nie które komentarze to śmiac mi sie chce ;)bierze na to na tamto hehehehePogoda jest twoją nawigacja tyle ci powiem !!!!!!!!!!!!  (2014/10/10 00:25)