Szczupak 141 spod lodu

/ 72 odpowiedzi / 9 zdjęć
troc


Niesamowite tluściochy..... (2014/12/01 14:44)

u?ytkownik27096


Widziałem ten odcinek w jakimś programie później zaczęły brać sandacze też piękne sztuki jak by wszyscy mieli takie podejście do ryb to i u nas można było by takie kolosy łowić.  (2014/12/01 15:11)

u?ytkownik32263


Tylko może zacznijmy od tego że to żadne wędkarstwo. I oczywiście nie chodzi o połów na żywca lecz brak użycia wędki podczas holu. Podobnie widzę podlodówkę i mormychę... (2014/12/01 16:56)

Jędrula


Piękna ryba , ciekawe czy w naszych wodach jeszcze takie pływają :( ? (2014/12/01 17:29)

Pablo44


Ładny grubasek. (2014/12/01 17:48)

adamoso123


Najśmieszniejsze ,że takie jeziorko max 5 ha , a tekie klocki :) 
U nas w takim jeziorze to jak 50 cm szczupaczka się trafia to jest dobrze. (2014/12/01 18:45)

Draq


Piękna ryba , ciekawe czy w naszych wodach jeszcze takie pływają :( ?



Byś się zdziwił jak dużo jest takich :) (2014/12/01 19:01)

WLAD666


To nie ważne że ma 5 ha, jeżeli jest w nim mnóstwo drobnej ryby to szczupole pasą się jak brojlery;) (2014/12/01 19:02)

tstaros


Najśmieszniejsze ,że takie jeziorko max 5 ha , a tekie klocki :) 
U nas w takim jeziorze to jak 50 cm szczupaczka się trafia to jest dobrze.

Bo u nas prawie każdy 50 cm szczupaczek (albo i mniejszy często) dostaje w łeb i ląduje w siatce.

A żeby szczupak urósł do olbrzymich rozmiarów nie trzeba  wcale wielkiego akwenu.

(2014/12/01 20:36)

u?ytkownik32263


Piękna ryba , ciekawe czy w naszych wodach jeszcze takie pływają :( ?

Jędruś śmiem twierdzić że w prawie każdym jeziorku, nawet parohektarowym byleby głębszym, są u nas takie ryby. Tylko że raz że jest ich stosunkowo mniej niż na zachodzie. Dwa u nas praktycznie nie łowi się selektywnie i wędkarz z np. gumą 6" jest odbierany jak wariat. Znam to z autopsji ;-) A trzy, takie okazy bardzo rzadko wychodzą do spinningowych wabików bo za szybko to ucieka, standardowy żywiec 7-12cm ich nie bawi a naturalnie żywią się dużymi rybami pow. 0,5kg. Często też martwymi. (2014/12/01 22:06)

luxxxis


Ile ten szczupak ma ?141 cm? BZDURA TOTALNA.
Nawet metra nie ma,może 7kg z hakiem.
Ten nie miał metra,99cm,porównajcie (2014/12/02 11:00)

luxxxis


Piękna ryba , ciekawe czy w naszych wodach jeszcze takie pływają :( ?



Jędruś,zapraszam do mnie,u nas ci takich mnogo...Czerwiec dał mi 8 takich,pażdziernik 2,listopad 1,w grudniu już esoxom odpuszczam. (2014/12/02 11:10)

WLAD666


Ile ten szczupak ma ?141 cm? BZDURA TOTALNA.
Nawet metra nie ma,może 7kg z hakiem.
Ten nie miał metra,99cm,porównajcie





Tu chodzi o tego ostatniego złapanego już po ciemku. (2014/12/02 11:49)

luxxxis


Ile ten szczupak ma ?141 cm? BZDURA TOTALNA.
Nawet metra nie ma,może 7kg z hakiem.
Ten nie miał metra,99cm,porównajcie





Tu chodzi o tego ostatniego złapanego już po ciemku.


Do tego przyznam się nie doszłem...ale i tak nie ma mowy aby miał 141cm,nasz poczciwy esox nawet nie dorasta do takich rozmiarów,nigdzie.To nie musky,tylko lucius. Teraz gdy dopatrzyłem filma do końca mam kolejny zarzut-leżą w jakimś momencie obok siebie,stosunek długości szczupaka do łowcy jest zachwiany jak h...j,no chyba że ten gościu mierzy 2,8m.
Nadal twierdzę że to bzdura totalna,esox jest piękny,duży,pewnie złoto,110cm z hakiem,ale nigdy w życiu 141.Śmiać mi się chce gdy widzę takich naciagaczy na centymetry w sieci,stoi dziadzia ze szczupłym 1oocm i wrzeszczy że ma piętnastaka,taki czasami do dziewiątki dochodzi,tylko jesienią i tylko samica pełna tłuszczu i ikry.Fotka już wiele pokazuje ,zdjęcie zrobił kolega a ziomek trzyma szczupaka przed sobą,zabawa z perspektywą.
ESOX który miałby 141cm długości to jakieś 35plus kilograma wagi,dłuższy od naszego,Bieganowego,o ponad 20cm,wychodzi 17,5 kg na rekę w podparciu a gość ma posturę listewkową,szczerzy ładnie ząbki,pozuje a esox siedzi cicho....
Szczupły o takich rozmiarach byłby sensacja światową,nie chwilowym jutobuwaniem jakiegoś żądnego klepania po plecach koleżki.BZDURA TOTALNA,taka sama jak ten z Żarnowca,sandał 20 stak z sulejowa bodajże i kilka innych perełek pojawiających się czasami w jutubach. (2014/12/02 13:09)

Jędrula


Ile ten szczupak ma ?141 cm? BZDURA TOTALNA.
Nawet metra nie ma,może 7kg z hakiem.
Ten nie miał metra,99cm,porównajcie





Tu chodzi o tego ostatniego złapanego już po ciemku.



Do tego przyznam się nie doszłem...ale i tak nie ma mowy aby miał 141cm,nasz poczciwy esox nawet nie dorasta do takich rozmiarów,nigdzie.To nie musky,tylko lucius. Teraz gdy dopatrzyłem filma do końca mam kolejny zarzut-leżą w jakimś momencie obok siebie,stosunek długości szczupaka do łowcy jest zachwiany jak h...j,no chyba że ten gościu mierzy 2,8m.
Nadal twierdzę że to bzdura totalna,esox jest piękny,duży,pewnie złoto,110cm z hakiem,ale nigdy w życiu 141.Śmiać mi się chce gdy widzę takich naciagaczy na centymetry w sieci,stoi dziadzia ze szczupłym 1oocm i wrzeszczy że ma piętnastaka,taki czasami do dziewiątki dochodzi,tylko jesienią i tylko samica pełna tłuszczu i ikry.Fotka już wiele pokazuje ,zdjęcie zrobił kolega a ziomek trzyma szczupaka przed sobą,zabawa z perspektywą.
ESOX który miałby 141cm długości to jakieś 35plus kilograma wagi,dłuższy od naszego,Bieganowego,o ponad 20cm,wychodzi 17,5 kg na rekę w podparciu a gość ma posturę listewkową,szczerzy ładnie ząbki,pozuje a esox siedzi cicho....
Szczupły o takich rozmiarach byłby sensacja światową,nie chwilowym jutobuwaniem jakiegoś żądnego klepania po plecach koleżki.BZDURA TOTALNA,taka sama jak ten z Żarnowca,sandał 20 stak z sulejowa bodajże i kilka innych perełek pojawiających się czasami w jutubach.








Lux wrócił !!! Strzała młodzieńcze ! Coś Ci się brachu schudło :)



(2014/12/02 13:17)

luxxxis


Strzała Jędruś.
Schudłem? to od seksu...ksywa TRÓJNÓG zobowiązuje przecie....
odnosnie tematu dorzuce jeszcze jedno,wstawiam brzydką fotkę,tfuj....,ale to jedyna jaką mam,szczupak 114cm,17,6kg,trzymam go przed soba aby sie nie upier.....ić,przyznajcie że wygląda jak ten półtorametrowiec? ja mierzę 181cm,resztę oceńcie sami (2014/12/02 13:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik27096


Z wymiarem nie ma co dyskutować przeholowali ale i tak piękne sztuki. Ten Twój jest podobnych rozmiarów co ostatni z filmu ale ten z filmu bardziej spasiony. Szkoda tylko, że taki okaz nie pływa dalej.  (2014/12/02 16:35)

WLAD666


Ile ten szczupak ma ?141 cm? BZDURA TOTALNA.
Nawet metra nie ma,może 7kg z hakiem.
Ten nie miał metra,99cm,porównajcie





Tu chodzi o tego ostatniego złapanego już po ciemku.


Do tego przyznam się nie doszłem...ale i tak nie ma mowy aby miał 141cm,nasz poczciwy esox nawet nie dorasta do takich rozmiarów,nigdzie.To nie musky,tylko lucius. Teraz gdy dopatrzyłem filma do końca mam kolejny zarzut-leżą w jakimś momencie obok siebie,stosunek długości szczupaka do łowcy jest zachwiany jak h...j,no chyba że ten gościu mierzy 2,8m.
Nadal twierdzę że to bzdura totalna,esox jest piękny,duży,pewnie złoto,110cm z hakiem,ale nigdy w życiu 141.Śmiać mi się chce gdy widzę takich naciagaczy na centymetry w sieci,stoi dziadzia ze szczupłym 1oocm i wrzeszczy że ma piętnastaka,taki czasami do dziewiątki dochodzi,tylko jesienią i tylko samica pełna tłuszczu i ikry.Fotka już wiele pokazuje ,zdjęcie zrobił kolega a ziomek trzyma szczupaka przed sobą,zabawa z perspektywą.
ESOX który miałby 141cm długości to jakieś 35plus kilograma wagi,dłuższy od naszego,Bieganowego,o ponad 20cm,wychodzi 17,5 kg na rekę w podparciu a gość ma posturę listewkową,szczerzy ładnie ząbki,pozuje a esox siedzi cicho....
Szczupły o takich rozmiarach byłby sensacja światową,nie chwilowym jutobuwaniem jakiegoś żądnego klepania po plecach koleżki.BZDURA TOTALNA,taka sama jak ten z Żarnowca,sandał 20 stak z sulejowa bodajże i kilka innych perełek pojawiających się czasami w jutubach.



Gość który go złapał to Jakub Wagner wielokrotny rekordzista świata w połowie różnych ryb, w różnych częściach Globu, który te ryby zgłaszał oficjalnie przy potwierdzeniu w postaci nagrań zdjęć i świadków, wiec raczej nie widzę powodu by miła być zawyżona długość tego szczupaka.Był on złapany w Czechach , a nie w Polsce, fakt jest że Polski rekord to rekord Biegana 24,10 i 128 cm, ale najdłuższy złapany w Polsce szczupak miał 147 cm,był złapany w sieć i miał niecałe 20 kg bo był chudy.Nasz rodzimy szczupak jest w statnię dorosnąć do 1,5 metra i 35 kg , genetycznie jest uwarunkowany do tego i to nie jest moje zdanie tylko opinia i wiedza ichtiologów.Odsyłam na stronę Wagnera:
http://www.jakubvagner.cz/en/category/records/

Dodatkowo mój wątek największe szczupaki Europy:

http://forum.wedkuje.pl/f,najwieksze-szczupaki-europy,794503,0.html  
Jest tu szczupak z Polski -kontrowersyjny rekord 142 cm i 25,60 kg. Polecam. (2014/12/02 19:12)

WLAD666


Gość który go złapał to Jakub Wagner wielokrotny rekordzista świata w połowie różnych ryb, w różnych częściach Globu, który te ryby zgłaszał oficjalnie przy potwierdzeniu w postaci nagrań zdjęć i świadków, wiec raczej nie widzę powodu by miła być zawyżona długość tego szczupaka.Był on złapany w Czechach , a nie w Polsce, fakt jest że Polski rekord to rekord Biegana 24,10 i 128 cm, ale najdłuższy złapany w Polsce szczupak miał 147 cm,był złapany w sieć i miał niecałe 20 kg bo był chudy.Nasz rodzimy szczupak jest w statnię dorosnąć do 1,5 metra i 35 kg , genetycznie jest uwarunkowany do tego i to nie jest moje zdanie tylko opinia i wiedza ichtiologów.Odsyłam na stronę Wagnera:

http://www.jakubvagner.cz/en/category/records/

Dodatkowo mój wątek największe szczupaki Europy:

http://forum.wedkuje.pl/f,najwieksze-szczupaki-europy,794503,0.html  

Jest tu szczupak z Polski -kontrowersyjny rekord 142 cm i 25,60 kg. Polecam. (2014/12/02 19:14)

perwer


Łukasz jakiś czas temu - może  w tamtym roku -może dwa lata temu - wykryliśmy kilka fotomontaży zdjęć ze szczupakami .Chodziło o zdjęcia niby rekordowych rybek .
 Oszukać człowieka łatwo - bo dobrze zrobione zdjęcie z tym co jestem na fotce 106 cm ,równie dobrze mógłbym tak zrobić fote że miałby 150 cm.

 Ten szczupak z filmiku na pewno nie miał 140 cm ,bo wynikało by z tego że kolega wędkarz leżący koło niego ma ponad 2,5 metra - chyba że mamy rekord we wzroście w śród wędkarzy łowiących .Na pewno metrówka i to hakiem - może pod 115 ,ale nie 140 .
 Wieże tylko ludziom którzy -jak ja np ,położą koło szczupaka przedmiot do porównania ,lub po prostu zrobią fote z miarą ...

 Nakręca sie po prostu koniukture ,żeby było o czym robić filmy,felietony itd. ,żeby o tym sie mówiło ..tak świat - troche sie naciąga rzeczywistość dla zainteresowania .Ja sie tam nie dziwie ,ale Ci co mało sie angażują w cyber świat,a zazwyczaj mają spore doświadczenie w realu -to takich bajek se nie dadzą wcisnąć.

 Pozdrawiam i życze żebyście nie dali sie zwariować - pamiętajcie nie jeden z was prywatnie łowi ładniejsze rybki niż Ci pseudo pokazowi wędkarze ...Pokazy niech będą dla modelek i modeli. (2014/12/02 20:26)

Bernard51


Podejrzewam że każdy z nas gdyby złowił szczupca na 140cm to by fotkę też sobie zrobił i wstawił na portal wędkarski. Natomiast jak widzę narybek wymiarowy na fotkach z facjatą delikwenta, to uważam, że jest to  zaśmiecanie forum.
Natomiast co do filmiku , nie dyskutuję bo już dużo takich zdjęć z zawyżonymi rozmiarami było na tym portalu. Natomiast fakt że z pod lodu wyjął kilka dużych rybek, to dla mnie jest facio dobry w swym fachu, tylko pozazdrościć i podziwiać takich ryb.
Pozdrawiam ! (2014/12/03 04:37)

luxxxis


Kolego Wlad czytałem tamten watek ,tj.o najwiekszych szczupakach europy,wagę wielu z nich widzę,długości jednak wielu brak.W  ferworze walki może żle sie nieco wyraziłem,taki szczupak może gdzieś pływać,ale napewno nie jest to ten wagnerowy ani żaden z cytowanego watku.Bydlecie przy takiej długości poszłoby w szerokość ,środowisko i biologia to generuje,byłby to rybiszon na światowa sensację wręcz...Moje całe wedkarskie dorabianie się na tym padole łez poświęciłem praktycznie dwum gatunkom ryb,esoxowi i potokowi,przez moje ręce przeszło wiele ryb z jedynką na przedzie,trzymałem nawet takie około dwudziestki { KUŻWA NIE MOJE} i żaden nie dobił do 120cm.
Dodam ponadto że większość prezentowanych w tamtym watku ryb to biedne samice,pełne ikry która robi im wagę,te same ryby w maju byłyby o kilka kilo lżejsze.
Reasumując-wagnerowy jest lipą,pewnie zawodowy łowca z niego taki jak długi jest ten szczupak,i nadzieje mam że tytułowy 141centymetrowy zębacz pływa gdzies tam sobie dalej czekając na moje kochane gumisko.Pozdrawiam serdecznie. (2014/12/03 17:03)

hydrobud


Ta......  złowili gdzieś na siatkę choć kto wie morze na wędkę, wbił haka w pysk wpuścił pod lód i nagrał piękny film. Dziwne jest to,że brały mu same metrówki.Leniwe te szczupaki oj leniwe,chyba były bardzo przemęczone  szczególnie ten  ostatni. (2014/12/03 18:45)