Sum na wątrobę

/ 15 odpowiedzi
Witam, niedawno zdałem test na kartę wędkarską którą już mam. Parę razy byłem na rybach i nastawiłem się na suma, łowiłem na wątrobę kurzą ale niestety nic mi się nie udało złowić i mam pytanie może coś mam złego z wędką : łowię na spining, żyłka nie pamiętam jaka grubość ale wytrzymałość ma do 22kg, na żyłce głównej jest ciężarek 30 gramów pod ciężarkiem tzw. łezka (oliwka) i pod łezką przypon na szczupaka do 14kg i hak rozmiar 4. Coś mam nie tak z zestawem, a może przynęta zła ? Możecie mi coś poradzić na ten temat ? 
Profesor


Lepiej sam zjedz wątrobę a na haczyk zakładaj krąpiaka! :)) (2012/08/20 22:59)

maciejk18


akurat tam gdzie łowię to krąpia nie ma ;) co najwyżej leszczyk. (2012/08/21 14:04)

getka


sum jak na chęć to weźmie i na białe robaki a wątroby nie ruszy nigdy nie wiadomo na co weźmie, próbuj na rosówkę, wątrobę ale inną np wieprzową  lub pellet halibutowy pokombinuj powinno coś się uwadzić.. (2012/08/21 14:23)

iraseko


Świetnie że chcesz się zasadzić na sumka i nie musi być krąpik może być leszczyk taki oko 0,5 kg i 250 metrów plecionki  na przykład 0,50  

(2012/08/21 17:15)

Bernard51


. Coś mam nie tak z zestawem, a może przynęta zła ? Możecie mi coś poradzić na ten temat ?

Wydaje mi sie ze przyneta nie zabardzo , miales watrobe kurza i to moze byc przyczyna nastepnym razem popros w sklepie o wątrobe kogucią jest bardziej lowna??

Oczywiscie zartuje ale jak piszsz dopiero zdales egzamin i zaczales lowic to nie jest tak niczym zlowisz okazalego suma musisz jeszcze troche spedzic czasu nad woda i nabrac doswiadczenia , bo nie wystarczy chciec . Sum to ciekawa ryba trzeba znac miejsca w rzece czy zbiorniku miejsca żerowania bo nie wszedzie go mozna namierzyc. Najlepiej popytaj bardziej doswiadczonych nad woda ktorzy lowia suma napewno cos Ci zdradzą na początek??
Polamania!! (2012/08/21 17:47)

gruby12345


Sum to ryba dla wytrwalych i cierpliwych wiec zycze powodzenia przyneta jest dobra (2012/08/21 18:44)

maciejk18


Byłem z kolegą dzisiaj na rybach on łowił na wątrobę wieprzową i nic a ja łowiłem : 1 wędka na wątrobę z kurczaka a druga wędka na leszcze była nastawiona na wątrobę złowiłem suma, ale małego, drugą wędkę postawiłem na żywca i założyłem leszcza takiego koło 20 cm i  nic nie tknęło, więc jak mały wziął na wątrobę to i duży też weźmie tylko jeszcze muszę łowić sporo ;)
Dzięki wszystkim za porady 
Pozdrawiam (2012/08/21 22:29)

maciejk18


leszcza w sensie że był żywcem. Mam nadzieję że coś złowię na wątrobę lub będę robił że 1 wędkę na wątrobę a drugą  wezmę na żywca może i na tego żywca by się coś skusiło bo tu jedni piszą że na wątrobę nie bardzo a inni że może być to i na to i na to spróbuje. (2012/08/21 22:36)

Bernard51


Ale nic nie piszesz o jakiej porze lowiles , bo sum to nocny lowca i w nocy sa najlepsze wyniki
co nie jest powiedziane ze przez dzien nie wezmie ?
Ale skoro male biora w dzien to w nocy moze cos wiekszego sie pokusi na twoja wątróbkę?
Polamania! (2012/08/22 06:18)

maciejk18


o 21 złowiłem. (2012/08/22 08:13)

Domann


Nie zmieniaj miejsca i łow tam gddzie zlowiles malucha. Ja juz dlugo poluje na suma i nie chce mi wziac, ostatnio nawet probowalem na psia karme i nic, dzisiaj jade i sprobuje na zywca. (2012/08/22 08:46)

pawel211


Witam, niedawno zdałem test na kartę wędkarską którą już mam. Parę razy byłem na rybach i nastawiłem się na suma, łowiłem na wątrobę kurzą ale niestety nic mi się nie udało złowić i mam pytanie może coś mam złego z wędką : łowię na spining, żyłka nie pamiętam jaka grubość ale wytrzymałość ma do 22kg, na żyłce głównej jest ciężarek 30 gramów pod ciężarkiem tzw. łezka (oliwka) i pod łezką przypon na szczupaka do 14kg i hak rozmiar 4. Coś mam nie tak z zestawem, a może przynęta zła ? Możecie mi coś poradzić na ten temat ? 



Witam Jestem tu nowy i też od niedawna posiadam kartę wędkarską. Dopiero raz udało mi się złowić suma, ale nie ma się czym pochwalić. Mogę Ci poradzić abyś poczytał " Przynęty żywe używane żeby złowić suma" tu masz adres http://www.forumsumowe.pl/forum/viewthread.php?thread_id=13 Na tej stronie zacząłem swoją naukę. Znajdziesz tam też wszystko o sprzęcie.  (2012/08/22 09:19)

maciejk18


ok przeczytam, dzięki. (2012/08/22 12:28)

wojtal


Wielokrotnie podczas zasiadek na Wiśle, próbowałem różnych przynęt - najbardziej wszechstronną jest żywiec / martwa rybka. Jeśli chodzi o wątróbkę, to wieprzowa lepiej się trzyma haczyka, drobiowa też jest ok, ale częściej spada. Mam takie wrażenie, że na wątróbkę sum musi mieć ochotę. (Polecam informacje na forum sumowe).

Bardzo ważne jest, aby znaleźć miejsce gdzie sumy są... i tam próbować ;) (2012/08/22 13:29)

mirek788w


Nie biorą Ci sumy na wątrobę bo na cegielni jej już za dużo w wodzie pływa.Widziałem co tam się dzieje. (2012/08/22 22:40)