St.Croix czy Fenwick?

/ 5 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju,

zastanawiam się nad kupnem kija od któregoś z tych dwóch producentów.
Chciałem sam zabrać się za Rodbuilding, ale po braku kompetentnej obsługi w polskich sklepach z częściami chyba odstawiam to w zapomnienie.

Interesuje mnie kij o długości od 7 do 8 stóp, o szybkiej akcji, obsługującym przynęty do 25 g.

Głównie brałem pod uwagę:
- St. Croix Avid AVS70MF2
- Fenwick Aetos A702MFS
- Fenwick HMG
HMG70M-FS-2


Proszę o opinię, jak te kijki sprawują się nad wodą, a może jakieś inne propozycje??


Pozdrawiam ;)
u?ytkownik32263


Witam kolegów po kiju,

zastanawiam się nad kupnem kija od któregoś z tych dwóch producentów.
Chciałem sam zabrać się za Rodbuilding, ale po braku kompetentnej obsługi w polskich sklepach z częściami chyba odstawiam to w zapomnienie.

Interesuje mnie kij o długości od 7 do 8 stóp, o szybkiej akcji, obsługującym przynęty do 25 g.

Głównie brałem pod uwagę:
- St. Croix Avid AVS70MF2
- Fenwick Aetos A702MFS
- Fenwick HMG
HMG70M-FS-2


Proszę o opinię, jak te kijki sprawują się nad wodą, a może jakieś inne propozycje??


Pozdrawiam ;)


No co ty piszesz? Ja nie narzekam na ilość sklepów z komponentami. Jedynie czasem człek trafi na trochę gorszej jakości korek niż się zakłada. Ale tak jest wszędzie.

Z tych kijów więcej za jakiś czeas będę mógł Ci odpowiedzieć nt. HMG bo mój kumpel go ma. Ale teraz siedzi u Garbusa w lubuskiem:) (2014/04/19 13:34)

piotrekOlc


Wiesz, nie chodzi mi o jakość komponentów, bo nawet ich nie poczułem, tylko o brak rzetelności wobec klientów, a dokładniej chodzi o terminy dostaw.
Zamówiłem sprzętu za grube pieniądze i przewidywany czas dostawy był 4 dni, gdzie dostawca zapewniał mnie, że dojdzie bez problemu. Czekam już czwarty tydzień... A tam, można by się rozpisywać, ale nie o to chodzi w tym wątku.

Jakbyś już miał jakieś wrażenia po tym HMG to dawaj znać, bo bardzo jestem ciekawy! (2014/04/19 14:58)

Tusior


Siemka, zastanów się nad tym kijaszkiem ETSS862MHS-SS lub ewentualnie ETSS862MS-S, bo te co podałeś to takie patyczki raczej :) (2014/04/19 19:20)

piotrekOlc


Siemka, zastanów się nad tym kijaszkiem ETSS862MHS-SS lub ewentualnie ETSS862MS-S, bo te co podałeś to takie patyczki raczej :)





Chyba trochę za długie dla mnie. 7 stóp mi wystarcza jak przymierzałem w sklepie. A poza tym to łowię 90% z łódki ;) (2014/04/19 20:41)

alphard28


Ja osobiście z sentymentu do Croix'a wybrał bym właśnie tą firmę. Jeżeli chcesz wędkę na łódkę, to z pewnością wybrałbym 1 częściową .

Popatrz sobie na model : AVS68MXF- Avid

Ja osobiście posiadam Tournament'a - TBS71MF

Kijek można powiedzieć idealny, wędka jest szybka, opad czuć już przy 7g główce i kijek przetrwał już nie jedno, kije są nie do zdarcia ! :) (2014/04/20 08:21)