Staw w Nacpolsku

/ 15 odpowiedzi
Witam!
 Mam pytanie głownie do kolegów z Mazowsza,a dokładnie okolic Płońska, Wyszogrodu no i samego Nacpolska..czy staw w Nacpolsku (ten z figurką na wysepce( podlega pod PZW czy należy do jakiegoś koła, a może jest to staw prywatny?? proszę o odp.
u?ytkownik62150


witam.
napewno nie podlega pod pzw, o zadnym kole tez nie slyszalem. wlasciciela pewnie jakiegos ma ale nie spotkalem sie zeby ktos zwracal uwagwe lowiacym. (2011/09/12 08:35)

JWpawel


Witam.

Ma właściciela. Jest nią właściciel Metaltechu z Ciechanowa. Jest on również właścicielem całego tego terenu czyli parku i założenia dworskiego. Z tego co wiem to na miejscu jest człowiek który tego wszystkiego pilnuje, lub zarządza i radziłbym się u niego dowiedzieć. Kwateruje on chyba w tym budynku który widać w głębi parku.

Pozdrawiam. (2011/09/12 10:31)

Piotrek79


Witam,

Mieszkam 3 km od tych stawów. Zgadza się, stawy są prywatne i należą do właściciela Metaltechu. Z tego co wiem właściciel nie zabrania w nich łowić. Gdyby tak było, stałyby zapewne tabliczki typu: "Zakaz połowu - teren prywatny". Czasami też tam łowię, kiedyś (ze trzy lata temu) rozmawiałem z Panem, który tam stróżował i powiedział, że można tu łowić, ale żeby zachować po sobie porządek. Nie wiem czy wtedy właścicielem był obecny, czy ktoś inny. Samego właściciela nigdy jeszcze nie spotkałem, a chciałbym z nim porozmawiać na temat jego planów co do tych stawów.
Wszystko w takim przypadku zależy oczywiście od samych wędkujących. Jeśli będziemy jeździć po łąkach samochodami i ryć koleiny, zostawiać śmieci i zabierać wszystko co złowimy, to właściciel się wkurzy i będzie po łowieniu. Słyszałem, że już kiedyś tak było, że nie można było łowić, ale to podobno dlatego, że jacyś panowie zaczęli siatami zagarniać karasie, które tarły się przy brzegach.
Pierwszy staw (zaraz przy drodze) jest chyba najbardziej oblegany. Są tam ładne karasie, okonie, szczupaki, płocie i liny, a słyszałem, że ktoś nawet złowił sumka 5kg, ale tego na własne oczy nie widziałem.
Tu skorzystam z okazji i spytam forumowiczów: może wiecie gdzie tanio można kupić w okolicach Płońska narybek karpia i amura. Może uda mi się w końcu jakoś skontaktować z właścicielem i o ile wyraziłby zgodę, można by było tam trochę tego wpuścić.
Jeśli coś wiecie dajcie znać.
Pozdrawiam
Piotrek Ż.
  (2011/09/15 21:25)

u?ytkownik62150


witam
co do tego sumka to zlowil go moj znajomy na zielona gume. pytales o narybek w zaborowie? tam hodowali ryby. jak sie teraz przedstawia sytuacja to nie mam pojecia? ale moze warto podjechac i zapytac? (2011/09/15 21:32)

Piotrek79


Witam.

Dziś byłem w Zaborowie, ale nie sprzedają narybku. Jedynie za 50 zeta można tam połowić i w tym zabiera się to, co się złowi. Żeby brały karpiaki to byłoby warto, ale siedział tam jakiś starszy Pan i brały mu tylko małe karasie. Jutro spróbuję złowić coś u siebie na stawie. Wujo na wiosnę wpuszczał trochę karpiaków i  amurków, a teraz biorą takie do kilograma. Jak coś złowię to zawiozę do Nacpolska (w zamian za te piękne okonie i kilka ledwo wymiarowych szczupaków, które w tym roku przywiozłem stamtąd do swojego stawu). Ciekawe czy karpie w Nacpolsku by się tam rozmnożyły?
Pozdrawiam
Piotrek Ż. (2011/09/16 21:04)

u?ytkownik62150


na okonki sie przejade bo slyszalem ze ladnie gryza. tylko ciekawe jakich faktycznie sa rozmiarow bo zazwyczaj ryba najlepiej rosnie w oczach wedkarza;-). (2011/09/16 21:11)

Piotrek79


Z pod lodu na początku roku brała przeważnie drobnica 15-20 cm, ale trafiały się i takie jak na zdjęciu. Na wiosnę , po tarle, brały mi takie do 35 cm przy trzcinach na złote 5 cm kopyto Relaxa z czarnym grzbietem i czerwonym podbródkiem. Od czerwca (chyba z braku czasu w Nacpolsku nie łowiłem). (2011/09/16 21:49)

u?ytkownik62150


dla takich okoni warto zmaznac;-). to byl pojedynczy przypadek czy trafialy sie czesciej? (2011/09/17 09:48)

Piotrek79


Jeszcze dwa lata temu nie wiedziałem nawet, że tam są okonie. Jeździłem tam tylko na wiosnę, żeby złowić kilka szczupaków do siebie do stawu. Okoliczni wędkarze łowili głównie karasie na spławik, a amatorzy szczupaków rozstawiali się z żywcówkami lub próbowali szczęścia ze spiningiem. Zdziwko mnie ogarnęło, gdy w tamtym roku na wiosnę zobaczyłem jak pewien Pan ciągnie 30-to centymetrowe okonie na spławik na robaki. Postanowiłem, że na jesieni trzeba będzie pobawić się z nimi paproszkami. I tak było - gdy zielsko opadło wybrałem się na pasiaki. Jednak wielkich sukcesów nie było, brały tylko takie do 20cm.
Gdy przyszła zima, próbowaliśmy spod lodu. I tu kolejne zdziwienie, zamiast okoni, które trafiały się sporadycznie, na mormyszkę brały płotki i to niektóre nawet ponad 20cm.
Prawdziwe eldorado na okonie, było na ostatnim lodzie w marcu. Na blaszkę brały wtedy jak głupie i wtedy złowiłem tego ze zdjęcia. Kumpel miał więcej szczęścia, bo trafił w stado tych dużych i wyciągnął takich osiem.
Na wiosnę byłem ze trzy razy i tak jak pisałem wcześniej, brały takie do 35cm. Dokładnie nie pamiętam ile ich złowiłem, ale przez te trzy wypady pewnie około 10 szt "byków" i kilkanaście malutkich (poniżej 20cm).
Od tamtej pory w Nacpolsku nie łowiłem, ale podobno na spławik łowią linki i piękne karasie, także złociste. Znajomy pokazywał mi zdjęcie z karasiem ok. 1,5 kg!, który bardziej przypominał ładnego leszcza niż karasia.
Ryby mają tam widocznie bardzo dobre warunki i rosną jak na drożdżach. Stawy są przepływowe, jest sporo zielska i robactwa. Biała ryba ma czym się żywić, a drapieżniki pilnują, żeby te znów za bardzo się nie "rozpleniły" i nie karłowaciały.
Martwię się tylko, że niektórzy zabierają ze sobą wszystko co złowią i niedługo będą tam tylko kaczki, łabędzie i kupa zielska.
Pozdrawiam
Piotrek Ż. (2011/09/17 11:27)

slaawoo2


witam panowie doszły mnie słuchy ze spuścili wodę ze stawów i dziś bylem faktycznie stawy puste ponoć będą oczyszczać stawy i będzie płatny wiecie coś o tym więcej
(2012/11/18 21:58)

spines21


marcinxy40

Witam drodzy koledzy!

Mieszkam w okolicy Nacpolska i widzę że właściciel wyłowił ryby i oczyszcza oraz pogłębia staw.
Mam pytanko, orientujecie się może czy będzie można łowić już w tym roku, i czy właściciel wprowadzi opłaty dzienne a może roczne.
Za udzielenie info z góry dziękuje.

(2013/04/03 16:57)

Piotrek79


Witam,

Jeśli to coś pomoże, to słyszałem od mieszkańców Nacpolska, że stawy wziął ktoś w dzierżawę. Ale czy będzie tam hodował ryby na sprzedaż, czy udostępniał stawy dla wędkarzy, tego nie wiem. Są to informacje tzw. "ze słyszenia", więc mogą być nie do końca prawdziwe. Przed świętami czyszczono ostatni już staw (ten przy drodze). Teraz nic się nie dzieje, choć dno przydałoby się jeszcze wyrównać. Teren ma być podobno ogrodzony i jeśli właściciel (bądź dzierżawca) udostępni stawy dla wędkujących, to zapewne za opłatą. Czy się w tym roku? - podobno mogą nie zdążyć. :(

Pozdrawiam.

(2013/04/08 21:56)

Piotrek79


Witam,

Jeśli to coś pomoże, to słyszałem od mieszkańców Nacpolska, że stawy wziął ktoś w dzierżawę. Ale czy będzie tam hodował ryby na sprzedaż, czy udostępniał stawy dla wędkarzy, tego nie wiem. Są to informacje tzw. "ze słyszenia", więc mogą być nie do końca prawdziwe. Przed świętami czyszczono ostatni już staw (ten przy drodze). Teraz nic się nie dzieje, choć dno przydałoby się jeszcze wyrównać. Teren ma być podobno ogrodzony i jeśli właściciel (bądź dzierżawca) udostępni stawy dla wędkujących, to zapewne za opłatą. Czy w tym roku? - podobno mogą nie zdążyć. :(

Pozdrawiam.

(2013/04/08 21:59)

qpa13


Czy wyjaśniła się sytuacja wędkowania na stawach w Nacpolsku?
Czy można wędkować lub czy powstał kompleks komercyjny? (2014/08/14 12:01)