Startowanie w zawodach koła

/ 8 odpowiedzi
cześć, mam pytanie: mam kartę wędkarską i jestem członkiem koła nr 02 konin ale opłacam ją w sąsiednim kole ponieważ mam bliżej. I czy w takiej sytuacji mogę startować w zawodach tego koła gdzie wyrabiałem karte czyli nr 02 konnin. Bo już sam nie wiem, ponieważ jestem członkiem koła nr 02 w konninie a opłacam karte tylko gdzie indziej czyli powinienem móc startować w zawodach w konninie. Proszę pomóżcie bo już sam nie wiem a chce koniecznie jechać na jakieś zawody.
yaboomaster


Zadzwoń do nich i się dowiedz . (2014/05/02 19:58)

u?ytkownik65213


Startujesz w zawodach w kole w którym opłaciłeś składki. (2014/05/02 20:04)

Zibi60


Opłacając składki w danym kole przystępujesz do tego koła. Część Twojej składki jest przeznaczona na działalność tego koła, m.inn. na organizację zawodów. Jak z tego wynika, partycypujesz w nagrodach, a koło może, a nawet powinno je dofinansować. Z tego powodu w zawodach Twojego koła nie startują członkowie innych kół. Są także koła organizujące zawody otwarte,(dla wszystkich wędkarzy) ale one rządzą się innymi prawami - wyższe wpisowe musi zrekompensować całą otoczkę organizacyjną zawodów. (2014/05/02 20:26)

Artur z Ketrzyna


cześć, mam pytanie: mam kartę wędkarską i jestem członkiem koła nr 02 konin ale opłacam ją w sąsiednim kole ponieważ mam bliżej. I czy w takiej sytuacji mogę startować w zawodach tego koła gdzie wyrabiałem karte czyli nr 02 konnin. Bo już sam nie wiem, ponieważ jestem członkiem koła nr 02 w konninie a opłacam karte tylko gdzie indziej czyli powinienem móc startować w zawodach w konninie. Proszę pomóżcie bo już sam nie wiem a chce koniecznie jechać na jakieś zawody.

Jesteś członkiem tego koła w którym opłacasz składki. Członkowską i okręgowa.
Karta Wędkarska jest dokumentem państwowym.
Dokumentem PZW jest legitymacja członkowska i zezwolenie, oraz rejestr.
Co do tego koła co organizuje zawody, to musisz sam się upewnić. Bo jeśli są to zawody tylko dla członków koła to raczej nie dasz rady w nich wziąć udział. (2014/05/02 21:31)

u?ytkownik102837


Zadzwoń do nich i się dowiedz .



Ja też proponuje zadzwonić do tego koła, ponieważ teraz jest tyle nowych przepisów że nikt za tym nie nadąży. Kiedyś czytałem podobny wątek na innym forum i zdania były podzielone, dlatego się nie wypowiem na ten temat żeby cie nie wprowadzać w ewentualny błąd.

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/05/02 22:12)

89krzysztof


Ale po co ma dzwonić ? Ludzie, ogarnijcie się. Przecież już wyżej zostało napisane, że startować może w zawodach koła, w którym opłacił składki, a nie w którym wyrobił kartę. (2014/05/03 07:39)

u?ytkownik102837


Ale po co ma dzwonić ? Ludzie, ogarnijcie się. Przecież już wyżej zostało napisane, że startować może w zawodach koła, w którym opłacił składki, a nie w którym wyrobił kartę.

Poczytałem trochę na ten temat i zdabnia są bardzo podzielone, ale z tego wszystkiego wynika że masz racje i tam gdzie płacisz to tam należysz, przed opłatą powinieneś przenieść kartotekę członkowską ale wygląda to tak że władze kół nie zwracają na to uwagi i jak ktoś przyniesie kasę, to zostaje przyjęty. (2014/05/03 09:37)

Roxola


O czym ta dyskusja ?
Jeżeli są zawody otwarte dla członków PZW to może startować każdy.Jeżeli zawody są dla członków Koła, to logiczne, że tylko dla nich.I jeszcze jedno - zawody "open" to znaczy, że nie ma podziału na kategorie wiekowe. (2014/05/03 13:47)