Średnica plecionki do ciężkiego spinna

/ 4 odpowiedzi
Witam Panowie przymierzam się do zakupu pierwszej plecionki jak na razie jechałem tylko na żyłkach obecnie na Dragon HM80 0,28mm. Wybrałem plecionkę PP ale nie mam pojęcia jaką średnice wybrać. Wędka do 45g , młynek wielkości 400 i przynęty 15-35g. Celem będą głównie jeziorowe szczupaki. Pozdrawiam.
Koper94


Ja na sandacze jak i szczupaki uzywam żółtej PP o wytrzymalosci 9/10kg jest to srednica w granicach 0.15mm (2013/04/28 14:55)

piotras1237


Myślę,że 0,19 powinna starczyć jest na tyle silna że możesz rozginać haki na zaczepach.W przypadku naprawdę ciężkiego spiningu podkreślam(sumy i naprawdę duże szczupaki) to PP 0,23 będzie dobrym rozwiązaniem.Jeżeli chodzi o kolor może być zielony lub czerwony albo też żółty.Kolor żółty sprawdzi się świetnie podczas łowienia z opadu. (2013/05/10 19:18)

irex


PP 30 lb przy dobrym kołowrotku wytrzyma prawie każdą polską rybę. (2013/05/10 20:42)

kamillbn


Panowie wybór padł na zieloną plecionkę PP 0,19 niestety na dużej rybie przetestować jej jeszcze dane mi nie było. Ale złapałem ładny zaczep z dryfu , fale tak gnały łódkę z nami w 3-ech, że hamulec jechał jak Kubica w Montrealu i tak by skończył. Próby przerwania na początku pletki bez skutku, plecionka zbliżała się do podkładu bardzo szybko a ja myślałem że plecionka pójdzie zaraz w piz..., na szczęście silnik uruchomiony w porę podpłynięcie do zaczepu i przepalenie pletki. Ogólnie jest moc , mogą ją śmiało polecić. Pozdrawiam. (2013/05/10 23:50)