Sprzęt wędkarski z Lidla- warto kupić?

/ 69 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam ten odcinek poświęcony produktom wędkarskim z Lidla.Moja recenzja która może pomorze wam w podjęciu decyzji.Od dzisiaj nowa jakość na moim kanale za sprawą nowego sprzętu a co za tym idzie jakości FULLHD.






Zapraszam do oglądania Mariusz Mfishing

ryukon1975


Obejrzałem bo nie miałem okazji widzieć tego "sprzętu" na żywo. Najbardziej zapamiętałem Zestaw spławikowy :

- wędzisko 3 m, cw 70 g

- spławiki od 6 do 10 g

-żyłka główna około 0,25 mm a przyponówka 0,28 fluo

-haki nr 1 i nr 2

Sprzedaż takiego czegoś powinna być karalna. :) Współczuję młodym, początkującym którzy z czymś takim zaczynają wędkarstwo. :)

Mówią że w Polsce czy w Rosji się pije ale w Chinach najwidoczniej też. :)

Lidl tragedia.

(2014/04/19 20:11)

xMistrzunio


Obejrzałem bo nie miałem okazji widzieć tego "sprzętu" na żywo. Najbardziej zapamiętałem Zestaw spławikowy :

- wędzisko 3 m, cw 70 g

- spławiki od 6 do 10 g

-żyłka główna około 0,25 mm a przyponówka 0,28 fluo

-haki nr 1 i nr 2

Sprzedaż takiego czegoś powinna być karalna. :) Współczuję młodym, początkującym którzy z czymś takim zaczynają wędkarstwo. :)

Mówią że w Polsce czy w Rosji się pije ale w Chinach najwidoczniej też. :)

Lidl tragedia.



Kto normalny łapie na spławik wędką z 70 CW? :O (2014/04/19 20:19)

Jakub Woś


Obejrzałem bo nie miałem okazji widzieć tego "sprzętu" na żywo. Najbardziej zapamiętałem Zestaw spławikowy :

- wędzisko 3 m, cw 70 g

- spławiki od 6 do 10 g

-żyłka główna około 0,25 mm a przyponówka 0,28 fluo

-haki nr 1 i nr 2

Sprzedaż takiego czegoś powinna być karalna. :) Współczuję młodym, początkującym którzy z czymś takim zaczynają wędkarstwo. :)

Mówią że w Polsce czy w Rosji się pije ale w Chinach najwidoczniej też. :)

Lidl tragedia.



Kto normalny łapie na spławik wędką z 70 CW? :O


Wędkarze ryby łowią nie łapią. Czasem łowię na spławik feederkiem cw co 80g. Nie zabieram nad wodę wszystkich kijów a czasami sytuacja wymaga żeby się do niej dostosować. Tym bardziej dziwi mnie że uważasz ludzi za nienormalnych przyznając się że łowisz na przedwojenne bambusy i stare sztywne teleskopy

(2014/04/19 20:34)

u?ytkownik168824


Obejrzałem bo nie miałem okazji widzieć tego "sprzętu" na żywo. Najbardziej zapamiętałem Zestaw spławikowy :

- wędzisko 3 m, cw 70 g

- spławiki od 6 do 10 g

-żyłka główna około 0,25 mm a przyponówka 0,28 fluo

-haki nr 1 i nr 2

Sprzedaż takiego czegoś powinna być karalna. :) Współczuję młodym, początkującym którzy z czymś takim zaczynają wędkarstwo. :)

Mówią że w Polsce czy w Rosji się pije ale w Chinach najwidoczniej też. :)

Lidl tragedia.



Kto normalny łapie na spławik wędką z 70 CW? :O


Ja również kilka razy łowiłem feederem na spławik,gdyż nastawiłem się na łowienie z gruntu a że nic nie brało to przestawiłem się na spławik,ponieważ nie brałem więcej wędek ze sobą.A Ty @Mistrzuniu raczej skup się na zadawaniu troszkę mądrzejszych pytań,bo czytąc Ciebie ręce opadają.Aha zapomniałem,przecież sam w innym poście napisałeś, iż piszesz specjalnie prowokujące pytania,żeby mieć radochę.Stety czy niestety ale to zapewne na dobre Ci nie wyjdzie.

(2014/04/19 20:59)

RadoslawM


Moim zdaniem takie zestawy na początek są ok.

Dla młodzika który dostanie coś takiego na prezent , jest to duże wydarzenie. Tutaj koledzy maja racje sam fedderem łowiłem na spławik. Wędkarz który siedzi już dłuższy czas w tym hobby takie zestawy traktuje inaczej. Kołowrotka na pewno nie kupię, ponieważ w tym przedziale cenowym zdarzają się buble, które trudno oddać na gwarancje.

Te wędki do 70g ze spławikiem 6g-10g idealne do połowu na żywca bądź trupka.

@Mistrzunio

Jak pytanie Ci nie wyjdzie to znowu tata będzie tłumaczył ;-)

Do przystawki możesz śmiało używać kija nawet do 100g. 

(2014/04/19 21:24)

MFISHING


Zgadzam sie z wami Panowie młody wędkarz poczatkujący lub taki który 5 razy w roku jedzie na ryby nawet nie ma pojecia co to C.W 70g lub inne gramatury i czy to feeder czy karpiówka  dla niego jest to nie ważne bo cieszy sie z tego ze siedzi nad wodą i przy odrobinie szczęścia coś złowi.To niedrogi początek drogi wędkarskej. P.S ja zaczynając łowić 25 lat temu marzyłem żeby mieć coś takiego...Pozdrawiam (2014/04/19 21:56)

Artur z Ketrzyna


Obejrzałem bo nie miałem okazji widzieć tego "sprzętu" na żywo. Najbardziej zapamiętałem Zestaw spławikowy :

- wędzisko 3 m, cw 70 g

- spławiki od 6 do 10 g

-żyłka główna około 0,25 mm a przyponówka 0,28 fluo

-haki nr 1 i nr 2

Sprzedaż takiego czegoś powinna być karalna. :) Współczuję młodym, początkującym którzy z czymś takim zaczynają wędkarstwo. :)

Mówią że w Polsce czy w Rosji się pije ale w Chinach najwidoczniej też. :)

Lidl tragedia.



Kto normalny łapie na spławik wędką z 70 CW? :O

Mariusz chyba pracuje dla Lidla, bo widać że był zniesmaczony tym zestawem i tym tańszym kołowrotkiem. Ale w końcu go pochwalił.

W Komplecie wędzisko do 70 g, żyłka główna ok 0,25 i spławik 6 g. To raczej żywcówka. Ale kołowrotek kiepski jak cała reszta. Jak wiadomo w kompletach jest taniej. Ale zawsze większość tego co nie schodzi, i jedna rzecz która kusi swym wyglądem. Tym Razem wędka na żywca ub lekki grunt.
Czy nie kupimy w sklepie za te 115 zł kompletu?
Na spławik na płoteczkę, jak się wysilimy to tak ale bez pokrowca i zbędnych gratów które tu wciskają. I na pewno lepiej spasowany... (może wędzisko nie bedzie miało korkowej rekojeści ale znacznie lepsze parametry, żyłka też będzie odpowiedniejsza... itd.)

No cóż mama se nie zna, a synek lubi wędkować to mu kupi ten zestaw. No ale synek nie będzie miał frajdy z tego, bo tak naprawdę nie wiadomo do czego ten zestaw. Jak na żywca pomijając słabej jakości kołowrotek który moze wytrzyma 1 lub 2 sezony, to do tego prak przyponów na żywca i innych temu przydatnych gadżetów, ale za to są wielkie karpowe haki i wiele nie przydatnych bo kiepskiej jakości szpargałów...

Najśmieszniejsze jest to że przyponówka jest grubsza od żyłki głównej...

Stop bezmyślnym zakupom!


Sory... Ten wątek jest poświęcony Karpiowi. Ja nie jestem w tym obyty. Niech się fachowcy wypowiedzą...
(2014/04/19 22:22)

Artur z Ketrzyna


Zgadzam sie z wami Panowie młody wędkarz poczatkujący lub taki który 5 razy w roku jedzie na ryby nawet nie ma pojecia co to C.W 70g lub inne gramatury i czy to feeder czy karpiówka  dla niego jest to nie ważne bo cieszy sie z tego ze siedzi nad wodą i przy odrobinie szczęścia coś złowi.To niedrogi początek drogi wędkarskej. P.S ja zaczynając łowić 25 lat temu marzyłem żeby mieć coś takiego...Pozdrawiam

Mariusz sorry. Ale 25 lat temu. To każdy mógł sobie pomarzyć. Bo dostać było trudno. No i kołowrotek był pewnie lepszy bo cały metalowy, wtedy plastik nie był tak modny...
Dziś mamy inne czasy, sprzęt w sklepach wędkarskich zalega i jest go naprawdę do bólu i pod względem parametrów i technik.
No i gotowe zestawy tez znajdziemy i dużo lepiej spasowane... Nawet za ta cenę....
Mówisz że będzie miał frajdę? z czego?
Chyba z tego że inni łowią ryby, a on tylko próbuje...
Bo tak na pradę to do niczego sie nie nadje, a przynajmniej w takim stanie w jakim obecnie jest skomponowany... (2014/04/19 22:40)

ArturDabrowski290


25 lat temu, to i ryby były... Mi tata opowiadał że szczupaków to się miało tyle co żywców... Można było łowić nawet na żyłki 0.35, takie tęczówki (nie wiem dokładnie jak one są nazywają) i ryby brały, a nie tak jak teraz na ultar cienkie żyłki. (2014/04/19 22:54)

RadoslawM


Suma Sumarum,

zestaw dobry na prezent po to aby zaszczepić wędkarska ciekawość. Dla bardziej wtajemniczonych zdecydowanie sklep wędkarski.  

(2014/04/19 23:06)

adi70


Powiem szczerze że kupiłem w lidlu kołowrotek z przednim hamulcem  za niecałe 30 zł i działa lepiej jak kupiony w sklepie wędkarskim za 70 zł.Tak że nie każda chińszczyzna jest do luftu.  (2014/04/20 01:16)

ryukon1975


Może i macie rację broniąc tego zestawu.  Młodego szybko nauczą nad wodą łowić gdy go wyśmieją nad wodą bo nie będzie mógł takim krótkim kołkiem na grubej żyłce zarzucić tego w sumie lekkiego zestawu dalej jak 5-6 m, a na białe czy czerwone robaki na haku nr 1 nic nie będzie mógł zaciąć nawet gdy jakaś drobnica będzie brać. :) (2014/04/20 04:46)

MFISHING


SPROSTOWANIE: NIE MAM NAWET W 1% POWIĄZANIA Z FIRMĄ LIDL!!!


radosławm dobrze napisał.
Wychodzi na to ze jak wasze dziecko będzie chciało się nauczyć jeżdzić na rowerze to kupicie mu rower za 3 tys. a nie za 500zł bo będzie gów.. i się nie nauczy???Sądzę że z powodzeniem da sie połowić białej ryby na ten zestaw zmieniająć żyłkę i haki na delikatniejsze''jak będe miał czas to wam udowodnie''
Umówmy się że na typową zasiadkę karpiową ten zestaw sie nie nadaje i tyle.
ale do zaszczepienia młodym ludzią bakcyla jak najbardziej. a co do frajdy z łowienia to myślałem ze wszystkim na forum sprawia frajde samo łowienie i siedzenie nad wodą a nie to ze łowią na sprzęt za 5tyś.ale widocznie jestem w błędzie a szkoda... (2014/04/20 08:28)

Jakub Woś


Może i macie rację broniąc tego zestawu.  Młodego szybko nauczą nad wodą łowić gdy go wyśmieją nad wodą bo nie będzie mógł takim krótkim kołkiem na grubej żyłce zarzucić tego w sumie lekkiego zestawu dalej jak 5-6 m, a na białe czy czerwone robaki na haku nr 1 nic nie będzie mógł zaciąć nawet gdy jakaś drobnica będzie brać. :)



Ja nie bronię zestawu bo jest źle skomponowany. Jednak czasem sytuacja wymaga różnych rozwiązań i nazywanie ludzi nienormalnymi moim zdaniem jest niestosowne. A tak właśnie zachował się @xMistrzunio

(2014/04/20 08:38)

u?ytkownik168824


Jakaś chyba moda na tego Lidla przyszła,w jednym temacie wodery ,w drugim jakiś stojak a w trzecim wędki.Szkoda,że Lidla nie było na targach w Poznaniu. (2014/04/20 08:55)

malin84


Witajcie te stojaki sa oki jak za ta cene!tez mialem mieszane uczycia co do stojaka za 49'99zl ,ale kupilem i w miare jest oki cd.kolowrotkow i reszty sie nie wypowiadam!ale widzialem te kolowrotki z wolnym biegiem i wizualnie wygladaja fajnie no i waga ciezkie. (2014/04/20 09:26)

ryukon1975


SPROSTOWANIE: NIE MAM NAWET W 1% POWIĄZANIA Z FIRMĄ LIDL!!!


radosławm dobrze napisał.
Wychodzi na to ze jak wasze dziecko będzie chciało się nauczyć jeżdzić na rowerze to kupicie mu rower za 3 tys. a nie za 500zł bo będzie gów.. i się nie nauczy???Sądzę że z powodzeniem da sie połowić białej ryby na ten zestaw zmieniająć żyłkę i haki na delikatniejsze''jak będe miał czas to wam udowodnie''
Umówmy się że na typową zasiadkę karpiową ten zestaw sie nie nadaje i tyle.
ale do zaszczepienia młodym ludzią bakcyla jak najbardziej. a co do frajdy z łowienia to myślałem ze wszystkim na forum sprawia frajde samo łowienie i siedzenie nad wodą a
nie to ze łowią na sprzęt za 5tyś.ale widocznie jestem w błędzie a szkoda...




To się nazywa "obracanie kota ogonem". :) Nigdzie nie pisałem o cenie zestawu tylko o tym że komponował go jakiś kabareciarz.  Kij 3, 9 m cw 15-20 g , żyłka 0,16 mm plus haki nr 10 to by był zestaw do spławika bez względu na to ile by kosztował ale nie ten "zrzut śmieci" które się nie sprzedały zwane w Lidlu zestawem. Jednak haki nr 10 się skończyły to w zestaw poszły nr 1.

Weźcie mnie nie rozśmieszajcie ja i tak wesoły chłopak jestem. :)

Jednak skoro co niektórym frajdę sprawia samo siedzenie nad wodą a nie łowienie to wędki przyślijcie do mnie. Chętnym wyślę adres na priv.. :)

(2014/04/20 11:19)

darek-salamon


Przyjmijmy że to  jako zestaw obowiązkowy na tratwę ratunkową 10\10 reszta w formie żartu. (2014/04/20 12:44)

Artur z Ketrzyna


Dziś w Lidlu byłem po chusteczki do czyszczenia okularów W5. Polecam do okularów polaryzacyjnych. Super czyszczą.
No i przy okazji znalazłem jeszcze nie sprzedane kołowrotki, z wolnym biegiem. I powiem że warto się zastanowić nad jego zakupem.
Daje link do mojej opinii na jego temat;
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,kolowrotek-freespool-reel-5000-s,75822 (2014/05/23 21:46)

notaki


Oglądałem podobny zestaw w wersji "biedronkowej" i uważam, ze dla totalnie początkującego nie jest wcale źle. Po dokupieniu "seta" za bodajże 18 zł ( dwa splawiki 3,5 i 2 g, zyłka przyponiowa 0,18, zestaw 10 przyponow 0.5 m hak 12 zyłka o,16 , 20 haków 10 i 12, rurki, koraliki, igła do przynęt, krętliki etc.. etc... ) mamy za niecałe 100 zł kompletny zestaw.
Wiadomo, że wedka 3,0 - 70g nie jest najlepsza do spławika.. ale jest.
Podobny zestaw gruntowy ( z kompletnym setem na grunt ) i wedziskiem 100 g, jest dla poczatkującego naprawdę wystarczający .
A w secie
-haki
- zyłka przyponowa
- ciężarki
-igła
agrafki z kretlikami
- stopery
- gotowr przypony
- koraliki
-wypychacz
-rurki antysplataniowe etc (2014/05/24 14:28)

Sitownik


Ja wyczekiwałem tego tygodnia wędkarskiego, że aż przegapiłem. Jedyne co kupuje właśnie w lidlu z rzeczy wędkarskich to świetliki. Serdecznie polecam bo świecą jak te jaxona a za 17zł mamy 50 sztuk.  (2014/05/24 14:41)

pakul1206


Mikado Combat 3003 fd                              32zł
Jaxon Cantara Tele Trawel 3.00m  5-25g       45zł
Spławik  x2                                              12zł
Zyłka  150m                                              8zł
Haki z przyponami                                      6zł
Pierdoły                                                   20zł
                       Razem       123zł
Nie lepiej to wygląda niż to badziewie z lidla , przecież tak skompletowanym zestawem młody będzie się raczej męczył niż czerpał przyjemność z wędkowania, druga sprawa to taka że każdy kto otarł się troche o wędkarstwo widząc taki sprzęt może nie wybuchnie śmiechem ale popuka się w głowę, trzecia to gwarancje, nie wiem czy lidl takie daje.Jedynym plusem tego zestawu jest to że wrzucasz go do wózka i masz wszystko a za tym moim trzeba poświęcić troche czasu i pochodzić. (2014/05/24 15:37)

notaki


własnie gwarancja jest plusem.
Zgodnie z dyrektywą unijną sprzedawca na KAŻDY sprzedany towar ma obowiązek udzielenia dwuletniej gwaracji i sieciówki ( typu Lidl , czy Biedronka ) realizują ta gwarancję bez jakichkolwiek problemow.
Oddajesz sprzęt uszkodzony i dostajesz nowy.
Oczywiście w przypadku zlamania wedki każdy sprzedawca będzie się wił jak piskorz twierdzac, ze to wina użytkowania , ale już uszkodzieny kolowrotek wymienią bez problemow.
Wiem co mówię, bo wymieniałem tak szlifierkę w Biedronce, syn nawigację , i kilku znajomych coś tam.
Zero problemow.
A w sklepie wędkarskim to  zwykle droga przez mękę . (2014/05/24 21:15)

pakul1206


własnie gwarancja jest plusem.
Zgodnie z dyrektywą unijną sprzedawca na KAŻDY sprzedany towar ma obowiązek udzielenia dwuletniej gwaracji i sieciówki ( typu Lidl , czy Biedronka ) realizują ta gwarancję bez jakichkolwiek problemow.
Oddajesz sprzęt uszkodzony i dostajesz nowy.
Oczywiście w przypadku zlamania wedki każdy sprzedawca będzie się wił jak piskorz twierdzac, ze to wina użytkowania , ale już uszkodzieny kolowrotek wymienią bez problemow.
Wiem co mówię, bo wymieniałem tak szlifierkę w Biedronce, syn nawigację , i kilku znajomych coś tam.
Zero problemow.
A w sklepie wędkarskim to  zwykle droga przez mękę .


Z masowo sprzedawanyn Jaxonem też nie ma problemu :) (2014/05/24 22:12)

cralus17


Panowie przecież ten zestaw "lidlowy" to kpina z nas wędkarzy. Nic do siebie nie pasuje, więc nie warto na to wydawać jakichkolwiek pieniędzy.Jeśli początkujący wędkarz dorwał by takie sprzęcicho do ręki na początku swej przygody to albo by się zniechęcił, albo nauczył złych nawyków wędkarskich.Uważam, że za 100 zł można zmontować ciekawszy zestaw.A jeśli nawet by się to nie udało lepiej kupić mniej, ale odpowiednie rzeczy...
Była jednak niedawno w Lidlu rzecz, na którą warto było zwrócić uwagę, mianowicie torba spinningowa z pudełkami, dokładnie jest tam 6 pudełek, które pomieszczą sporą ilość przynęt.Mimo to dla mnie to zawsze będzie głównie sklep spożywczy... 
Jak byście zareagowali na duży regał spożywczy w sklepie wędkarskim?   (2014/05/24 23:02)