Spro Red Arc 10300 - awaria

/ 7 odpowiedzi
Witam forumowiczów. posiadam kołowrotek tak jak w temacie i mam z nim mały problem. Po rozkręceniu na części pierwsze, wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystkiego + wymiana łożyska przy skręceniu tej częsci jak na dołączonym zdjęciu kołowrotek zaczyna chrobotać. Gdy poluzuje jest ok ale wtedy cały ten mechanizm z kabłonkiem lata a tak nie może byc. Mało tego dziwna sprawa jest także wtedy, że gdy kręce go w odwrotną strone to chrobotania niema a jak normalnie to jest. Dziwne
Ma ktoś pomysł co moze być nie tak??

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrcarp


Tutaj masz kilka kolowrotkow rozkreconych moze sie cos przyda bo pewnie cos jest zle zalozone i dlatego tak sie dzieje http://forum.wedkuje.pl/f,konserwacja-kolowrotkow,701377,0.html   A kilka dni temu byl temat gdzie byly schematy wielu kolowrotkow i spro tez tam jakies byly (2014/10/21 20:25)

Arcymisiek


Ostatnio podawałem link do tej wyszperanej strony, wrzucam jeszcze raz:  http://mulinete.wordpress.com/mulinete/ - są Spro, ale akurat tego modelu brak.
Zerknij, bo możliwe, że  w tamtych  mechanizm jest podobny. (2014/10/21 20:43)

szosz


Witam.
Może problem jest z łożyskiem oporowym.Za bardzo jest ściśnięte np. któraś z podkładek leży krzywo i zbyt mocno dociska łożysko.
Łożysko oporowe nie powinno być też smarowane-te wałeczki nie mogą się kleić, powinny być suche i luźne.
Napisałeś że jak kręcisz w odwrotną stronę to nie chrobocze a jak jest przy wyłączonym łożysku oporowym kręcąc prawidłowo? (2014/10/21 20:45)

piotrcarp


Witam.
Może problem jest z łożyskiem oporowym.Za bardzo jest ściśnięte np. któraś z podkładek leży krzywo i zbyt mocno dociska łożysko.
Łożysko oporowe nie powinno być też smarowane-te wałeczki nie mogą się kleić, powinny być suche i luźne.
Napisałeś że jak kręcisz w odwrotną stronę to nie chrobocze a jak jest przy wyłączonym łożysku oporowym kręcąc prawidłowo?

Troche kolega jest zle poinformowany bo oporowke tez sie smaruje tylko ze nie smarem a oliwka tylko w bardzo malych ilosciach. Oliwka musi byc rzadka bo inaczej waleczki sie kleja i oporowka nie dziala prawidlowo:) (2014/10/21 21:44)

szosz


Witam.
Może problem jest z łożyskiem oporowym.Za bardzo jest ściśnięte np. któraś z podkładek leży krzywo i zbyt mocno dociska łożysko.
Łożysko oporowe nie powinno być też smarowane-te wałeczki nie mogą się kleić, powinny być suche i luźne.
Napisałeś że jak kręcisz w odwrotną stronę to nie chrobocze a jak jest przy wyłączonym łożysku oporowym kręcąc prawidłowo?

Troche kolega jest zle poinformowany bo oporowke tez sie smaruje tylko ze nie smarem a oliwka tylko w bardzo malych ilosciach. Oliwka musi byc rzadka bo inaczej waleczki sie kleja i oporowka nie dziala prawidlowo:)



W każdym bądź razie wniosek jest jeden-wałeczki nie mogą się kleić.Jak masz taką rzadką i nieklejąca oliwkę no i łożysko działa prawidłowo to pewnie że krople można dać.To jest tak jak z zamkami do drzwi-producent nie zaleca smarowania ale są specjalne oliwki, lub z elektrycznymi maszynkami do włosów-nie smarować noży a drugi daje 5ml.specjalnej oliwki.
Pozdrawiam. (2014/10/22 15:34)

stawik


Sprawa wygląda następująco. dzisiaj rozebrałem go jeszcze raz wszystko dokładnie wyczyściłem w benzynie ekstrakcyjnej złożyłem tak jak powinno być zgodnie ze schematem nasmarowałem, na to łożysko oporowe dałem właśnie krople oliwki no i niestety dalej jest to samo. kręcąc normalnie jak do łowienia delikatnie chrobocze a w drugą stronę jest ok nie mam juz pomysłu co i jak jest nie tak. (2014/10/23 17:31)

szosz


Sprawa wygląda następująco. dzisiaj rozebrałem go jeszcze raz wszystko dokładnie wyczyściłem w benzynie ekstrakcyjnej złożyłem tak jak powinno być zgodnie ze schematem nasmarowałem, na to łożysko oporowe dałem właśnie krople oliwki no i niestety dalej jest to samo. kręcąc normalnie jak do łowienia delikatnie chrobocze a w drugą stronę jest ok nie mam juz pomysłu co i jak jest nie tak.




Ok.A jak wyłączysz łożysko oporowe ale kręcąc normalnie, też są jakieś dziwne dźwięki? (2014/10/23 20:51)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend