Spro Red Arc

/ 54 odpowiedzi
Dziki91


Na moim blogu masz pobieżnie napisane o konserwacji właśnie Red Arca 10400.

Często się spotykam z opiniami że Rec Arc jest przeznaczony do średniego spinningu, 30-40 gram to maksymalne obciążenie dla tego młynka itd. Swojego katuje przy wędzisku łososiowym do 70, dostaje już parę lat po dupie w zatoce, przy trociach i belonach, rzucam podwójnym rewami po 60 gram, ciągnie się te ryby, i jakoś nic złego się z nim nie dzieje. Oczywiście podstawową sprawą jest to że trzeba dbać o to, żeby nie dostawał się do niego piasek, brud itd. i co jakiś czas postawić na konkretną konserwacje i smarowanie. Co do samej firmy jaką jest Spro nie mam żadnych zastrzeżeń. Posiadam dwa kołowrotki karpiowo-morskie Spro Super Long Cast które również znakomicie chodzą i nie mam z nimi problemu. W sumie uważam że to jest jedyna firma co do kołowrotków do której mam pełne zaufanie, najlepszy stosunek ceny do jakości. Reda pokonałby by chyba tylko sum albo dorsz z 80 metrów. Kupuj śmiało polecam. (2013/07/23 23:39)

Marc92


Witam, posiadam kołowrotek od 2 sezonów i osobiście mogę polecić. Jeśli o sprzęt się dba to będzie służył i służył. Ale przejdźmy do meritum .. Odnośnie plecionki, zgodzę się z poprzednikami, jeśli jest jej za dużo to plącze się na szczycie szpuli, czasami nawet nawija ją poza szpulę. Takie trochę dziwne ale realne. Po usunięciu plecionki (poplątanej) juz od 1,5 roku nic się nie dzieje i śmiga jak malina. Bardzo wytrzymały i wygodny (kwestia przyzwyczajenia do rączki). Używam go do średniego spiningu (do 20g.) i spisuje się rewelacyjnie. Hamulec także jest niezły, bardzo precyzyjny. (2013/08/28 14:04)

tstaros


Mam zamiar sprawić sobie red arca w rozmiarze 10300 i ostatnio przeglądałem oferty sklepów internetowych. Ogólnie cena tego młynka w zależności od sklepu to około 360-380 zł. Ale na allegro można już kupić nawet poniżej 300. Trochę podejrzana jest ta duża różnica. Z jednej strony chętnie zaoszczędziłbym parę dych, z drugiej strony boję się, żeby nie władować się na jakąś minę. Pytanie: czy ktoś z Was korzystał z allegro i zakup w którym miejscu byście mi polecili?

(2013/12/21 08:48)

Infernal1995


Ja kupiłem RED ARC'a na allegro. Sprzedający był z mojej miejscowości (sklep wędkarski). Udało mi się go wyrwać za 280 zł (model 10400). Luzów nie zauważyłem, plecionki nie plącze (Daiwa Tournament 0,16),gładki posów, jedynie przy opadzie trochę szumi. Kabłąk chodzi wzorcowo.  Nawój wyrównałem podkładkami. Plecionkę nawija średnio, nie jest najgorzej, ale bez wodotrysków. Dużo też powiedzieć nie mogę, bo na rybach był dopiero 3 razy. Nie udało mi się wypróbować hamulca na rybie, ale na ,,sucho,, chodzi bardzo dobrze.Rączka bardzo fajna, co niektórym nie odpowiada jej kształt, mi obejmuję się ją lepiej niż ,,motylkową,,. Jak za te pieniądze co JA za niego dałem to się opłaca. (2013/12/21 11:50)

neronhell


Ja ze swojej strony mogę polecić  Spro Red Arc-a 10400, użytkuję go już jakiś czas i sprawuje się bardzo przyzwoicie (Wisła i jeziorka) oczywiście nie jest to sprzęt bez wad (kosztuje ok 300zł) w moim przypadku (i chyba nie tylko) pojawiają się szumy w rolce ( tutaj trzeba wyczyścić rolkę po oliwić/lub posmarować smarem elementy rolki- zdania są podzielone; bądź też wymienić łożysko), poza tym kołowrotek spisuje się naprawdę dobrze.Jeżeli chodzi o kupna na allegro zastanowił bym się dwa razy, może jest tanie o jakieś 20zł ale możesz się później denerwować jakością młynka. Na forum już było o tym mówione że trafiają się "uszkodzone"niby nowe ale mają jakąś wadę. Druga sprawa kwestia gwarancji w f. Expert. Upewnij się że sprzedawca jest oficjalnym dystrybutorem firmy expert, ma kartę gwarancyjną firmy, naklejki itp.   (2013/12/28 14:23)

arekdyrka


Ja kupiłem go na aukcji ok 4 miesiące , oczywiście użyłem go kilka razy ;) jak dla mnie rewelacja jak na ta półkę cenową. Naprawdę polecam nie wyczułem luzów, dobrze zwija plecionkę (2014/01/31 20:26)

grzegorz not


http://andraex.home.pl/pl/c/Z-przednim-hamulcem/77/3/default/3


Zgadzam się z tym w 100%:-)

Mam to szczęście, że mieszkam niedaleko i miałem możliwość odbioru osobistego:-)

(2014/02/01 10:59)

Okoniu


Witam.Chciałbym dowiedzieć się coś na temat tego kołowrotka mam zamiar łapać na niego głównie szczupaki.





Cześć !


Osobiście mam ten kołowrotek i jestem z niego bardzo zadowolony. Mam go już 2 rok i powiem szczerze,że nic złego się na razie z nie stało poza drobnymi ryskami.Kołowrotek choć drogi  ok. 300zł opłaca się go kupić. Do szczupak jest moim zdaniem najlepszy, lekki, cichy. Do tego kołowrotka dostaje się dodatkową metalową szpulę.Nawijanie żyłki lub plecionki nie jest żadnym problemem.Gwarancja na rok.Rączkę korbki można owinąć specjalną gumką.Kabłąk metalowy dobrze sprężynuje podczas zamknięcia.Na szczupaki polecam rozmiar 104000 dobrze pasuje pod wędki spiningowe.

Myślę,że choć trochę przekonałem do kupna tego kołowrotka naprawdę warto choć cena jest wysoka warto jednak zaryzykować :) (2014/02/02 16:46)

JarekSz


sprzedawca w sklepie mówił że 10300 wielkością się nie różni, tylko pojemność szpuli w 10400 jest większa. Ja tego nie wiem bo nie widziałem tych dwóch kołowrotków razem.

Różni się jest troszkę większy  (2014/03/12 16:05)

u?ytkownik168824


sprzedawca w sklepie mówił że 10300 wielkością się nie różni, tylko pojemność szpuli w 10400 jest większa. Ja tego nie wiem bo nie widziałem tych dwóch kołowrotków razem.

Różni się jest troszkę większy 


Błąd! Wcale 10300 nie różni się od 10400,prócz wielkości szpuli.

(2014/03/12 16:27)

mario84


Jeśli Spro ma tą samą konstrukcje co Zauber to jest różnica nie tylko pojemności szpuli ale i szerokością rotora. szpula z modelu 3000 pasuje do modelu 4000 ale odwrotnie już nie. (2014/03/12 21:02)

u?ytkownik168824


Jeśli Spro ma tą samą konstrukcje co Zauber to jest różnica nie tylko pojemności szpuli ale i szerokością rotora. szpula z modelu 3000 pasuje do modelu 4000 ale odwrotnie już nie.

Tak dokładnie jest jak piszesz.Wraz z wielkością szpuli idzie również wielkość rotora,także  oba modele mają korpus ten sam i w środku bebechy też te same.

(2014/03/12 21:10)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend