» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Sposób na lina w lipcu

Witam serdecznie wszystkich kolegów po kiju. Za kilka dni wybieram się na lina na staw o powierzchni ok. 4 hektarów. Dno jest tam muliste i bez podwodnej roślinności. Mam zamiar łowić feederem. Jakie przynęty się najlepiej sprawdzają w tym okresie i jak podejść tę płochliwą rybę? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 16:54
A więc tak: 

1.Feeder  jak dla mnie to naprawdę dobry wybór w połowie linów. Zanętę można podać w obrębie położenia przynęty czyli bardzo precyzyjne.

2. Zanętę robię z bazy Mondiala F do której dodaje mielonych biszkoptów w proporcji 200g na 2 kg zanęty, puszkę kuku, pinkę, 100 ml miodu, mielone pestki dyni. Ta zanęta odpowiednio zrobiona świetnie nadaje się do koszyczków bądź sprężyn.

3. Najczęściej zestawy rzucam na granicę wody z roślinnością wodną ( w moim przypadku grążele).

4. Używam żyłki głównej 0.20 firmy Trabucco i tej samej firmy przyponówki 0.16/0.18. Haczyk 12/10 i koszyczki od 30 do 70 gram.

5. Lin jest rybą bardzo wybredną i nie bierze na byle gó*no. Na haczyk zakładam ziarno kuku, gnojaczka lub 2 białe robaczki i pęczak. Najlepsze brania lina mam od około godz. 17 do 20. i od 6 do 8/9.

Pozdrawiam i połamania kija na linach ;)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 16:55
Zapomniałem dodać, że w czasie połowu lina najważniejsza jest cisza nad wodą i staranie się jak najciszej zarzucać zestawy w wybrane miejsce.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 16:57
Kolego a jaka głębokość tego jeziora??
Przede-wszystkim na przynętę poradziłbym ci gnojaki lub kukurydzę...
no i czekać na branie...ja ostatnio nie miałem wielkich efektów ale zawsze coś skubało
Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 18:04
Wielkie dzięki Michu14 za tak wyczerpującą odpowiedź, na pewno z niej skorzystam podczas moich połowów. Głębokość na moim łowisku wynosi 1,5-2 m.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 18:28
głębokość perfekt jak na lina...właśnie wracam z zasiadki i złowiłem 4 liny.nie kolosy ale miały po 35-39 cm...takie prosiaczki.Weszły do zanenty jak dosypałem niewielkiej ilości czosnku.Na tym łowisku się sprawdza czasami takie experymentowanie.Wędkarze obok mnie mięli 0...Śliczne prosiaczki...jak podejdzie lin to aż woda sie gotuje...bąbli cała masa...przynenta...biały robak i kolorowy.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lub zaloguj się

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/07/08 18:29

Wielkie dzięki Michu14 za tak wyczerpującą odpowiedź, na pewno z niej skorzystam podczas moich połowów. Głębokość na moim łowisku wynosi 1,5-2 m.

1): Lin teraz się trze ( z krótkimi tylko przerwami na żer). Niektórzy , mało obeznani w biologii  ryb - żachną się ,jakoby  "ryba ta  była już dawno po tarle ". Jest to kompletna bzdura , nieprawda . Usprawiedliwianie czegoś co nie powinno mieć miejsca - w czasie gdy danej rybie należy się szczególna atencja.

2):Łowienie go w tym czasie - usprawiedliwiając  swe postępowanie , słabymi,ale jednak  braniami  - pomiędzy miotami - jest nieetyczne i mało ma wspólnego z wędkarstwem ! W życiu wędkarz , powinien nauczyć się przestrzegania pewnych zasad i być wyznawcą , raczej niezbyt skomplikowanych prawd . Te poglądy mówią min ,że : nie łowi się ryb w tarle ani w czasie kiedy to tarło się odbywa . Jeżeli ktoś nie chce lub nie potrafi tego zrozumieć , nie powinien nigdy chwytać za wędkę i zajmować się wędkarstwem.

3):Lin jest rybą ciepłolubną :dobrze bierze na wędkę od końca kwietnia ( od maja ) do początku czerwca  a później , po tarle czyli w sierpniu - do połowy ciepłego września . Zdarza się też nierzadko ,że pozostaje aktywny aż do października - jeśli jesień jest ciepła i spokojna .

4): Jest więc kiedy pięknie go łowić - nie wchodząc w kolizję z niepisanym prawem , etyką obowiązującą każdego wędkarza.

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ .

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 18:55
Przypomnieć Ci bury jakiej czcionki powieneś używać?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 19:01

Po co zabierasz głos? Masz jakiś problem do kolegi,to napisz mu na priv. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 19:30

Nie zachowuj się jak gamoń . Na takich jak my - mówi się "stary koń " , ponieważ obydwaj jesteśmy dorośli .
Jesteś starym  koniem , dlaczego zatem usiłujesz dokuczać , uciemiężać mnie -  w tak dziecinny sposób ?
Jestem osobą  bardzo zgorzkniałą - nie widzę aby wędkarska Polska ( i nie tylko ) , podążała w kierunku innym niż wstecz.
Polska to chory kraj  - gdzie nikt nie szanuje porządnych wędkarzy (etycznych i uczciwych ) .
Mówi się o tarle słowami w stylu : "to nie jest ważne - ważne ,że ryba jest : głupku ty jakiś ".
W moim odczuciu należysz do osób , które stają po stronie pseudo- wędkarskiej masonerii , opadającej zewsząd - wody naszego kraju .
Bronisz ich , tylko dlaczego ? Skąd taka inklinacja w stronę gorącej obrony , wątpliwej (skądinąd ) reputacji rozmaitych grup , niezręcznie imitującej wędkarstwo ?

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/07/08 19:50
O proszę jaki profesjonalny i etyczny wędkarz. Choć internauta z niego pseudo jak z nas pseudo-wędkarze. Z tą czcionką i oczo-jebnym, kolorem to kolego przegiąłeś:)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 19:57

Nie żartuj - wiesz kogo bierzesz w obrone? Tenże user miał już skasowanych min 10 kont tylko za pisanie dużą czcionką  nadużywanie kolorów. Nie liczę kont skasowanych za całą resztę przewinień:)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/07/08 20:22

Nie żartuj - wiesz kogo bierzesz w obrone? Tenże user miał już skasowanych min 10 kont tylko za pisanie dużą czcionką  nadużywanie kolorów. Nie liczę kont skasowanych za całą resztę przewinień:)

Przykro mi ,ale  dalej mocno infantylizujesz swe wystąpienia . Zupełnie zresztą jak uczniak z gimnazjum a nie poważny wędkarz.
Ma kol Jopek1971 prawo  - brać w obronę kogo chce : nawet samego diabła  , jeśli to uważa za słuszne .Może naprawdę  przekonałem go swoimi słowami ? Może mu ta wypowiedź przypadła do gustu , bo akurat uważa  choć trochę podobnie ? Tego nie jesteś w stanie sprawdzić i dlatego już na tym etapie - powinieneś zamilknąć ze swoimi nieadekwatnymi do tematu - wywodami. A mowa jest tutaj o rybach a nie o czcionce czy jako kto się nazywa i ile miał na Wedkuje.pl kont .
Mowa jest o rybach ,wodzie , wędkarstwie i przyrodzie , więc się wypowiedz w temacie , o ile rzecz jasna potrafisz zdobyć się na taki wysiłek - zamiast wypisywać wodolejne paszkwile na moją osobę. Jak widzisz :zadbałem o to , by ściśle trzymając się zadanej tematyki - wyrazić swe poglądy . Czyżbyś nie potrafił uczynić podobnie ? Najwidoczniej .

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google