Sportowa zanęta na leszcza

/ 13 odpowiedzi
mam pytanie jaka zanenta jest najlepsza na albo jakie składniki.i czy najlepiej jest łowic leszcze na grunt , czy na spławik ,plz odp:
Szalona


Teraz jesienią najlepiej do zanęty dodać dużo płynnej melasy. Jest ona produkowana z buraków cukrowych,a jak wiadomo cukry są wysokokaloryczne i łatwo zamieniaja się w tłuszcze. Tego teraz (przed zimą) leszcze potrzebują. (2008/10/01 08:54)

Duszi


aha thx (2008/10/01 16:05)

wedkarz21555


Melasa w płynie zdecydowanie jest teraz najlepsza ale można też prubować z coco belge albo COPRA-MELLASE z Marcela.To przecież jak wszyscy wiedzą zawsze zależy od łowiska. (2008/10/15 20:16)

Spinningista17


co to jest copro mallasa i coco belge bo nigdy tego nie używałem (2008/10/20 16:01)

t12tom


Koniecznie dodaj robali. Bez nich nie będzie dobrej zanęty!!!! (2008/10/26 23:40)

wedkarz21555


COPRA-MELLASE
kopra zaprawiona melasą, sprawdzony dodatek leszczowy. Powoduje silne osłodzenie zanęty. Ma właściwości zlepiające. Działa przeczyszczająco, pobudza silnie do żerowania.( w opakowaniach po 900g)
http://www.robinson.pl/2008/id/zanetymarcel.html na tej stronie znajdziesz jeszcze inne dodatki.

COCO BELGE
Mączka z orzecha kokosowego przyspiesza trawienie u ryb i wzmaga apetyt.
coco belge to pewnie najłatwiej dostac z trapera ja zawsze kupuje z trapera i się sprawdza

UWAGA!!!
Z DODATKAMI NIE MA CO PRZESADZAC LEPIEJ DAC MNIEJ I POTEM EWENTUALNIEDOSYPAĆ NIŻ ZEPSUĆ CAŁĄ ZANETĘ!!! (2008/10/27 20:29)

Kacperek


Ja ostatnio dodałem mielonej konopi rezultaty były .Sprawdzałem kilka razy żeby nie było przypadku za każdym razem w tym samym miejscu.Było ok.Ogólni przestałem kupowac gotowe zanęty robię sam!! (2008/10/28 10:36)

fishman10


KAŻDY MA SWOJE SKŁADNIKI JA KUPUJE GMS GUTKA DUŻY LESZCZ DODAJE PIERNIKA MELASY TROCHĘ MIĘSA OCZYWIŚCIE PRZECIERAM PRZEZ SITO A MELASE ROZCIEŃCZAM Z WODĄ (2008/12/07 20:18)

skała


Każdyb z nas ma swój ulubiony sposób na zanętę leszczową, zależny oczywiście od danego typu łowiska oraz sposobu (metody) połowu. Moją uniwersalną zanętą na duże leszcze z gruntu jest jest Traper uniwersalny z dodatkiem przenicy parzonej z miodem naturalnym, 400 g płatków owsianych, 100 g otręb przennych i dodatek zapachowy -wanilia. Nie należy lekceważyć oczywiście pinki zawsze dodaję ją do zanęty oczywiście należy ją dzień wcześniej przygotować (pinka musi "wytrzeć się" wyzbyć nieprzyjemnego zapachu). (2008/12/12 17:15)

Piterson82


Witam Cie podaje przepis na zanente na Leszcza jest ona sprawdzona prze zemnie i moim zdaniem skuteczna :) Zanęta leszczowa 1 część kaszy kukurydzianej 1 część zmielonego suchego chleba 1 część bułki tartej 0,5 części mąki kukurydzianej 0,4 części pokruszonych płatków owsianych Zapach - wedle uznania (wanilia, kolendra, kokos, cynamon, kminek) Tu masz jeszcze przepis na zanęte Płociowo leszczowa : Zagotować 3 litry wody i zalać 1 kg kaszy kukurydzianej. Odstawić na pół godziny. Dodać 0,5 kg mąki pszennej 2 kilogramowe opakowania gotowej zanęty 0,5 opakowania kopra melasa 0,5 kg konopi Zapach - wedle uznania Pozdrawiam i zycze połamania kija :) (2008/12/15 15:15)

mariuszek84


Moja najlepsza zaneta na lescze jest zaneta firmowa gutkiewicza do ktorej dodaje drobne płatki owsiane, puszke kukurydzy , pinke oraz atraktor o zapachu piernikowym. jezeli w łowisko chcemy wprowadzic duze sztuki do zanety staram sie dodawac duze produkty np; kukurydza , pokrojone rosowki lub duza dendrobenea nawet pallet. (2008/12/16 11:08)

mateo17slawa


ja urzywam kukurydzy.przenicy.grochu i płatków owsianych i łowiem i z gruntu i na spławik (2009/06/15 17:07)

LapiePlocie


Cześć nieważnie jaka to by nie była zanęta to dodaj do niej 100-200g pęczaku jest po prostu rewelacyjny. Pozdrawiam i życzę połamanego kija LapiePlocie (2009/06/16 06:23)